środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

W Olsztynie jeździ się najszybciej. Czy to prawda?

2014-10-28 10:28:25 (ost. akt: 2014-11-07 10:29:47)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Według badań Olsztyn jest miastem, w którym pojazdy poruszają się najszybciej. Samochody w centrum jeżdżą z prędkością 49 km/h, a po całym mieście - 56 km/h.

Spośród 17 największych miast w Polsce w Olsztynie jeździ się najszybciej - tak wynika z badań przeprowadzonych w październiku dla serwisu Creandi.pl przez korkowo.pl.

W poprzednich rankingach najwolniejszym miastem pozostawał Wrocław i sytuacja tam nie uległa zmianie przynajmniej jeśli chodzi o ruch w ścisłym centrum. Prędkość jazdy jest wciąż najniższa w kraju i wynosi niecałe 28 km/h. Najszybsze centra natomiast posiadają Olsztyn (niemal 49 km/h), Gdańsk (37 km/h) oraz Białystok (36,5 km/h).

Biorąc pod uwagę całe miasto, jesienią najwolniej pojedziemy w Łodzi oraz Warszawie – 36 km/h, najszybciej zaś w Olsztynie gdzie średnie prędkości wynoszą 56 km/h.

Badania przeprowadzono na podstawie danych GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po największych polskich miastach w październiku w godzinach między 6 a 18.

AN
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (137) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Przedwosji. Mikulska dołują. #1539706 | 213.158.*.* 10 lis 2014 07:46

  Dołują jakość zestawu z listy KWW Grzymowicza. Starzy, dobrzy dla siebie znajomi. Prezydent raczył bywać w biurowcu sm Jaroty na Wańkowicza u tych m. in. dwojga pracowników spółdzielni. Jeśli Grzymowicz tak samo na opak proobywatelski, jak Przedwojski i jego ekipa pro-członkowski spółdzielczo, to nie ma co szukać w ratuszu! Chyba, że chce rządzić władczo. Z demokratyczną na zewnątrz dekoracją. To niech powie wprost. Liczni mieszkańcy spółdzielczych osiedli zagłosują właściwie. Jak w poprzednich wyborach, gdy przedwojscy działacze nie przeszli sita wyborczego, z prezesem na czele.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prezesi maszynistami? #1539684 | 87.205.*.* 10 lis 2014 06:32

  Czy lokomotywaki wyborczymi zarazem? W składzie pociągu kandydatów mających pociąg do pełnienia ról samorządowych sporo z tzw. środowiska spółdzielczego. Procyk, Przedwojski z prezesowskim zacięciem. Dalej za lokomotywami wierni ich władczym praktykom Mikulska, Mokra, Szostek, Ciborowska, etc. W zestawie niezależne spółdzielcze wagony - Szmidt, Możejko, Butajło, Tobolska. Podklejone towzrystwo rozrzutnie pod różne komitety. Tak samo rozrzutne opcje spółdzielcze reprezentują. Krzyżyki stawiać trafnie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. neni #1528114 | 192.193.*.* 31 paź 2014 12:58

  cooooo????? hahahahahahaha :D rozbawiliscie mnie do lez...najszybciej...badania z pazdziernika :D zwlaszcza teraz, jak jest wszystko zakorkowane przez budowe tramwajow :D hahaha, a srednia z Wawy chyba tez z palca wyssana. jak po Warszawie jade przepisowo, np.80km/h, a wszyscy mnie wyprzedzaja, to skad ta srednia???? tam sie smiga, a w Olsztynie skad ta srenia, jak wiekszosc ulic jest po 50km/h? jedynie Sikorskiego, a teraz rozkopana i stoi sie tam i pare krotkich odcinkow, jak Obroncow, czy Tuwima ma 70km/h??? znowu srednie z palca wyssane

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. 15 powoli jedź! Tam Przedwojski kandydat do R #1527675 | 46.205.*.* 31 paź 2014 07:35

   Bo nareszcie w autobusie 15 MPK naprzeciw facjaty plakatowej prezesa z SM Jaroty Przedwojskiego, kandydata do rady miasta, wisi ładna fotka A. Wasilewskiej - z Urzędu Marszałkowskiego, kandydatki na urząd prezydenta Olsztyna. Obie buźki uśmiechnięte. Nietrudno zgadnąć, że ten prezesowski jakoś trwale nieszczery. Nie udaje mu się naśladować staroniowego, za wysoka tam dlań kultura. Pani Wasilewska jako osoba otwarta na ludzi, w razie pomyłkowego trafienia prezesa do rady miasta będzie miała mendelka dającego głos, gdy tylko weźmie ją jak posłankę do krytykanckiej obróbki propagandowej. Chyba nie zaryzykuje konfliktu z wpływową osobą z ratusza, mającą wpływ na inne tuzy? Wyborcy spółdzielczych osiedli zrobią to samo, co w poprzednich wyborach - pokażą "ukochanemu przywódcy" spółdzielni wiadomy gest. Taki, na jaki pracowicie zasłużył. On wie, dlaczego takim wyborom nie poddaje się w spółdzielni! Tam wierni radni niby nadzorczy wybierają be żadnych jawnych kryteriów. Po uważaniu, na chybił trafił z jednego kandydata, po znajomości, bez skreśleń, oczywiście po mozolnym namyśle - właściwe podkreślić. Spółdzielcy by źle zagłosowali? Niegodni takiego zaszczytu zatrudniania swego pracownika!

   Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Rafał #1526413 | 89.228.*.* 30 paź 2014 08:41

   Nie wiem skąd oni wzięli te liczby. Jeżdżę praktycznie tylko po Olsztynie i komputerek pokazuje mi prędkość średnią 24km/h. Chyba, że wyłączyli oni z obliczeń wszystkie epizody prędkości 0 km/h podczas stania na światłach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (137)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages