środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

10 lat akcji „Pola Nadziei”

2014-05-28 13:32:11 (ost. akt: 2014-05-28 13:32:14)

Autor zdjęcia: Julia Bartkowska

10 maja br. odbyło się podsumowanie akcji żonkilowej „Pola Nadziei” działającej już od dziesięciu lat z inicjatywy Hospicjum Domowego Caritas w Olsztynie.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00 mszą w Bazylice Katedralnej Świętego Jakuba w Olsztynie. Po eucharystii uczestnicy obchodów dziesięciolecia udali się w symbolicznym pochodzie do Kurii Metropolitańskiej przy ul. Pieniężnego, gdzie miała miejsce dalsza część programu.

W jubileuszu poza pracownikami hospicjum oraz wolontariuszami wraz z opiekunami kół wolontaryjnych wzięli udział wieloletni przyjaciele placówki. Imprezę uświetniła prelekcja ks. dr Wojsława Czupryńskiego z bogatą treścią w referacie "Wychowanie do życia, wychowanie do śmierci”. Zaproszony został również chór dziewczęcy Cantabile działający przy Państwowej szkole muzycznej w Olsztynie pod dyrygenturą pani dr Agaty Wilińskiej, Przemek Kłos – młody wokalista z Korsz, jak również grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 29 w Olsztynie.

- Do akcji nasi wolontariusze włączają się już od ponad pięciu lat. W sumie w rozprowadzaniu tego symbolu nadziei zaangażowanych było już przeszło 80 osób. Akcja ma na celu promowanie idei hospicyjnej i uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ludzi chorych – mówi Iwona Januszko, opiekun Szkolnego Koła Caritas działającego przy Gimnazjum numer 3 i XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie. – [i]Jesteśmy niezmiernie dumni i jednocześnie zaszczyceni, że możemy przyczynić się do realizacji marzeń i pomóc w leczeniu podopiecznych naszego hospicjum – dodaje.

Życzymy, aby ogromny sukces akcji „Póla Nadziei” motywująco wpłynął na dalszy rozwój tego szczytnego przedsięwzięcia.

AUTOR: Julia Bartkowska

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp311olsztyn

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages