środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Rozpoczęły się prace studialne nad północnym odcinkiem obwodnicy

2014-03-24 17:01:44 (ost. akt: 2014-03-24 17:07:52)
Na razie gotowy jest projekt południowej cześci obwdnicy

Na razie gotowy jest projekt południowej cześci obwdnicy

W olsztyńskimi ratuszu spotkali się wójtowie i burmistrzowie gmin: Jonkowo, Barczewo, Dywity i Gietrzwałd oraz prezydent Olsztyna. Rozmowy dotyczyły prac studialnych nad północnym odcinkiem obwodnicy Olsztyna.

Rozpoczęły się rozmowy i prace studialne nad północnym odcinkiem obwodnicy Olsztyna. Spotykamy się z senatorem Ryszardem Góreckim by od samego początku skupiać silnych partnerów w rozmowach o budowie drugiej części obwodnicy – informuje Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Podczas spotkania omawiano możliwości przebiegu obwodnicy, wskazywano na zapisy planów zagospodarowania przestrzennego czy względy ekologiczne. W naszym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego są odpowiednie zapisy – mówił prezydent Olsztyna – (…) Oczywiste jest, że celem realizacji obwodnicy jest sukcesywne przejmowanie tranzytu poza Olsztyn, aż do pełnej realizacji obwodnicy, łącznie z istotnym odcinkiem północnym (…).

Budowa tej części obwodnicy wydaje się równie ważna dla otaczających Olsztyn gmin, choć niektóre gminy wskazują także na swoje lokalne problemy drogowe, jak choćby budowę drogi 51 w Dywitach. W mojej ocenie pełna realizacja północnej obwodnicy jest leży we wspólnym interesie wszystkich samorządów położonych wzdłuż drogi 51. Rezygnacja z tego ważnego elementu stałaby w sprzeczności z ogromnym wysiłkiem społecznym, projektowym a wreszcie inwestycyjnym związanym z Obwodnicą Południową i w sposób istotny ograniczałaby wynikające z niej korzyści – informuje Piotr Grzymowicz.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do JaN #1358299 | 89.204.*.* 25 mar 2014 12:54

  Z tego co zrozumiałem to jest odwrotnie. Brak kasy na obwodnicę południową zmusza władzę do nowych działań. Próbują W-wie zaproponować (narzucić? jak zwał tak zwał) pod pretekstem budowy drogi 51 obwodnicę północną. I bardzo dobrze - jestem za tym. Oznacza to, że nitka północna powstałaby tylko dlatego, że nie ma kasy na nitkę południową, a nie dlatego, że jest to lepsze rozwiązanie. Zresztą od paru lat kilka razy pisałem tu, że nitka południowa już niedługo wreszcie powstanie i pora z wyprzedzeniem myśleć o zamknięciu obwodnicy od strony północnej. Nie o to jednak w tym wszystkim chodzi. Chodzi o to, że obecna i poprzednia władza zaprzepaściła szansę wybudowania obwodnicy już jakieś dziesięć lat temu. Toruń walczył o obwodnicę 20 lat temu i dzisiaj ją ma. Olsztyn ze wszytkim jest opóźniony. Po tym jak Miasto buduje tramwaj wyciagam wnioski również w stosunku do budowy obwodnicy! Myślę, że problemy są związane z ludźmi z włądzy, z Ich myśleniem, brak myślenia 20 lat naprzód. Wszytko jest załatwiane tu i teraz, czyli za późno.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. JaN #1358048 | 77.242.*.* 25 mar 2014 09:08

  Z tego co rozumiem, trzeba wytyczyć obwodnicę północną, żeby móc budować południowa, przecież to są dalekosiężne plany, trzeba mieć wszystko zaplanowane. I mówienie, że ktoś w Olsztynie sobie siada i planuje przy wódce, jest po pierwsze bzdurą, a po drugie oszczerstwem. Gdyby nie obecne władze i ich starania, o obwodnicy moglibyśmy zapomnieć. Jak nie walczyłeś o obwodnicę, nie brałeś udziału w demonstracji, to się nie mądrz, jeden z drugim.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Anty dywity #1358030 | 78.30.*.* 25 mar 2014 08:46

  Uwaga!! Nie zapraszać do rozmów wójta dywit. On jak i mieszkańcy będą blokować wybudowanie obwodnicy. Oni uważają się za pępek świata i nie zgodzą się by tam jakiś Olsztyn miał obwodnicę. Najlepiej omijać szerokim łukiem tą gminę!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dywity #1358026 | 83.6.*.* 25 mar 2014 08:29

   Nie chcemy smrodu i vwnow pod oknami,stop Dla obwodnicy

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. nar #1358005 | 83.31.*.* 25 mar 2014 08:06

   nareszcie mądre zamierzenia, obwodnica południowa bez sensu z kierunku Biskupca na Bezledy nikt nie jedzie do Olsztyna to samo ze Szczytna natomiast obwodnica omijająca Likusy, Gutkowo jak najbardziej słuszna i najtańsza

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages