Niedziela, 24 stycznia 2021. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Stadion przy Sybiraków. Czas na konkrety!

2013-05-04 07:15:38 (ost. akt: 2013-05-03 19:53:00)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Po kilku latach wrócił pomysł budowy nowego stadionu piłkarskiego przy al. Sybiraków w Olsztynie. W miejscu obecnego stadionu Warmii. Środowisko piłkarskie jest za, a mieszkańcy na razie nie zgłaszają żadnych obiekcji do tej propozycji.

Na początek małe przypomnienie. Pod koniec marca miał się rozstrzygnąć przetarg na sprzedaż 5-hektarowej działki u zbiegu ul. Leonharda i al. Piłsudskiego. Miasto teren, na którym stoi m.in. stadion Stomilu, chciało sprzedać za 47,5 mln zł. Chętny się jednak nie pojawił. Ratusz uruchomił plan B: zlokalizowanie piłkarskiego stadionu na Warmii. Teraz pod młotek ma pójść zarówno teren z obecnym stadionem Stomilu (po obniżonej cenie), jak i sąsiednia, 3- hektarowa działka, na której miał powstać nowy stadion. Miasto natomiast jeszcze wiosną chce przejąć od kolei teren przy al. Sybiraków i w miejscu starego stadionu Warmii wybudować nowoczesny obiekt. Prace nad wydzieleniem działek i planem zagospodarowania przestrzennego już się zaczęły.

— Ja już cztery lata temu, gdy zastanawiano się nad lokalizacją nowego stadionu, wypowiadałem się na ten temat pozytywnie – przypomina Andrzej Królikowski, dyrektor Stomilu. — Tereny przy Sybiraków są piękne i dają dużo większe możliwości. To dużo lepsze miejsce na nowy stadion. Będzie tam miejsce nie tylko na stadion, ale też na budynek klubowy i przynajmniej dwa boiska treningowe.

Jedyny minus takiego rozwiązania to, zdaniem Królikowskiego, tradycja. — Sentyment kibiców do stadionu przy al. Piłsudskiego jest ogromny — nie ma wątpliwości dyrektor Stomilu. — I wcale się nie dziwię, bo najpiękniejsze chwile Stomilu wiążą się właśnie ze stadionem przy Piłsudskiego.

Kibice rzeczywiście podchodzą do pomysłu sceptycznie. Jak podkreślają na swoim forum, najważniejsze jednak, żeby stadion w końcu powstał. Podobnego zdania jest Wojciech Linow, prezes wciąż istniejącej Warmii. — Jestem zwolennikiem budowy obiektów sportowych w Olsztynie w ogóle, w tym także miejskiego stadionu — mówi Linow. — O budowę stadionu na Warmii walczę 17 lat i krew mnie zalewa, że mówi się o tym dopiero teraz. Brakuje mi w tym perspektywicznego myślenia.

PEGA

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (104) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Marek #1075742 | 46.186.*.* 6 maj 2013 08:30

  Tym sposobem grzybowicz chce zlikwidować Warmię.I nie pier...cie że mieszkańcy nie zgłaszają żadnych obiekcji bo ja już nie pierwszy raz zgłaszam!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #1075713 | 95.50.*.* 6 maj 2013 07:35

  Jak czytam te tytuły w GO to zastanawiam się jak to możliwe, że przez tyle lat mówiono o lokalizacji w okolicach dawnego OZOS! Wszyscy Olsztyniacy pamiętają stadiony LEŚNY i WARMII tylko w Magistracie i w GO "panowała moda na lokalizacje z Księżyca". Normalność powróciła i aby na trwałe zagościła w głowach decydentów z Ratusza!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. bial #1075649 | 83.9.*.* 5 maj 2013 22:28

  Jeżeli chcemy stworzyć coś perspektywicznego, powinien to być kameralny stadion w połączeniu z akademią piłkarską. Jak wiadomo jesteśmy biednym regionem i pomoc miasta nie będzie taka jak to ma miejsce w poznaniu czy innych dużych miastach. Ta pomoc powinna, jeżeli już jest ograniczyć się wyłącznie do pomocy dla grup młodzieżowych. Ponadto nie możemy liczyć w naszym regionie na hojnego sponsora, który bezinteresownie wyłoży grube miliony. W związku z tym należy wziąć los w swoje ręce i poprzez stworzenie akademii piłkarskiej - bazując na zawodnikach z naszego regionu, z którymi mogliby utożsamiać się kibice oraz sklepu z pamiątkami, gadżetami itp. stać się klubem niezależnym finansowo, ale też dzięki takim działaniom stworzyć bazę pod dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo. Wiadomo, że z efekty tej inwestycji przyjdą dopiero za jakieś 10-15 lat, ale warto spróbować. Dlaczego nie stworzyć czegoś na podobieństwo szkółki lille czy southampton, dlaczego mamy dać zarabiać nakiemu???Jeszcze pare lat tak bezsensownego funkcjonowania i podzielimy los łks-u czy innych klubów które nie rozwijały się i znikły z piłkarskiej mapy. Póki co widzę stadion ruinę, brak boiska treningowego, brak odnowy z prawdziwego zdarzenia?? no i boję się pomyśleć co się stanie jeżeli walka o utrzymanie nie powiedzie się.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. pani Gożdzikowa #1075530 | 88.156.*.* 5 maj 2013 19:44

  Zatorze też może

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Olsztynianin #1075483 | 81.190.*.* 5 maj 2013 18:55

  Grzymowicz do gadał się z MIłkiem z galerii Wamińskiej. prezydent blokował budowę innej galerii a dał zielone światło galerii warmińskiej. za to Miłek miał wykupić te tereny gdzie stoi teraz stadion Stomilu.ale nasz pierdołowaty prezydent został po porstu 'wykiwany' bo mimo obietnic szef Galerii Warmińskiej do przetargu nie podszedł.hehe

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (104)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages