Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Drzewo runęło na samochód przy rondzie Bema w Olsztynie

2013-09-03 14:02:22 (ost. akt: 2013-09-03 15:54:39)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Do zdarzenia doszło około godziny 12:20 we wtorek. Na jadącego w kierunku dworca forda spadło spróchniałe drzewo.

Kobieta jadąca fordem focusem na warszawskich tablicach rejestracyjnych miało ogromne szczęście, że nic się jej nie stało. Właśnie zjeżdżała z ronda Bema w kierunku dworca, gdy na jej auto runęło drzewo.

Spróchniały pień rozszczepił się najprawdopodobniej po wczorajszej wichurze. Na szczęście, kobiecie nic się nie stało. Auto zostało lekko uszkodzone. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy uprzątnęli konary. Ruch w tym miejscu przez niemal godzinę był utrudniony.
Przypomnijmy, że to kolejny podobny przypadek w ciągu kilku ostatnich miesięcy w Olsztynie. Na początku sierpnia trzy topole rosnące na skarpie przy Łynie runęły na parkowe alejki. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Usuwaniem zwalonych drzew zajęli się pracownicy Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Olsztynie, który administruje tym terenem. Przeczytaj cały tekst: Trzy potężne drzewa runęły w parku nad Łyną. Będzie wycinka?

Pod koniec czerwca doszło do dwóch niemal identycznych sytuacji. Najpierw, 24 czerwca, wielki dąb, który przewrócił się w olsztyńskim parku Podzamcze, został pocięty na kawałki i usunięty. Na szczęście drzewo nie uszkodziło rzeźby chłopca i ryby w fontannie. Czytaj więcej: Drzewo runęło na fontannę w parku Podzamcze

Dzień później, 25 czerwca, duże drzewo przewróciło się na taksówkę stojącą pod Wysoką Bramą w Olsztynie. Do zdarzenia doszło na pl. Jedności Słowiańskiej. Lipa stojąca przy drodze runęła na taksówkę, która stała na pobliskim postoju. Zobacz zdjęcia: Drzewo runęło na samochód pod Wysoką Bramą w Olsztynie

wam/SzS
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (63) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Na Osiedlu SM Pojezierze #1190678 | 213.184.*.* 5 wrz 2013 10:51

  W ramach tzw. rewitalizacji, za unijne pieniadze dokonuje sie dewastacji zieleni i drzew. Mianowicie zdzieraja na hektarach zieleńców - 10-15 cm darni i .... korzeni drzew i wywoża w nieznane i nasypuja nowej ziemi. Po co ???? Przecież te drzewa z piowyrywanymi korzeniami i bez warstwy ochronnej darni juz tej najbliższej zimy wymarzną a jak nie ... to bedą wysychać stana sie martwe i beda sie łamac i zabijhac ludzi. I ta cała bezsensowna praca nisząca zieleń za cięzkie nasze i unijne pieniądze. I nikt tego bezsensu nie kontroluje.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ZaBetonować Olsztyn #1190663 | 213.184.*.* 5 wrz 2013 10:22

  W tym kierunku zmierza Olsztyn. Zabetonowane drzewo pod Ratuszem tez lada moment zwali sie komuś na głoweę. Beton wszedzie nich bedzie beton to zniszcza nas powodzie i owady bo ptaków rtez ma nie być.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. 1 #1190615 | 213.238.*.* 5 wrz 2013 09:17

  Co to ma być? Ile jeszcze będzie tych szczęśliwych powaleń drzew tj. bez ofiar śmiertelnych w mieście? Niby był robiony przegląd drzew po ostatnich wydarzeniach, ale kto go robił? Czy naprawdę trudno zatrudnić specjalistyczną firmę do wycięcia chorych drzew? "Ten zbieg okoliczności" spadających drzew już nadaje się do programu typu "ekspres reporterów". Czy naprawdę musi ktoś niewinny zginąć żeby urzędnicy wykonali swoją pracę, za którą pobierają wynagrodzenie?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. DLACZEGO???? #1190078 | 88.156.*.* 4 wrz 2013 13:53

  Tym samochodem nie jechała 'wybitna ekopierdolnięta'??? Oby na każdym kroku jej spadały gałęzie i konary na ten głupi pusty cymbał. Oby sraki optakały jej dekiel. Dla mnie to MOJE bezpieczeństwo jest ważniejsze i nawet zetnę takie drzewo korzystając z przywileju obrony własnej i wyższej konieczności.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Tu może być puk. #1189862 | 81.190.*.* 4 wrz 2013 10:25

  http://www.express.olsztyn.pl/artykuly/u lica-marii-zientary-malewskiej-znaki-dro gowe-kontra-drzewa#slide-0-field_artykul _zdjecia-4946

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (63)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages