Sobota, 31 października 2020. Imieniny Augustyny, Łukasza, Urbana

Olsztyńskie śniadanie na trawie już 19 lipca

2014-07-10 16:45:00 (ost. akt: 2014-07-15 09:54:41)
19 lipca otwarcie parku Centralnego, atrakcji i emocji będzie co niemiara

19 lipca otwarcie parku Centralnego, atrakcji i emocji będzie co niemiara

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

— Dobrze się stało, że ktoś w końcu zajął się tą częścią miasta, która do niedawna była jednym wielkim chaszczowiskiem — mówi pan Tomasz z Olsztyna. Mieszkańców zapytaliśmy m.in. o to, co sądzą o parku Centralnym, którego oficjalne otwarcie odbędzie się 19 lipca.

Bogdan Wolarz, taksówkarz, jest przekonany, że dla olsztynian odwiedzających starówkę park Centralny z pewnością będzie... — ...kolejną atrakcją na liście weekendowych spacerów — mówi. — Mam nadzieję, że będzie cieszył się taką samą popularnością jak kiedyś park na Łyną.

Olsztyńskie śniadanie na trawie również przypadło mu do gustu. — Pamiętam, że kiedyś pod wieżą spadochronową na Zatorzu ludzie również się spotykali i urządzali pikniki. To były piękne czasy! Dlatego dobrze by było, gdyby te zwyczaje wróciły do Olsztyna. I żeby ta inicjatywa przyjęła się na stałe, zwłaszcza wśród młodych małżeństw — ma nadzieję Bogdan Wolarz.

Będziemy tam z synkiem
— Dobrze, że władze Olsztyna wzięły się w końcu za zagospodarowanie tego terenu — przyznają zgodnie Magdalena Gomolińska i Sebastian Iwanczewski. A pan Sebastian dodaje: — Śniadanie na łonie natury jest o wiele lepszym rozwiązaniem na spędzenie sobotniego przedpołudnia niż zaleganie na kanapie przed telewizorem. My będziemy tam na pewno!

— Bardzo dobrze się stało, że ktoś w końcu zajął się tą częścią miasta. Przecież to było jedno wielkie chaszczowisko w środku miasta — mówi Tomasz Dziekoński, konserwator urządzeń dźwigowych. — Śniadanie to także ciekawa inicjatywa, zwłaszcza że ludzie mają zakodowane, że nie wolno deptać trawników. Gdzieś te zakazy i te tabliczki cały czas nam się przed oczami jawią, a tutaj nawołuje się, że można swobodnie na trawie przesiadywać i urządzać sobie pikniki. Poza tym może zaktywizuje ona olsztynian i przekona ich do uczestnictwa w życiu miasta — dodaje mężczyzna.

— Dobrze, że taki park powstaje — uważa Kamila Gojło z Olsztyna. I dodaje: — Będzie gdzie pospacerować z dziećmi, bo takich miejsc niestety jest mało w Olsztynie. A co sądzi o olsztyńskim śniadaniu na trawie? — Brzmi zachęcająco! Ogólnie popieram takie inicjatywy i z przyjemnością przyjdziemy z synkiem w sobotę do parku — odpowiada.

Ogrody dla natury
A przyjść do parku w sobotę 19 lipca będzie warto, bo atrakcji podczas czterogodzinnego olsztyńskiego śniadania na trawie nie zabraknie. Powstaną cztery strefy aktywności dla mieszkańców: plastyczna, muzyczna, rekreacyjna oraz z książką. We wszystkich strefach będzie można spotkać Zofię Wojciechowską, która przyjedzie do nas aż z Mrągowa, i która zawodowo zajmuje się hortiterapią, czyli inaczej ogrodoterapią.

— Wymyśliłam program, pod hasłem „Ogrody dla natury”. Opowiem o gatunkach trawy, o tym, co można z nią zrobić oraz o pierwszych bukietach weselnych i obrączkach, które wykonywano z trawy — mówi pani Zofia. — A wspólnie z uczestnikami pikniku będziemy tworzyć obrazy, plecionki z traw, a w strefie muzycznej będziemy robić piszczałki z trawy.

Do tworzenia obrazu nasza redakcja udostępni wydania papierowe „Gazety Olsztyńskiej”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. chaszcze #1441188 | 5.172.*.* 17 lip 2014 17:52

  fajnie bo było gdyby jeszcze te chaszcze wycieli co są przy drzewach i rzece bo to brzydko wygląda. nowy park a nie dokończony....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #1439398 | 78.188.*.* 15 lip 2014 19:25

  Przestańcie w końcu narzekać,powinniście się cieszyć,że Olsztyn się rozwija i to dla waszego dobra. Co do pracy to na stronach internetowych jest jej mnóstwo. Wystarczy przejść się po Aurze lub po starówce (mnóstwo ogłoszeń). Cyganie? Niech robią co chcą żyjemy w wolnym kraju,przynajmniej się bawią,a nie siedzą przed komputerem i narzekają. Nic nie zrobisz - źle,coś zrobisz- jeszcze gorzej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. macio #1436069 | 88.156.*.* 11 lip 2014 10:50

  gdyby nie było w tym parku cyganów to byłoby cudownie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ed #1436062 | 195.117.*.* 11 lip 2014 10:42

  Rozumiem, jak wynika ze zdjęcia, że w parku będzie można legalnie spożywać alkohol, tak?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Warto obejrzeć #1436052 | 77.242.*.* 11 lip 2014 10:24

  http://www.youtube.com/watch?v=spkW3Opto 1g

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (36)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages