Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Zdarzyło się w tygodniu...

2014-11-22 15:22:00 (ost. akt: 2014-11-22 15:58:38)

Autor zdjęcia: GO

Pożar auta na parkingu, długie wyczekiwanie na wyniki wyborów i przerwanie rejsu przez kapitana Tomasza Cichockiego - mijający tydzień obfitował w wydarzenia szokujące i istotne dla mieszkańców Olsztyna.

W środę około godz. 3.30 na parkingu koło rynku przy ul. Grunwaldzkiej spalił się samochód dostawczy żuk z dużą ilością warzyw. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy straży pożarnej. Na szczęście nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Inne pojazdy stojące na parkingu nie zostały uszkodzone. Po ugaszeniu pożaru wrak przekazano policji, która zawiadomiła właściciela. Najprawdopodobniej było to podpalenie.

Po raz kolejny wybieraliśmy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. W tym roku dodatkowego "kolorytu" dodała wyborom awaria systemu elektronicznego. Zmęczeni członkowie komisji wyborczych nie kryli złości. Powodów do zadowolenia nie mieli także kandydaci na samorządowców, bo wyjątkowo długo musieli czekać na oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej.

Białaczka to taka choroba, w której pomóc mogą inni ludzie. Same leki niewiele zdziałają — mówi Kamil Leszczyński, syn chorego mężczyzny. Apel o pomoc jemu oraz Grzegorzowi Stankiewiczowi wywołał niezwykłą reakcję. Tylko w weekend zarejestrowały się w Olsztynie setki kandydatów na dawców szpiku. A przez półtora tygodnia — bo tyle trwała akcja — 3148 osób.W poniedziałek rozpoczął się XVIII Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych Anima. Zainaugurował go spektakl dla dorosłych „Żywoty świętych osiedlowych”. Były też przedstawienia o najmniejszym samolocie świata, Muminkach i syrenie w wannie. Festiwal zakończy się w sobotę.Kapitan Tomasz Cichocki nie opłynie świata bez zawijania do portu. Uszkodzonego podczas potężnego sztormu na Oceanie Atlantyckim masztu nie da się naprawić. Cichocki wróci do kraju. — Ale na pewno popłynie po raz trzeci — zapewnia Krzysztof Mikudna, szef projektu.

Najnowsze informacje: >>> gazetaolsztynska.pl/top
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages