Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Chciał się wykąpać podczas imprezy i... zatruł się czadem

2014-11-16 16:47:33 (ost. akt: 2014-11-16 17:46:02)

W piątek (14.11) przed północą w jednym z mieszkań przy ul. Niepodległości w Olsztynie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Jak się okazało odbywała się tam impreza zakrapiana alkoholem. Jeden z jej uczestników postanowił się wykąpać i zatruł się czadem.

Do zdarzenia doszło w piątek (14.11) tuz przed północą. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o ulatnianiu się tlenku węgla w jednym z mieszkań przy ul. Niepodległości w Olsztynie. Okazało się, że ofiarą zatrucia był 37-letni mężczyzna, który postanowił wykąpać się podczas spotkania zakrapianego alkoholem.

Po przyjeździe na miejsce służb, w mieszkaniu znajdowało się kilka osób. Wszystkie były nietrzeźwe. Zbadano stężenie tlenku węgla w powietrzu. Okazało się, że było ono zwielokrotnione i stale rosło (66 ppm - dopuszczalne 1-2 ppm).

Ratownicy medyczni zabrali poszkodowanego mężczyznę do szpitala. Pozostali uczestnicy imprezy alkoholowej zostali zbadani alkomatem. Wszyscy mieli od 1 promila alkoholu wzwyż. Upojenie alkoholowe dało się we znaki zwłaszcza jednej z kobiet, która agresywnie i wulgarnie zachowywała się wobec osób udzielających pomocy poszkodowanemu. Alkomat wykazał u niej 2,5 promila. Ostatecznie 49-letnia kobieta noc spędziła w policyjnej izbie zatrzymań.

Policjanci sprawdzają czy na zakrapianej alkoholem imprezie doszło do bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 37- letniego mężczyzny.

Źródło: KWP w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages