Nasi rycerze zostali wicemistrzami świata

2014-05-05 14:30:40(ost. akt: 2014-05-05 12:52:55)

Autor zdjęcia: Bartosz Mrozowski

Na rycerskich mistrzostwach świata w Belmonte w Hiszpanii Rycerska Kadra Polski zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, tuż za USA. W sumie nasza reprezentacja zdobyła seidem medali: 2 złote, 4 srebrne, jeden brązowy.
Nasi rycerze zostali wicemistrzami świata. Na mistrzostwach w Belmonte w Hiszpanii Rycerska Kadra Polski zdobyła siedem medali. Walka trwała do ostatniego tchu. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, za USA.

W półfinale Polska wygrała z Niemcami i w finale stanęła na przeciwko USA. - Cóż to była za walka! Najdłuższe starcie w całym turnieju 5na5 - tak relacjonowali przedstawiciele Polskiej kadry.

W finałowej bitwie turnieju 5na5 widzowie mogli obejrzeć brawurową akcję Michała "Wikinga" Bednarskiego, który został na polu walki sam przeciwko dwóm Amerykanom, po udanej akcji ściągnął obydwu na ziemie.

Złoty medal w kategorii miecza długiego, zdobył pochodzący z Kętrzyna Marcin Waszkilis. W finale pokonał reprezentanta Wielkiej Brytanii.

Podsumowując całe mistrzostwa Rycerska Kadra Polski zdobyła siedem medali. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, za USA.

Mistrzostwa świata organizowane przez IMCF (International Medieval Combat Federation), odbywały się w Castillo de Belmonte. Znajduje się tam XV-wieczny zamek należący teraz do jednego z członków hiszpańskiej rodziny królewskiej. Rycerze toczyli walki m.in. na miecze, tasaki bojowe, topory i halabardy.