Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Po drugiej stronie obiektywu - zwiastun

2013-10-11 14:02:49 (ost. akt: 2013-10-11 14:06:31)

Autor zdjęcia: Ewa Barańska

Błysk fleszy, czerwony dywan i wytworne kreacje – z tym właśnie kojarzą nam się gwiazdy filmowe, które znamy z okładek kolorowych pism. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna, pisana w bardziej pastelowych barwach – czyli o tym, jak od kuchni wygląda „Życie nad rozlewiskiem 2”.

Przeciętny dzień na planie rozpoczyna oczywiście kubek gorącej kawy, z którym ekipa wyrusza do pracy, ku uciesze kilku milionów fanów oglądających serial. Na barwny, sielankowy obraz „Życia nad rozlewiskiem 2” składa się wysiłek wielu zaangażowanych w produkcję osób. Podczas żmudnej pracy oświetleniowców, którzy dbają o odpowiednie zacieniowanie w miejscach kręcenia scen, aktorzy rozpoczynają swój dzień od wizyty u makijażystek i stylistek. Wszystko odbywa się w specjalnie do tych celów przygotowanych camperach, w których praca wre już od wczesnych godzin porannych. Następnie odpowiednio ucharakteryzowani bohaterowie wyruszają na właściwą część planu, na której nagrywane są poszczególne sceny. Podczas kręcenia, obraz i dźwięk z kamer jest rejestrowany i przekazywany dalej do odpowiednio wyposażonych wozów dźwiękowców, którzy dbają o najwyższą jakość przekazu. Chociażby jedno ujęcie wymaga wręcz chirurgicznej precyzji, by uzyskać zamierzony efekt cieszący oko odbiorcy – dlatego też każda ze scen jest kręcona od kilku do kilkunastu razy.

Jednak nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie cały sztab ludzi pracujących nad sukcesem produkcji pod kierownictwem Jana Kaczmarskiego. To właśnie tu – w biurze podejmuje się najważniejsze decyzje związane z realizacją programu od strony logistycznej.
Na dalszą część relacji z planu zapraszamy wkrótce.

Autor : Julia BartkowskaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp311olsztyn

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tata Zosi #1217264 | 89.239.*.* 12 paź 2013 23:28

    Zapraszam na blog siedmioletniej Zosi z rozszczepem kręgosłupa: www.zosia-okulewicz.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages