Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

45 szampanów na 45 urodziny "Skorpeny"

2013-10-24 19:40:56 (ost. akt: 2013-10-25 08:36:19)

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

— Zakładając Skorpenę, nie sądziłem, że klub rozrośnie się do takich rozmiarów. To wspaniałe uczucie widzieć młodych ludzi, którzy kontynuują to, co kiedyś stworzyliśmy — opowiada Roman Białas, założyciel Akademickiego Klubu Płetwonurków Skorpena, który działa już 45 lat.

Nie byłoby Akademickiego Klubu Płetwonurków, gdyby nie Roman Białas. To on założył Skorpenę. — Kiedy ukończyłem kurs płetwonurków, mój kolega Marek Michałowski powiedział: — Jest jezioro, zakładaj klub płetwonurków! — opowiada Roman Białas. — Nazwa klubu pochodzi od nazwy ryby z Adriatyku. Skorpena to gatunek charakteryzujący się ostrymi wypustkami na płetwie, podobnie jak nasz okoń. To był pomysł Michała Woźniewskiego z rybołówstwa. Zrobiliśmy wzór i powstało logo!

Jednak 45 lat temu niełatwo było prowadzić taki klub. — Trudno było zdobyć sprzęt. Dużo kombinowaliśmy. Oryginalne aparaty do nurkowania kosztowały bardzo dużo, załatwialiśmy je z Zakładu Mechaniki w Gdańsku. Z pianki samodzielnie kleiliśmy skafandry — wspomina Białas.

Pierwsze klubowe imprezy to zawody w wędkarstwie podwodnym oraz spływy Łyną, oczywiście wpław. — Ubieraliśmy się w pianki, a dziewczyny asekurowały nas na kajakach, było rewelacyjnie! — dodaje pan Roman.

W czwartek z okazji 45-urodzin nurkowie otworzyli w Jeziorze Kortowskim 45 szampanów.

Sylwia Braszczyńska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages