Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

To już pewne! Stadion na Zatorzu, a na Piłsudskiego bloki

2013-04-25 17:57:10 (ost. akt: 2013-04-25 19:03:15)

Autor zdjęcia: Aleksander Bartnikowski

Pisaliśmy o tym jako pierwsi już miesiąc temu. Teraz nasze informacje się potwierdzają - miasto oficjalnie zmienia koncepcję budowy nowego piłkarskiego stadionu. Obiekt powstanie jednak nie przy al. Piłsudskiego, jak początkowo zaplanowano, ale przy al. Sybiraków, gdzie od dziesięcioleci siedzibę ma olsztyńska Warmia.

Na środowej sesji olsztyńscy radni przystąpili do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego działki przy al. Piłsudskiego, wygasili dotychczasowe prace nad planem dla terenu przy al. Sybiraków i przystąpili do sporządzania nowego.

— Wspólnie z radnymi podjęliśmy uchwały, które pozwolą na budowę stadionu przy al. Sybiraków i sprzedaż atrakcyjnego terenu przy al. Piłsudskiego — wyjaśnia prezydent miasta Piotr Grzymowicz. — Kolej, do której wciąż należy nieruchomość przy al. Sybiraków, wyraziła zainteresowanie wymianą gruntów i chęć przejęcia naszych terenów w pobliżu dworca. Przygotowaliśmy i wysłaliśmy już w tej sprawie ofertę.

Prezydent przekonuje, że taki wariant budowy stadionu będzie korzystniejszy z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, miasto będzie mogło sprzedać nie tylko pięciohektarową działkę, na której obecnie stoi m.in. stadion, ale także sąsiednią trzyhektarową działkę, na której nowy stadion miał stanąć. To oczywiście oznacza większy zarobek. Poza tym stary sportowy kompleks przy al. Sybiraków ma aż 7,5 hektara, a więc jest ponaddwukrotnie większy niż działka przy al. Piłsudskiego. To z kolei oznacza, że spokojnie znalazłoby się tam miejsce nie tylko na stadion, ale i jedno albo nawet dwa boiska treningowe.

— Na opracowanie nowych planów potrzeba co najmniej czterech miesięcy i postaramy się, żeby właśnie tyle to trwało — oznajmia prezydent. Jednocześnie ratusz, już po raz drugi, wystawi natomiast na sprzedaż działkę u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Leonharda. Już nie za 47,5 mln złotych, ale za niemal 10 mln złotych taniej. — Działka, na której stadion miał być budowany pierwotnie, również zostanie wystawiona na sprzedaż. Będzie mogła zostać wykorzystana pod budownictwo mieszkaniowe — zapowiada prezydent.

PEGA


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (169) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. warmiak #1091803 | 89.228.*.* 22 maj 2013 06:21

  wszystko tanim kosztem, a może tak na leśnym- za miastem, przy drodze krajowej i nikomu nie będzie przeszkadzać

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rychu #1068253 | 88.156.*.* 27 kwi 2013 16:51

  kurde jak oni kombinuja z tym stadionem na zatorzu to lepiej ale tylko z jednego powodu zielen maja wiecej zieleni i gdyby stomil grał w ekstraklasie to juz po 16 tys nie bedzie kibiców a gdyby tyle przyszło to na jaroty pół torej godziny bys jechał.A tak na powarznie to Stary super go wyremontowac oświetlenie postawic może jakies trybuny postawić cos jak stadion na zawiszy w bydgoszczy

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pjiop #1068217 | 88.156.*.* 27 kwi 2013 16:23

  Myślę,że najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla kibiców Stomilu byłaby kompleksowa modernizacja obecnego stadionu Stomilu.Myślę,że stwierdzenia ,że nie opłacą się remontować obecnego stadionu są jednym z kolejnych mówionych przez Ratusz kłamstw. Wiele podobnych obiektów w Polsce jest remontowanych i jakoś się to opłaca. Obecny stadion ma swój klimat i tradycje. Wybudowanie stadionu na terenie Warmii będzie stadionem Warmii nie stomilu.A to jest róznica. Jakby obecny stadion był zmodernizowany to mielibyśmy stadion na przynajmniej 16 000 miejsc a nie kurnik.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pjiop #1068205 | 88.156.*.* 27 kwi 2013 16:19

  Myślę,że najlepszym i najbezpieczniejszym dla kibiców Stomilu byłaby kompleksowa modernizacja obecnego stadionu Stomilu.Myślę,że stwierdzenia ,że nie opłacą się remontować obecnego stadionu są jednym z kolejnych mówionych przez Ratusz. Wiele podobnych obektów w Polsce jest remontowanych i jakoś się to opłaca. Obecny stadion ma swój klimat i tradycje. Wybudowanie stadionu na terenie Warmii będzie stadionem Warmii nie Stomilu.A to jest róznica.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mazoch #1067856 | 83.9.*.* 27 kwi 2013 09:25

  ale tam będą melanże z ekipą z Kato na nowym stadionie hehe

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (169)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages