Czwartek, 21 czerwca 2018. Imieniny Alicji, Alojzego, Rudolfa

Człowiek o wielu twarzach

2013-11-17 12:38:56 (ost. akt: 2013-11-17 12:40:01)

„Aktor powinien mieć coś do powiedzenia, nawet jeśli ma niemą rolę.” Stanisław Jerzy Lec

Garderoba, barwne stroje, kolorowy makijaż, a na wieszaku… nowa osobowość. To jeden z najważniejszych obok pasji i talentu atrybut aktora – czyli parę słów o tych z jednym ciałem i wieloma postaciami.
Aktorstwo swoją historią sięga początków teatru greckiego, gdzie przed tysiącami lat odbywały się pierwsze Wielkie Dionizje. Stopniowo sztuka ta ulegała powolnemu rozwojowi w różnych regionach świata. Obecnie aktorzy to często ludzie z naszego otoczenia, tworzący dzięki rozwojowi masowej tabloizacji sztukę powszechną, dostępną praktycznie dla każdego. Film odgrywa znaczącą rolę w życiu kulturowym człowieka. Ze względu na swą dostępność towarzyszy nam od najmłodszych lat, kształtując nasze reakcje i zachowania. Jednak nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie ludzie z pasją, talentem i ogromnym zapałem do pracy, którzy skrupulatnie pną się w górę, by po latach wysiłku zdobyć uznanie krytyków i dumnie kroczyć po czerwonym dywanie.

- Każda rola przynosi coś, co można dla siebie wziąć, to jest taki rodzaj handlu wymiennego – mówi Joanna Brodzik - ja obdarzam swoje postaci fizycznością i wrażliwością, a każda z nich w zamian za to daje mi jakiś nowy kolor albo materiał do przemyśleń.


Możemy więc śmiało obalić stwierdzenie, jakoby aktorstwo było „ciężkim kawałkiem chleba”. To przede wszystkim pasja, którą ci utalentowani ludzie dzielą się z nami każdego dnia, pokazując to, co mają w sobie najlepsze.
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego zamieszczonego poniżej.
AUTOR: Julia Bartkowska


Polub nas na Facebooku:

Źródło: sp311olsztyn

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages