Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Lubią pomagać innym i robią to z zapałem

2014-04-21 08:55:00 (ost. akt: 2014-04-20 23:38:52)

Autor zdjęcia: Starostwo

Bezinteresownie i kosztem własnego wolnego czasu niosą pomoc, radość i nadzieję potrzebującym. Działają w organizacjach szkolnych i pozarządowych. W powiecie olsztyńskim odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego konkursu nastolatków Ośmiu Wspaniałych 2014.

Laureatem został Kamil Tracewicz z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście. Nagrodzone również: Kingę Wisowatą, Dagmarę Natalię Klus, Karolinę Janiszewską i Paulinę Leszczyńską z ZS w Olsztynku, Karolinę Janczarę z Katolickiego Gimnazjum Społecznego w Biskupcu oraz Dominika Lasota z ZS w Biskupcu.

— Jestem pod wrażeniem tego, co robicie na co dzień, i ile dajecie z siebie na rzecz innych — mówił podczas spotkania starosta Mirosław Pampuch. — Jesteście wzorem do naśladowania.
Wolontariusze traktują swoją dodatkową pracę jak pasję. — Lubię pomagać innym. To jest taki odruch, a poza tym nie chcę siedzieć bezczynnie w domu — opowiadał o swojej motywacji Kamil Tracewicz.

Zwycięzca plebiscytu podniósł wysoko poprzeczkę. Prowadzi dla dzieci zajęcia sportowe, rekreacyjne, plastyczne, czyta im książki. Zainicjował powstanie czytelni i wypożyczalni książek w Głotowie.

Udziela korepetycji, współorganizuje Dobromiejskie Targi Młodzieżowe, pisze projekty, organizuje debaty, a latem pomaga rodzicom prowadzić Szkolne Schronisko Młodzieżowe.
16 maja Kamil zdaje maturę, a dzień później, przygotowuje dla dzieci przedstawienie. Po maturze chce się dostać na geodezję do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Nie zamierza jednak kończyć swojej przygody z wolontariatem.

Zaangażowanie pozostałych wyróżnionych jest równie imponujące. Paulina Leszczyńska pracuje m.in. z podopiecznymi Domu dla Dzieci w Olsztynku. Karolina Janczara kocha zwierzęta i sport. Współorganizuje m.in. zbiórki żywności dla psów ze schroniska.

Wspaniali otrzymali listy gratulacyjne i upominki od starosty. Laureata wyróżniono dodatkowo pucharem. Weźmie on udział w czerwcowej gali w Kamieniu Pomorskim podsumowującej ogólnopolską edycję konkursu.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. M #1380491 | 178.36.*.* 22 kwi 2014 16:26

  Pampuszek powinien brać przykład

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kasia #1379969 | 46.134.*.* 21 kwi 2014 19:17

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. panie zdenerwowany, wątpię, że wybraliby kogoś po jednej zbiórce żywności, to osoby zaangażowane i przecież konkurs miał jakieś wymagania, które narzucała fundacja "Świat na tak"

 3. Mała #1379966 | 46.134.*.* 21 kwi 2014 19:10

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Brawo, tak trzymać! :) Wszystkim gratuluję

 4. zdenerwowany #1379834 | 195.136.*.* 21 kwi 2014 12:41

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ośmiu wspanialych to jest bez sensu akcja wybiera się osoby które raz pójdą na zbiórkę żywności a nie patrzy się na osoby które są wolontariuszami od dziecka wszystkie osoby z Olsztynka to osoby szczególnie lubiane przez dyrekcje i nauczycieli to jest konkurs na osobę która bardziej się pod liże nauczycielom

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages