środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Policjanci promują „Bezpieczne i Zdrowe Wakacje 2013"

2013-07-11 21:43:33 (ost. akt: 2013-07-11 12:16:26)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Funkcjonariusze i pracownicy Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie od kilku lat ściśle współpracują z przedstawicielami olsztyńskiego Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie. Podczas wakacji pracownicy obu instytucji spotykają się z dziećmi z olsztyńskich szkół podstawowych oraz uczestnikami form wypoczynku organizowanych przez osiedlowe domy kultury.

W lipcu spotkania edukacyjno – profilaktyczne odbyły się na półkoloniach zorganizowanych przez Centrum Inicjatyw Kobiet Aktywnych „FIKA” i w Osiedlowych Domach Kultury „Na Górce” i „Akant”.

Podczas prelekcji dzieciom zostały przedstawione treści z zakresu bezpieczeństwa podczas zabawy w domu, nad wodą, na wsi, na przydomowym podwórku, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podczas podróżowania. Dzieci zostały także przestrzeżone przed kontaktami z osobami obcymi, a także nauczyły się odpowiednio reagować w sytuacji ataku psa, każde dziecko miało okazję przećwiczyć pozycję „żółwika”.

Pracownik Sanepidu przestrzegał najmłodszych przez niebezpieczeństwami związanymi m. in. z zatruciem grzybami, ukąszeniami przez kleszcze, czy też wścieklizną. Dzieci poznały podstawowe zasady zachowania się w lasach i zostały nauczone, by zbierać tylko dobrze znane gatunki grzybów.

KMP Olsztyn

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages