Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

W biały dzień porwali z ulicy 14-latkę. Za długi matki i babki?

2013-03-26 19:12:01 (ost. akt: 2013-03-28 11:17:59)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W Lidzbarku Warmińskim w biały dzień nieznani sprawcy porwali z ulicy 14-latkę, wywieźli do Olsztyna i poranili nożem. Koszmar trwał kilka godzin. Dziewczynie udało się uciec. Teraz porywaczy szuka policja.

W ubiegłym tygodniu na ulicy Kopernika w Lidzbarku Warmińskim rozegrały się sceny niczym z filmu gangsterskiego.

Jak dowiedział się dziennikarz "Gazety Olsztyńskiej", do stojącej na chodniku 14-letniej dziewczyny, która czekała w tym miejscu na kolegę, podjechał samochód z czterema mężczyznami w kominiarkach w środku. Mężczyźni błyskawicznie pochwycili nastolatkę, wsadzili na tylne siedzenie i odjechali.

Dziewczyna nie widziała, dokąd wiozą ją porywacze, bo na oczach miała opaskę. Po mniej więcej godzinie porywacze wywlekli ją z auta i zaprowadzili do podziemi budynku.

Dziewczynie udało się uciec. Wybiegła z budynku i popędziła przed siebie mijając miejsca, których kompletnie nie znała, jak się później okazało była w Olsztynie, na Zatorzu. Zapłakana wołała o pomoc. Spotkała kobietę, która zadzwoniła po policję.

Dziewczyna opowiedziała, co przeżyła. Według prokuratury było mało prawdopodobne, by zmyśliła to porwanie. Zaczęto szukać porywaczy. Policja miała na początku tylko jeden trop. Dziewczyna nie pochodziła z zamożnej rodziny, ale jak się okazało kobieta i jej matka, czyli babcia 14-latki, miały stare długi.

— Prowadzone są intensywne działania — mówi "Gazecie Olsztyńskiej" Anna Fic, rzecznik KWP w Olsztynie. — Zabezpieczyliśmy ślady, nagrania z monitoringów miejskich, przesłuchaliśmy kilkunastu świadków. Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje dotyczące okoliczności tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lidzbarku Warmińskim pod nr telefonu (89)767 72 00, bądź najbliższą jednostka Policji na nr 997 lub 112.

Więcej na temat porwania przeczytasz w środowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej". Możesz ją kupić tutaj: kupgazete.pl

maj
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages