Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Pojedziemy szybciej Towarową i Lubelską? Na razie nie ma zgody

2014-03-10 18:16:21 (ost. akt: 2014-03-10 17:42:44)

Autor zdjęcia: Paweł Berkolec

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nie wyraziła zgody na podwyższenie dopuszczalnej prędkości na dwóch odcinkach ulic Towarowej i Lubelskiej. Przedstawiciele KBRD argumentują swoją decyzję dużą liczbą niebezpiecznych zdarzeń na obu ulicach. Decyzji tej nie zatwierdził jednak jeszcze Jerzy Roman, dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

W lutym 2014 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zwrócił się do KBRD w Olsztynie z prośbą, by na którejś z dróg w sąsiedztwie ośrodka wyznaczono odcinek trasy, na którym można byłoby rozwinąć prędkość 60 km/h. WORD chciał, aby ograniczenie do 60 km/h obowiązywało na dwóch odcinkach:

- ul. Towarowa od ul. Sprzętowej do ul. Stalowej strona północna,
- ul. Lubelska od ul. Składowej do ul. Stalowej strona południowa

— Przepisy wymagają, aby kursant podczas jazdy egzaminacyjnej na choćby krótkim odcinku osiągnął prędkość 60 km/h. W rejonie naszego ośrodka nie ma takiego miejsca. Żeby pojechać z taką szybkością, musimy jechać np. na Artyleryjską, co wymaga przejechania przez i tak zatłoczone rondo Bema - wyjaśnia Stanisław Szatkowski, dyrektor WORD.

Pomimo tego że Komisja wstępnie wyraziła zgodę na podniesienie prędkości z 50 do 60 km/h, ostatecznie, po analizie zdarzeń drogowych nadesłanej przez policję, odrzuciła prośbę WORD.

- W 2013 roku na ul. Towarowej policja zarejestrowała 36 zdarzeń, z czego 15 wystąpiło na wskazanym odcinku, natomiast na ul. Lubelskiej - 19 zdarzeń, z których 14 miało miejsce na proponowanym odcinku - wyjaśniają powody odmowy członkowie KBRD.

Sprawa nie jest jednak jeszcze zamknięta. Decyzji tej nie zatwierdził jeszcze Jerzy Roman, dyrektor Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

- Proszę o przeanalizowanie rodzajów zdarzeń drogowych na wnioskowanych odcinkach ulic i ponowne ustosunkowanie się do wniosku WORD - zaznaczył dyrektor ZDZiT.

maj/SzS
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. totalny absurd policji #1346332 | 193.46.*.* 11 mar 2014 12:41

  czy 14 zdarzeń (nie wypadków) drogowych w mieście to dużo? Nie! A rodzaj zdarzeń? Policja Miejska znów wykazała się swoją jakże ubogą wiedzą i kompetencjami!!! zaznaczam, że członkiem takiej komisji BRD, która rozpatruje te wnioski jest policjant!!!! A przecież na stacji benzynowej jest taka miejscówa do łapania tych powyżej 50 km/h.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Studentka #1346315 | 178.180.*.* 11 mar 2014 12:23

  Mi się w Olsztynie bardzo podoba. Jestem tu od 5 lat. Wprowadzilam sie rozpoczynajac studia i nie zaluje ze wybralam akurat Olsztyn. Uczelnia UWM to jedna z najlepszych moim zdaniem na swiecie jesli chodzi o kampus Kortowo ! Kazde miasto w Polsce nam zazdrosci. Poza tzn ciagle inwestycje drogowe, piekne jeziora gdzie mozna odpoczac czy ciagle nowo powstajace trasy rowerowe. Nie wiem jak prawdziwy Olsztyniak nie dostrzega takiego piekna jakie macie. Brakuje mi tu jakiejs fabryki gdzie moglyby powstac miejsca pracy. Chociaz w sumie budowa fabryki powinna sie budiowac na obrzezach miasta lub nawet poza miastem. Fabryka w centrum to zly pomysl. Generalnie mi bardzo sie podoba. a jesli chodzi o artykul 50 w miescie to tak akurat ! Za duzo wypadkow wszedzie. Jesli brakuje wam kierowcy adrenaliny proponuje 50km na rowerze smigac - wiatr we wlosach, muchy w zebach i bedzie to co wam potrzeba

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. realia olsztyńskie #1346276 | 31.175.*.* 11 mar 2014 11:30

   prawdziwego gospodarza można poznać jak zadbał o swoje podwórko [ ulice] a ocenę zostawię mieszkańców olsztyna

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Rondo Bema #1346229 | 11 mar 2014 10:43

   Rondo Bema jest bardzo dobrze oznakowane tylko kireowcy nie potrafia jeżdzić, nie raz musiałem hamować jak jakis cymbał z pasa do jazdy na wprost (w strone Dworca) jechał w Limanowskiego zajeżdzając mi drogę (gdzie jest policja a w dodatku zaraz obok jest kamera monitoringu miejskiego)

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Mat #1346196 | 46.204.*.* 11 mar 2014 09:42

   Drogi są beznadziejne, ale nikt ich nie naprawi od ręki, chyba że potrafi czarować. Władze robią tyle, ile mogą. Ja tam widzę, że przez ostatnie lata się poprawiło i w Olsztynie i w Polsce też. Ale jak ktoś potrafi tylko narzekać, to choćby dojeżdżał do pracy czteropasmową drogą to i tak będzie źle...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (28)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages