Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Europejska Noc Bez Wypadku w Olsztynie

2013-10-18 22:10:04 (ost. akt: 2013-10-18 18:08:01)

W najbliższą sobotę 19 października we wszystkich państwach Unii Europejskiej odbędzie się jubileuszowa X edycja Europejskiej Nocy Bez Wypadku. Kierowcy wychodzący z klubów będą badani alkomatem. Akcja odbędzie się także w Olsztynie.

Celem tego międzynarodowego projektu jest obniżenie liczby ofiar wypadków drogowych powodowanych przez pijanych kierowców. Pijani kierowcy to obecnie największy problem obniżający poziom bezpieczeństwa drogowego, szczególnie w Polsce.

Podczas wieczoru w klubach:
Szczytno-Pub nr 9, Cela, Mrągowo-Klub Standard, Bartoszyce-Obsesja, Arenda, Elbląg-Epoca, Nidzica-Pod Zamkiem Biała i Olsztyn –Clava Manum. Wolontariusze Fundacji Kierowca Bezpieczny będą rozmawiać z kierowcami tak, aby podjęli oni zobowiązanie o nie spożywaniu alkoholu przed prowadzeniem pojazdu, w celu bezpiecznego powrotu do domu.

Kierowcy, na znak przyłączenia się do akcji, założą rozpoznawalną, jednorazową opaskę. Ma ona im przypominać, a innych informować, że te osoby, nie mogą pić alkoholu.

Podczas opuszczania klubu osoby z opaskami będą miały możliwość przebadania się alkomatem. Kierowcy z wynikiem negatywnym zostaną nagrodzeni upominkami. Natomiast osoby, które będą miały alkohol w wydychanym powietrzu zostaną zachęcone do pozostawienia pojazdu i skorzystania z innej formy transportu.

Organizatorzy akcji "Europejska Noc bez Wypadku" wybrali noc z soboty na niedzielę, ponieważ wtedy dochodzi do największej liczby wypadków drogowych z udziałem młodych ludzi, kierujących samochodami pod wpływem alkoholu.

Od 2012 r. kampania na Warmii i Mazurach jest elementem strategii „Warmia i Mazury - Krainą Edukacji Dla Bezpieczeństwa i Zdrowia”. Partnerem akcji jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, Mrągowa, Szczytna i Bartoszyc”.
Patronat medialny objął TVP Olsztyn. Organizatorem kampanii jest Fundacja Kierowca Bezpieczny.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piotr #1222922 | 88.115.*.* 19 paź 2013 15:52

    Nie macie wrażenia, że te Europejskie Dni i Noce to coś w stylu święta hutnika? Demoludy pod inną nazwą?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages