Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Statuetki św. Jakuba wręczone. Poznajcie laureatów!

2015-01-30 21:36:20 (ost. akt: 2015-01-31 12:47:39)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podobnie jak w poprzednich latach, jedną z najważniejszych imprez początku roku w Olsztynie było spotkanie noworoczne połączone z galą wręczenia nagród prezydenta, czyli popularnych statuetek św. Jakuba.

Tym razem laureatów sześciu kategorii — którzy w ubiegłym roku odcisnęli najbardziej wyraźne piętno na stolicy regionu i wpłynęli na jego wizerunek — nagrodzono podczas uroczystości w Centrum Konferencyjno- Szkoleniowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

— Mam nadzieję, że robiąc to, co kocham, przyczyniłam się do uczynienia Olsztyna bardziej twórczym. Tutaj naprawdę można spełniać swoje marzenia — powiedziała chwilę po odebraniu statuetki w kategorii kultura piosenkarka Barbara Raduszkiewicz.

W pozostałych kategoriach nagrodzeni zostali: nauka — dziekan wydziału nauk medycznych UWM prof. Wojciech Maksymowicz, sport — utalentowana kajakarka Martyna Lisiecka, gospodarka — firma OBRAM, działalność pozarządowa — radca prawny i szef olsztyńskiego telefonu zaufania Andrzej Kurowski, a za szczególne zasługi dla Olsztyna wyróżniono Janinę Mirosła wę Aleksandrowicz, prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska.

— Laureaci to zawsze osoby bardzo zasłużone, które wspaniale promowały nasze miasto w kraju i poza nim. To ambasadorzy Olsztyna — mówił gospodarz imprezy prezydent Piotr Grzymowicz, dokonując przy okazji przeglądu najważniejszych wydarzeń w mieście. Statuetki św. Jakuba, patrona Olsztyna, ustanowiono w 2003 r. z okazji obchodzonego wówczas 650-lecia.

erbePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages