Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Uczniowie SP 30 nie wagarują!

2013-03-25 22:10:00 (ost. akt: 2013-03-25 10:29:54)

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie w pierwszym dniu wiosny nigdy nie wagarują!

„Dzień Wagarowicza” nie jest dla nas! My w tym dniu wolimy wesołe zabawy, taniec, śpiew i artystyczne zmagania. Poza tym wiemy dobrze, że posiadanie tytułu Szkoły Odkrywców Talentów zobowiązuje i zawsze szukamy okazji, by rozwijać uczniowskie talenty. Tak było i tym razem! Pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole kolejną edycję imprezy pod tytułem „Powitanie wiosny z Samorządem Uczniowskim”.

Tym razem zabawa przebiegała pod hasłem „Dzień Odkrywców Talentów” i zakładała prezentację uczniowskich talentów, pasji i dokonań. Uczniowie spotykali się w ciągu całego dnia na sali gimnastycznej, by tam wspólnie tworzyć – pisać wiersze o wiośnie, malować portrety panny Marzanny, śpiewać wesołe piosenki i tańczyć – nie tylko solo! Zatańczyliśmy także wspólnie – każdy swoją wersję tańca Gangnam Style! Śmiechu przy tym było co niemiara! Uczniowie poszczególnych klas przedstawiali publiczności ułożone przez siebie wiersze, śpiewali chórem piosenki, prezentowali namalowane podczas spotkania prace plastyczne i brali udział w wyborach KRÓLA i KRÓLOWEJ WIOSNY – wcześniej przygotowując samodzielnie stroje na pokaz finałowy.Uczniowskim zmaganiom towarzyszyły prezentacje jarockich szkół tańca. Gościły u nas dwie szkoły - Szkoła Hip Hopu Monstars, która powstała z inicjatywy Katarzyny Dembowskiej (naszej absolwentki!) oraz współpracująca z naszą szkołą od kilku lat Olimpijska Szkółka Tańca i Dobrych Manier – realizująca autorski program Karoliny Felskiej i Krzysztofa Wasilewskiego, łączący różne formy taneczne i podstawy savoir – vivre. W zajęciach obu szkół tańca aktywnie uczestniczą dzieci oraz młodzież z naszej szkoły – i to ich talenty mogliśmy podziwiać podczas czwartkowej imprezy.

Całość wypadła znakomicie! Dzięki wesołej zabawie zapomnieliśmy o mroźnej, śnieżnej aurze, o tym, że niestety zima, a nie wiosna króluje za oknem. Mamy jednak nadzieję na to, że przywoływana przez nas wiosna w końcu nadejdzie – piękna i kolorowa - jak nasza szkoła i nasi uczniowie w dniu jej kalendarzowego początku.

Małgorzata Bielakow

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages