Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Jest gorąco, ale urzędy pracują normalnie

2014-08-04 07:00:00 (ost. akt: 2014-08-03 13:22:44)
W Biurze Obsługi Klienta upał nie dokucza, bo sala jest klimatyzowana

W Biurze Obsługi Klienta upał nie dokucza, bo sala jest klimatyzowana

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Upał i brak klimatyzacji dają się we znaki m.in. urzędnikom. W Elblągu prezydent Wilk skrócił im czas pracy o dwie godziny. Nowo rozpoczęty tydzień znów zapowiada się upalnie. Czy olsztyńscy urzędnicy też mogą liczyć na taką dyspensę?

− Nie ma nadzwyczajnych zarządzeń w tej sprawie, nasz urząd nie jest klimatyzowany, więc stale sprawdzamy temperaturę w pomieszczeniach, gdzie jest duże nasłonecznienie, a rano odbywa się wietrzenie w celu wymiany powietrza – mówi Aneta Szpaderska, rzeczniczka UM w Olsztynie. — Mimo wysokich temperatur, rozumiemy, że mieszkańcy w wakacje chcą załatwić wiele spraw, korzystając z urlopów, dlatego nasz urząd pracuje normalnie — dodaje Szpaderska.

Podobnie sytuacja wygląda w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie udostępniono pracownikom klimatyzowane sale, w których mogą zjeść śniadanie, ochłodzić się lub tymczasowo przenieść tam swoje stanowisko pracy. Według Edyty Wrotek, rzeczniczki UW w Olsztynie, ich pracownicy mogą przychodzić do pracy w strojach odpowiednich do temperatury, zwracając tylko uwagę na estetykę ubioru, a osoby, które z powodu wysokiej temperatury poczują się słabo, mogą opuścić miejsce pracy. Ponadto wszyscy mają zapewniony dostęp do dystrybutorów z wodą.

Jakie warunki powinny być w pracy? Jacek Żerański, rzecznik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Olsztynie, mówi, że obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie w pomieszczeniach temperatury odpowiedniej do wykonywania pracy, umożliwienie wymiany powietrza oraz nieodpłatne dostarczenie pracownikom napojów w ilości zaspokajającej ich potrzeby. Dodaje również, że nie ma przeszkód prawnych, by pracodawcy skracali czas pracy podczas upałów.

an

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (42) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Katarzyna #1454479 | 213.158.*.* 5 sie 2014 21:35

  Nie rozumiem tak podłego podejścia do pracy urzędnika, zastanówcie się ludzie co piszecie pracuję w jednostce samorządowej od 10 miesięcy i nie jest kolorowo tak jak to się wszystkim wydaje. zarobki na początek są w granicach najniższej krajowej, praca odpowiedzialna. Wam też nikt nie broni zatrudnić się w urzędzie i zobaczyć naprawdę jak to jest być tzw urzędasem dla ludzi postawionych na wysokich stołkach szeregowy pracownik jest nikim. myślę, że nie jedna osoba, która wypowiedziała się negatywnie o urzędnikach ma lepiej od nas. a co do przedsiębiorców, że nie mają urlopu ale przecież sami wybrali taki rodzaj zatrudnienia. więc narzekać możemy wszyscy ale najpierw spójrzmy sami na siebie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tom #1453988 | 145.237.*.* 5 sie 2014 07:26

  Polaczki umieją tylko opluwać sami siebie. Coz a podły naród.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. JA #1453788 | 46.186.*.* 4 sie 2014 19:58

   Wielki problem darmozjadów, inni ludzie pracują przy produkcji, na budowie itd. Tam nie ma ulg ze względu na upały, tylko przepracowani urzędnicy odczuwają to najbardziej. Chyba im mózgi się gotują z niewiedzy i braku kompetencji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kuchta #1453582 | 109.241.*.* 4 sie 2014 14:07

   ja to dopiero mam robotę caŁY DZIEŃ W KUCHNI, A KLIMY NIE MA bo oszczędności

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. upałek #1453503 | 94.254.*.* 4 sie 2014 12:16

   A jak radzi sobie marna olsztyńska w tej dusznej redakcji? GJE O, napiszcie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (42)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages