Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Ratusz marzy o milionie, Stomil o oświetleniu

2013-12-22 16:20:00 (ost. akt: 2013-12-23 08:29:58)

Pojawił się promyk nadziei, że miastu uda się zdobyć chociaż część pieniędzy na remont stadionu przy al. Piłsudskiego, który pozwoliłby spełnić wymogi stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło konkurs na przebudowę obiektów sportowych.

Według ostatnich wytycznych piłkarskiej centrali wszystkie klubu I ligi będą musiały mieć na swoich obiektach sztuczne oświetlenie i podgrzewaną murawę. Pierwszy wymóg będzie obowiązywał od sezonu 2015/16, drugi od 2016/17. Stomil jest w sytuacji podbramkowej, bo nie spełnia żadnego. Dlatego piłkarscy działacze boją się, że klub nie otrzyma w przyszłości licencji na grę w I lidze.

Projekt gotowy do połowy stycznia?


Po tym, jak miastu nie udało się trzykrotnie sprzedać działki przy al. Piłsudskiego, z której pieniądze miały zostać przeznaczone na budowę nowego obiektu przy al. Sybiraków, ratusz przygotował plan B. Do przyszłorocznego budżetu wpisano 2 mln zł na przygotowanie projektu budowy nowego stadionu, ale w ostatniej chwili dołączono do tego punktu również budowę oświetlenia przy al. Piłsudskiego (jeśli inwestycja na Zatorzu dojdzie do skutku, maszty zostaną tam przeniesione). Wszystko dlatego, że na horyzoncie pokazała się szansa zdobycia dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które w przyszłym roku będzie rozdzielać pieniądze na modernizację obiektów istniejących minimum 3 lata.

— Minister sportu zapowiedział konkurs, w którym można uzyskać maksymalnie 50 proc. wartości projektu, ale nie więcej niż milion złotych. Nasz projekt chcemy przygotować do 15 stycznia, a już do 20 stycznia uzyskać pozwolenie na budowę, ponieważ 7 lutego mija termin na złożenie dokumentacji wraz z wyceną. Liczymy, że pomoże to zachować tradycję Stomilu i odmienić wiekowy stadion — mówi prezydent Piotr Grzymowicz.

Władze Stomilu kilka tygodni temu przedstawiły już ratuszowi szacunkowy koszt modernizacji stadionu przy al. Piłsudskiego. Oświetlenie o sile 2 tys. luksów powinno kosztować ok. 2 mln zł, a podgrzewana murawa m.in. z drenażem i systemem nawadniania ok. 1,5 mln zł. W pierwszej kolejności miasto musi jednak postawić maszty oświetleniowe, bo czas na spełnienie tego wymogu mija najszybciej.

Żebyśmy nie zostali z niczym


Pierwsze spotkania robocze w sprawie walki o dofinansowanie już się odbyły. — Rozmawialiśmy już z przedstawicielami Stomilu, którzy nakreślili nam wymogi, jakie musi spełnić stadion — mówi Marcin Kuchciński, przewodniczący komisji sportu i rekreacji Rady Miasta. — Piłka jest w naszym mieście bardzo popularna, dlatego idziemy w kierunku budowy nowego stadionu, którego minimalny koszt to jednak 50 mln zł. Gdyby coś się wydarzyło i tego obiektu nie udałoby się wybudować, będziemy mieli już przynajmniej oświetlenie przy al. Piłsudskiego. To ważne, bo wiadomo, że od tego też zależą szanse np. na transmisje w telewizji. Lepszą porą oglądalności jest wieczór, poza tym nawet dla samych kibiców byłaby to większa frajda.

Andrzej Królikowski, dyrektor Stomilu dodaje: — Ratusz praktycznie rozpoczął już prace nad projektem i to na cieszy. Dla klubu to bardzo optymistyczna informacja, że jest szansa na remont stadionu.

erbe

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ??? #1281040 | 83.11.*.* 29 gru 2013 01:27

  a po co to???????????olsztyn to male i biedne miasto jest.GRZYMOWICZ OGARNIJ SIE ,OLSZTYN NIE MA KIBICOW-TO HISTORIA JEST,WEDLUG DANYCH STATYSTYCZNYCH MIESZKA TU NA STALE OKOLO 100 TYS LUDZI.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ee #1277860 | 23 gru 2013 12:44

   Znowu wszystko na wariata. Od razu można wyczuć że to jakiś skok na kasę. A jaki normalny i odpowiedzialny architekt zaprojektuje to w takim czasie? Jest w ogóle jakiś przetarg, ratusz sam sobie wydaje pozwolenia na budowę?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. obiektywny #1277737 | 83.6.*.* 23 gru 2013 09:49

    moim zdaniem powinno się wybudować nowy stadion i nową halę. jako miasto wojewódzkie powinniśmy dysponować jednym i drugim obiektem. nie można forować tylko jednej strony. do ktosia: chłopaku wyluzuj trochę, gdyby nie zamknięta plusliga we wcześniejszych latach to azs dwano by już spadł i nie wiem czy dzisiaj tak byś się podniecał tym wszystkim. wesołych świąt!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. .,.. #1277736 | 88.156.*.* 23 gru 2013 09:48

    WYREMONTOWAĆ STADION NA PIŁSUDSKIEGO!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Fiuttt #1277694 | 212.244.*.* 23 gru 2013 08:36

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. szkoda kasy na tych kopaczy-lepiej stawiać nową chale sportową-zyska siatkówka i inne gry zespołowe

   Pokaż wszystkie komentarze (28)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages