Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Wciąż nie ma pieniędzy na nowy stadion. Nie ma też planu B

2013-04-02 10:04:11 (ost. akt: 2013-04-02 10:04:10)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Do ratusza nie wpłynęła ani jedna oferta na zakup działki przy al. Piłsudskiego, na której stoi m.in. stary stadion Stomilu. Oznacza to, że miasto wciąż nie zapewniło sobie finansowania budowy nowego obiektu. Co gorsza, nie ma też planu B.

Pięciohektarową działkę u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Leonharda miasto wystawiło na sprzedaż za 47,5 mln zł (około 930 zł za mkw.). Mniej więcej za tyle, ile kosztują najbardziej atrakcyjne tereny inwestycyjne w kraju.

Na nowy stadion, według ratusza, potrzeba jednak jeszcze więcej — co najmniej 60 mln zł. Wygląda na to, że o zdobycie środków na nowy obiekt może być trudno. Termin składania ofert na zakup wspomnianej działki minął w piątek, a do ratusza nie wpłynęła żadna oferta.


O planie B prezydent nie chciał mówić wprost, ale nie ukrywał, że w razie niepowodzenia transakcji za pierwszym razem, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie rozpisanie kolejnego przetargu. Niewykluczone, że zmieni się też cena wywoławcza, a miasto intensywniej będzie promowało swoją ofertę. Kolejny przetarg będzie jednak oznaczał kolejny poślizg w realizacji przygotowywanej od lat inwestycji.

— Nie robimy z tego tragedii, przynajmniej na razie — zapewnia Jacek Czałpiński, prezes Stomilu Olsztyn. Od przyszłego sezonu drużyna ma rozgrywać swoje mecze w Ostródzie.


Przeprowadzka do Ostródy jest nieuchronna. Chodzi bowiem nie tylko o planowany, choć niepewny start budowy nowego stadionu w Olsztynie, ale również o to, że stary obiekt przy al. Piłsudskiego nie będzie w stanie spełnić nowych wymogów licencyjnych.

Problem w tym, że — jak coraz częściej słychać — miasto wciąż rozważa dwie opcje. Podobno w grę wchodzi zarówno budowa nowego stadionu kilkadziesiąt metrów od obecnego obiektu, jak również przy al. Sybiraków, w miejscu stadionu Warmii.

Przypomnijmy, według programu funkcjonalno-użytkowego, którym dysponuje miasto, nowy obiekt ma mieć trybuny na 9 tys. widzów, które można byłoby powiększyć do 15 tys. miejsc.

PEGA


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (108) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dla Piotra #1061071 | 83.11.*.* 20 kwi 2013 08:38

  nie jestem rusofilem i drażnia mnie rusycyzmy. Nie jest źle z tym Piotrem .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zwodzenie trwa #1053812 | 46.170.*.* 13 kwi 2013 13:06

  błędy ortograficzne, które popełniłem, wynikają z szybkiego pisania i odruchów palców co do dźwięków któe przenoszę na ekran za pomocą klawiatury, bardzo przepraszam bo i moje oczy one ranią

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zwodzenie trwa #1053805 | 46.170.*.* 13 kwi 2013 13:00

  Były obietnice z budową nowej hali, przebudową, rozbudową, aby załapać się na Mistrzostwa Świata 2014 w siatkówce mężczyzn. Oczywiście miasto z Panem Piotrem G. zwodziło, opóźniało ile siędało, przekłądało terminy podjęcia decyzji byleby nie zdąrzyć. Dopieli swego. Nie rozpaczali zupełnie. Sprawa ze zwodzeniem w kwesti stadionu trwa już od kawałka czasu. Najpierw chodziło o głosy w wyborach na prezydenta. Póżniej trzeba było kłamstwo podtrzymywać i dawać nadzieję by za szybko wszyscy się nie zorientowali że było to kłamstwo. Procedury co do budowy stadionów zostały bardzo mocno uproszczone ze względu na EURO2012. Miasto mimo wszystko bardzo przeciągało wszystko, opóźniało. Stawiajac wymagania za wybudowanie stadionu takie, że żadna firma sie nie zgodzi. Wspominano o pieniądzach, że ich brakuje. Różne wymówki. Wszystko byleby to przesunąć w czasie. Dopieli swego. Zwodzili sprzedażą gruntu pod obecnym stadionem. Nikt się nie zgłosił, teraz obniżaja cenę i jeśli znów nikt się nie zgłosi cena jeszcze pójdzie w dół a czas leci (to jest na rękę dla Piotra G.). W wyniku czego grunt zostanie sprzedany za bezcen firmie prawdopodobie majacej plany co do terenu zupełnie inne niż sportowe. Bardzo byłbym zaskoczony jeśli nie wygra tego firma nie dająca czegoś w zamian dla Pana Piotra G. Sytuacja ze stadionem nie wyglądała by tak gdyby chodziło o kolejną filharmonię (Operę), linię tramwajową (tak potrzebną dla miasta i tak sensowna, że szkoda zaczynać tą rozmowę), bądź ciągłe jarmarki, stragany z promocjami tzw. zdrowej ekologicznej żywności czy kolejnych oddziałów teatru. Kolejnych teatrów nie trzeba wystarczy ten w ratuszu. Dziękujemy za takiego "Prezydenta". Pan Piotr pokazał na czym mu zależy jeszcze gdy był wiceprezydentem Olsztyna i odszedł biorąc odprawę a następnie powrócił do pracy. Pan piotr każde swoje działanie dobrze kalkuluje czy mu sięto opłaci. Stąd przeciąganie decyzji o budowie stadionu bo widocznie teraz po wyborach już się nie opłaca. Łatwo zwodzić głupimi ludźmi, wystarczy raz na kilka miesięcy napisać cokolwiek o stadionie. Wystarczy spojrzeć jak odbywaja siędecyzje i działania o budowie czy przedudowie stadionów w innych miastach ile trwa proces. Ten naż to ewenement nawet przed uproszczeniem przepisów.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. jurek #1044316 | 37.30.*.* 5 kwi 2013 08:56

  P.Prezydent niech upora sie ze stadionem Warmii,gdzie maja mete pijaki,prostytytki dsmskie i meskie,nieletni narkomani grzejacy cos na lyzce,za te pieniadze na nowy stadion dla j/w to kilka przedszkoli i zlobkow. skandal.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. pre"s"ydentGrzybowicz #1043142 | 164.126.*.* 4 kwi 2013 09:06

  Głosujcie na mnie w przyszłych wyborach a obiecuje Wam stadion! Wybuduje go chociażbym miał sprzedaż ratusz!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (108)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages