Sobota, 18 sierpnia 2018. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Szok Arrachionu - odpowiedź na zatrzymanie zawodników MMA

2014-08-24 11:09:37 (ost. akt: 2014-08-24 11:46:52)
19 i 20 sierpnia br. grupy realizacyjne jednocześnie uderzyły w kilka miejsc na terenie Olsztyna i Warszawy. W konsekwencji kryminalni zatrzymali cztery osoby w wieku od 27 do 33 lat.

19 i 20 sierpnia br. grupy realizacyjne jednocześnie uderzyły w kilka miejsc na terenie Olsztyna i Warszawy. W konsekwencji kryminalni zatrzymali cztery osoby w wieku od 27 do 33 lat.

Autor zdjęcia: Materiały policji

"Aslambek S. i Michał Sz. to osoby bardzo pracowite i godne naśladowania na treningach, systematycznie zwiększające swój poziom sportowy i odnoszące czynne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej MMA. Abulhan K. oraz Piotr P. to zawodnicy, którzy mieli kilkuletnią przerwę w startach na zawodach spowodowaną kontuzjami. Wszystkie w/w osoby angażowały się w pracę społeczną w klubie."

Oświadczenie w sprawie aresztowania zawodników Arrachion Olsztyn ukazało się w niedzielę (24 sierpnia) na facebookowej stronie klubu.

Przypomnijmy. Policjanci Centralnego Biura Śledczego, rozpracowując grupy przestępcze z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, rozbili zorganizowaną grupę, która stosując groźby i przemoc wobec przedsiębiorców wymuszała haracze i zajmowała się nielegalnym odzyskiwaniem wierzytelności. Jej członkowie wywodzą się z olsztyńskiego środowiska zawodników MMA. Z ustaleń organów ścigania wynika, że grupa mogła działać od kilku lat na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

19 i 20 sierpnia br. grupy realizacyjne jednocześnie uderzyły w kilka miejsc na terenie Olsztyna i Warszawy. W konsekwencji kryminalni zatrzymali cztery osoby w wieku od 27 do 33 lat. 30-letni Aslambek S., 33-letni Aslan A., 27-letni Piotr P. i 30-letni Michał Sz. trafili do policyjnego aresztu.

Po przesłuchaniach mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszeń haraczy, zmuszania do zwrotu wierzytelności. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

>>>> Zobacz film i zdjęcia z zatrzymania


Przytaczamy treść oświadczenia w sprawie aresztowania zawodników Arrachion Olsztyn:

W związku z zaistniałą sytuacją zatrzymania zawodników klubu Arrachion Olsztyn publicznie oświadczamy, że dla nas cała sytuacja jest wielkim szokiem i zaskoczeniem. Nasze doświadczenie z zatrzymanymi osobami jest zupełnie inne niż przedstawione w ostatnich dniach przez media, dlatego mamy wielką nadzieję, że sprawa się wyjaśni na korzyść naszych zawodników.

Jako trenerzy oświadczamy, że Aslambek S. i Michał Sz. to osoby bardzo pracowite i godne naśladowania na treningach, systematycznie zwiększające swój poziom sportowy i odnoszące czynne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej MMA. Abulhan K. oraz Piotr P. to zawodnicy, którzy mieli kilkuletnią przerwę w startach na zawodach spowodowaną kontuzjami. Wszystkie w/w osoby angażowały się w pracę społeczną w klubie. Praktycznie w każdym roku brały udział razem z całym klubem w licznych akcjach charytatywnych, pomocy na rzecz osób ubogich i chorych. Tym bardziej ciężko jest uwierzyć w taką sytuację i dla nas wszystkich jest to ogromne zaskoczenie.

Cofając się do przeszłości doskonale pamiętamy jak 11 lat temu nikt nie słyszał w Olsztynie o MMA. Ciężką i konsekwentną pracą udało nam się przekonać mieszkańców Olsztyna do tej pięknej dyscypliny sportowej, wypracowaliśmy sobie zaufanie wielu osób, które nas wspierają na wielu płaszczyznach czy np. powierzają w opiekę swoje dzieci . To dzięki tej pracy dziś mamy wielu mistrzów w klubie odnoszących znaczące sukcesy na arenie krajowej i arenach całego świata. Mamy wielu sympatyków i fanów za co im ogromnie dziękujemy.

Mamy jednocześnie nadzieję, że zaistniała sytuacja nie odwróci ich od naszego klubu, sympatii do nas i zawodników.
Sytuacja wydarzyła się niedawno i uprzejmie prosimy o niewydawanie przedwczesnych sądów. Jeśli nawet oskarżenia się potwierdzą prosimy o nie obwinianie za zaistniałą sytuacje klubu. Nie mamy wiedzy ani wpływu na to co osoby u nas trenujące robią poza treningami.

Mamy nadzieję, że wszystko ułoży się pomyślnie, zawodnicy wrócą do treningów, a nawet, jeżeli czarna chmura pojawi się nad klubem, to obiecujemy, że swoją ciężką pracą, miłością do sportu i zaangażowaniem ponownie wzbudzimy sympatię, radość i to co nas łączy od początku naszej działalności.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd i Trenerzy klubu Arrachion Olsztyn


red.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (159) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Belf #1484550 | 31.61.*.* 14 wrz 2014 13:48

  Przestańcie mówić o rozwiązaniu klubu. Zwłaszcza, jeśli tam nie trenowaliście i nie wiecie co to daje. Nie wydaje żadnej opinii na temat zatrzymania tych zawodników, bo sprawy nie znam. Pozostawiam to specjalistom. Natomiast nie mogę spokojnie czytać kretyńskich komentarzy o rozwiązaniu tego klubu. Mieszkając kiedyś w Olsztynie trenowałem tam przez kilka miesięcy i stwierdzam, że były to najlepsze i najefektywniejsze treningi w moim życiu, do tego jeszcze dodam fachowe podejście trenerów i świetna atmosferę wśród zawodników. O Czeczenach mogę tylko powiedzieć krótko-świetni zawodnicy, na treningach bardzo koleżeńscy. Jeśli chodzi o rzekomą agresję, to ja trenując 2-3 razy w tygodniu byłem po zajęciach tak zmęczony, że nawet by mi do głowy nie przyszło wdawanie się w burdy gdzieś na ulicy itp.A trenowałem w grupie początkującej, która miałą lżejsze i rzadsze treningi. A po powrocie z treningu do domu żona była zachwycona,bo bez słowa marudzenia zajmowałem się dzieckiem, sprzątaniem itp. Taki trening poprostu wycisza wewnętrznie i uspokaja. Nie muszę tego tłumaczyć osobom, które trenowały tego typu sporty,ale laikom naprawdę polecam spróbować, a nie jak sodomici piszecie o rzeczach i ludziach nie mając pojęcia. A jeśli jesteście naprawdę obiektywni, żeby rozwiązywać kluby i instytucję za przestępstwa pojedynczych osób, to ja zacząłbym od skurokopów (piłkarzy nożnych), prokuratorów, polityków, adwokatów, komorników itp gdzie dominuje przemoc, korupcja, agresja, narkotyki. Przemyślcie to

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. megy #1471083 | 86.156.*.* 27 sie 2014 18:15

  a oni siedza powaga? i Piotr P. tezzzzzzz?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. radny #1470695 | 95.48.*.* 27 sie 2014 12:07

  Takie oświadczenie to jakieś nieporozumienie. Polska ich przyjęła i tak się odpłacają !!! Tylko bić potrafią ? Do uczciwej pracy się nie nadają. Zgadzam się z opinią o konieczności rozwiązania "klubu" Arachion !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. gdyn #1470665 | 37.128.*.* 27 sie 2014 11:38

   Pod komentami jest "Ocena komentarza: warty uwagi" - powinno być "wart" ("warty" to błąd)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. gdyn #1470658 | 37.128.*.* 27 sie 2014 11:30

   *Sytuacja wydarzyła się niedawno i uprzejmie prosimy o niewydawanie przedwczesnych sądów. Jeśli nawet oskarżenia się potwierdzą prosimy o nie obwinianie za zaistniałą sytuacje klubu.* - "niewydawanie" OK, ale " nie obwinianie" to błąd (powinno być łącznie).

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (159)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages