środa, 24 maja 2017. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Planty połączą parki w Olsztynie. Wizualizacja

2014-07-21 17:53:00 (ost. akt: 2014-07-21 18:02:15)

Park Centralny już działa, teraz ratusz przygotowuje się do połączenia go z Parkiem Podzamcze. Oba parki scalą odnowione olsztyńskie planty, które znajdą się przy centrum Św. Jakuba.

Otwarcie Parku Centralnego to nie koniec. Teraz ratusz przygotowuje się do połączenia Parku Centralnego z Parkiem Podzamcze. Projekt jest gotowy, teraz czas na wybór wykonawcy.

Do końca lipca ratusz czeka na oferty na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy mostu Św. Jakuba, która umożliwi piesze i rowerowe połączenie Parku Podzamcze i Parku Centralnego. Projekt ma być oparty na zwycięskiej koncepcji zagospodarowania olsztyńskich plant.

Naturalnym połączeniem parków Centralnego i Podzamcze są tereny bezpośrednio sąsiadujące z murami okalającymi Katedrę Św. Jakuba oraz nowy Dom Pielgrzyma czyli olsztyńskie planty. Ich powstanie jest możliwe dzięki całkowitej rewitalizacji mostu Św. Jakuba - informuje


Konkurs architektoniczno-urbanistyczny, na połączenie Parku Podzamcze, Parku Centralnego i Placu Jedności Słowiańskiej (fragment plant) w Olsztynie, miasto ogłosiło w zeszłym roku. W marcu 2014 roku komisja wybrała zwycięski projekt, którego autorem było konsorcjum w składzie: ReStudio Architektury Rafał Jacaszek, OPTEM s.c. Tomasz Kusznierewicz, Piotr Ossowski, Autorska Pracownia Projektowa Jan Sontowski reprezentowane przez Zespół autorski w składzie: arch. Rafał Jacaszek, arch. Maciej Jacaszek, arch. Karol Szulc, inż. Tomasz Kusznierewicz, inż. Piotr Ossowski, inż. Jan Montowski oraz inż. Bartosz Santowski.


> Planty w Olsztynie. Wizualizacja z opisem


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (45) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. syhjuiksa #1940399 | 178.43.*.* 26 lut 2016 00:31

  kompletne szaleństwo, rozumiem że należy dbać o miasto, ale dlaczego tylko o centrum. W Likusach np od 40 lat nie ma chodnika przy części ul.Wczasowej , na przystanku przy ul.Bałtyckiej vis a vi jeziora Ukiel zniszczony chodnik że jak się wychodzi z autobusu to można zęby powybijać. Przed ratuszem kilka lat temu wymieniono ładne latarnie na podobno NOWOCZESNE ale ratusz jest przecież zabytkiem i pasują tak jak kwiatek do kożucha. Tak więc panie prezydencie niech pan pomyśli o wszystkich mieszkańcach my też płacimy podatki i nic z tego nie mamy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Miejscowy #1445310 | 31.61.*.* 23 lip 2014 11:18

  Cholernie parki tylko wam w głowie. Apeluję o zachowanie proporcji. Czy naprawdę to są artykuły pierwszej potrzeby że się tak wyrażę. Panie Grzymowicz opamiętania czas. Jak się buduje dom to nie zaczynam od parku jak na łeb mi się leje. Dość tych igrzysk za społeczne pieniądze. Mam nadzieję że w grudniu będzię nowa władza z prawdziwie gospodarskich zacięciem.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ala #1445225 | 46.204.*.* 23 lip 2014 09:16

  Bardzo ładnie, prostota i nowoczesność. Idealnie się komponuje z zabytkowym otoczeniem. O to właśnie chodzi, żadnych udziwnień niepotrzebnych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. qq #1445103 | 23 lip 2014 04:34

  kajaki fajna sprawa, ale... gdzie moge podjechac do lyny i zwodowac swoj kajak i jak mam go zaladowac na samochod przy lapaczach kolo ,,wodospadow ,, ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ewcia #1444877 | 88.156.*.* 22 lip 2014 19:15

   Pięknie się zapowiada. I pomyśleć, że proboszcz chciał te tereny odgradzać płotem. Dobrze, że mu się to nie uda. Więcej pięknych przestrzeni dla mieszkańców! :)

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (45)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages