Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Za wąskie drogi, za dużo przydrożnych drzew

2014-07-19 11:40:00 (ost. akt: 2014-07-19 09:09:38)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Marta Zysk

Jest źle — tak można określić oznakowanie i organizację ruchu na drogach powiatu olsztyńskiego. NIK wytknął to w swoim raporcie. Na lepszą ocenę zasłużyły sobie drogi wojewódzkie.

NIK przeprowadził kontrolę dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich w całej Polsce. W powiecie olsztyńskim kontrolerzy wzięli pod lupę wszystkie drogi w gminie Gietrzwałd i drogi powiatowe: Bartąg-Szczęsne, Zagony-Jonkowo, Dywity-Prejłowo, Dobre Miasto-Olsztyn i Olsztyn-Dzierzki. Wyniki nie są dla nas powodem do chwały.

Jeśli chodzi o oznakowanie i organizację ruchu na drogach powiatowych i gminnych, jesteśmy na szarym końcu w kraju. Komisja wytknęła administratorom dróg zbyt nisko umieszczone znaki drogowe, np. znak niebezpieczne zakręty przed Giławami na drodze Bartąg-Szczęsne, brak projektów stałej organizacji ruchu drogowego, m.in. dla trasy Dobre Miasto-Tuławki-Olsztyn czy brak słupków kilometrażowych przy drogach.

O komentarz poprosiliśmy Krystynę Plocek, dyrektorkę Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie. — Nie ma żadnego mechanizmu, który zmusiłby gminy do zrobienia m.in. projektów organizacji ruchu, a bez nich nie ma mowy o prawidłowym zarządzaniu infrastrukturą drogową — wyjaśnia. — Z drugiej strony NIK zarzuca nam brak słupków kilometrażowych, nie zwracając uwagi na to, że nie ma możliwości ich postawienia ze względu na przydrożne drzewa i zbyt wąskie drogi. Tak samo sytuacja wygląda z liniami środkowymi i bocznymi — mamy zbyt wąskie drogi, żeby je namalować.

Dyrektor Plocek dodaje jeszcze: — Wszystko to wiąże się oczywiście z finansami. Jeżeli powiaty i gminy będą miały więcej pieniędzy na drogi, to więcej rzeczy będzie można zrobić i poprawić.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wojtek #1443676 | 78.30.*.* 21 lip 2014 08:56

  Brak osób posiadających wymagane wykształcenie w Starostwie , Plocek osoba zajmująca miejsce tylko dlatego iz na cóś na Starostę , starosta nie ma pojęcia co sie dzieje w Starostwie a dogi leżą .Kasa płynie im do kieszeni a Obywatela oni mają gdzieś niech sie meczy na droga , szczęście iz idą wybory i ten chory układ w Starostwie sie zmieni i wybiorą innych. Gmina Gietrzwałd to gmina wielkich cudów i głupoty nie tylko na drogach

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. swojak #1442970 | 83.25.*.* 20 lip 2014 10:20

  Droga powiatowa Unieszewo-Łajsy-Gietrzwałd--ten odcinek to horror do "świętości". Od władz słyszymy ,że nie utożsamiamy się z gminą "pełną cudów",ale "jak dojechać Panie..."

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Michał #1442913 | 79.190.*.* 20 lip 2014 08:07

  Ciagle tylko mówią na nic nie ma pieniędzy. Szkoda, że są pieniądze na ich niemałe pensje. Po co oni siedzą na stołkach skoro i tak nic się nie dzieje?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Do falistego #1442611 | 185.4.*.* 19 lip 2014 15:18

  słupki maja odblaski ,nocą lub po zmroku,przy złej widocznosci łatwiej ocenić przebieg drogi .Co przy mijaniu sie aut z włączonymi swiatłami mijania ma nie bagatelne znaczenie.Poza tym to pomoc dla słóżb ratunkowych do określenia miejsca kolizji.Np komunikat radiowy o miejscu wypadku .

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Falisty #1442606 | 178.235.*.* 19 lip 2014 15:12

   powiedzcie mi, w jaki sposób słupki kilometrazowe wpływają na bezpieczeństwo na drodze?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (27)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages