środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

Kamienica, która zagraża życiu przechodniów. Będzie remont?

2014-07-05 12:14:00 (ost. akt: 2014-07-05 09:05:01)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Na remont kamienicy czekał 10 lat. W końcu pojawił się w naszej redakcji. Usłyszeliśmy: — Pomóżcie! Zapytaliśmy administratora, co się dzieje. Usłyszeliśmy: — Wkrótce będzie remont. Jan Latoszek trzyma go za słowo.

— Moje mieszkanie wygląda jak pobojowisko — stwierdza krótko Jan Latoszek, mieszkaniec domagającej się pilnego remontu kamienicy przy ul. Mickiewicza 7. — Okna w ogóle się nie domykają! Kiedy pada deszcz, w pokojach jest mokro. Najgorzej jest zimą — dodaje. — Rodzina ciągle choruje. Wszyscy marzymy o jednym: żeby ten koszmar się skończył.

Mieszkanie czteroosobowej rodziny Latoszków jest skromne. Dwa niewielkie pokoje i kuchnia. — Łazienkę mamy na korytarzu — dodaje pan Jan.

Równie skromne jest życie Jana Latoszka. Czasami nie płaci za mieszkanie, bo nie ma z czego. — Ostatnio musiałem zapłacić 150 zł. Zapłaciłem tylko część. Inaczej nie starczyłoby mi na gaz. Na życie też coś potrzebuję — tłumaczy. — Do mieszkania wszedł już komornik. Dobrze, że mam rodzinę, bo to właśnie u niej się zapożyczam — przyznaje.

A remont mieszkania? — Mam nadzieję, że urzędnicy dotrzymają słowa i nasza makabra będzie tylko złym wspomnieniem — mówi. — Chodziłem po urzędach przez ponad 10 lat. Byłem kilka razy odsyłany do konserwatora zabytków. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.

Tymczasem kamienica przy Mickiewicza 7 naprawdę potrzebuje renowacji. Tym bardziej że wręcz zagraża życiu przechodniów. Już kiedyś odpadł tynk i wybił szybę w samochodzie.

Wie o tym Adam Gączowski, prezes Zakładu Budynków Komunalnych nr 2 przy ul. Kopernika. — Mamy już wykonawcę. Pozostało nam tylko czekać na decyzję banku — mówi. I obiecuje: — Remont tej kamienicy na pewno będzie zrealizowany jeszcze w tym roku.

jb
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ala #1433221 | 178.181.*.* 7 lip 2014 08:52

  To piękna kamienica, mam nadzieję, że zostanie niedługo wyremontowana. Oby jak najszybciej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zeze #1432880 | 88.156.*.* 6 lip 2014 13:48

  W taj kamienicy mieszkają też ludzie, którzy regularnie płacą za lokale i sami remontują swoje mieszkania. Faktycznie patologii jest sporo i daje się we znaki, ale to nie powód, żeby cierpieli ci starający się - wymienić część lokatorów!. Przynajmniej 2 razy paliła się instalacja elektryczna. Klatka schodowa taka, że strach wejść do budynku. A budynek to naprawdę perełka w centrum miasta - tylko odnowić...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. realista #1432510 | 88.156.*.* 5 lip 2014 20:26

  W Gdańsku kamienice błyszczom

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. W tej kamienicy większość to #1432424 | 213.158.*.* 5 lip 2014 16:50

  kryminaliści, po wielokrotnej recydywie za włamy i rozboje. Niektórzy żenili się miedzy swymi patologicznymi rodzinami i razem kroili mieszkania, np. rodziny P. i G. Kamienica powinna być uratowana, a ta patola wysiedlona z centrum do baraków pod Barczewem

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. superbyłoby #1432412 | 81.190.*.* 5 lip 2014 16:25

   Kamienice przy ulicach Mickiewicza, Warmińskiej, Mazurskiej, Dąbrowszczaków - to perełki, tego może na pierwszy rzut oka nie widać, proszę idźcie tam na spacer i popatrzcie na detale, na bogactwo form. Koniecznie trzeba ocalić te kamienice. Czy w naszym mieście działają programy rewitalizacji, czy ktoś o tym myśli ? Dlaczego nie wykorzystujemy pieniędzy z Unii Europejskiej na zachowanie zabytków. Turyści wciąż interesują się zabytkami, chodzą, robią zdjęcia. Nie widać żeby fotografowali nowe osiedla.... a u nas marnuje się taki potencjał, historyczne kamienice dobrze zachowane to też atrakcja turystyczna. Warmińska jest piękną ulicą ! Koniecznie idźcie tam na spacer i wyobraźcie sobie odnowione, odrestaurowane wszystkie kamienice ! Super.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (19)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages