Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Brzegi Jeziora Krzywego zmienią się nie do poznania

2013-03-14 15:22:40 (ost. akt: 2014-01-30 14:22:35)

Dwa lata na zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego będzie miała firma NDI SA z Sopotu. Dziś prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Małgorzata Winiarek-Gajewska wiceprezes NDI SA podpisali umowę na realizację zadania pn. „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie”. Brzegi jeziora zostaną zmodernizowane za ponad 58 milionów złotych.

W końcu rusza rewitalizacja brzegów Jeziora Krzywego. W czwartek w urzędzie miasta prezydent podpisał umowę z wiceprezes spółki NDI. Rewitalizacja brzegów Jeziora Krzywego wystartowała z opóźnieniem przez protest hiszpańskiej firmy, która przegrała przetarg i w ostatniej chwili złożyła odwołanie.

Na plaży i przystani przy ul. Jodłowej zmienić się ma niemal wszystko. Powstaną tam m.in. nowe pomosty, mola i hangary na sprzęt wodny, boiska do siatkówki i hala do całorocznej gry w plażówkę oraz w squasha, siłownia, sauna, snowpark, a także nowe punkty gastronomiczne i parkingi. Do tego planowane jest również utworzenie tras biegowych i rowerowych, które biegającym na nartach będą mogły służyć zimą.

Wszystko to ma wykonać firma NDI SA z Sopotu. Firma, która zajmie się rewitalizacją ma już doświadczenie w realizacji dużych inwestycji. Była min odpowiedzialna za budowę północnego odcinka Autostrady A1 z Gdańska do Torunia, rewitalizację Centrum Sopotu, Hotele Sheraton w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie, kompleksy biurowo-usługowe, m.in.: siedziba Grupy Ergo Hestia w Sopocie, Centrum ING Banku Śląskiego w Katowicach, Centrum Finansowe Puławska w Warszawie, czy projekty mieszkaniowe.

W sumie o realizację zadania starało się 11 podmiotów. Za obiekty, jak również wyposażenie w infrastrukturę do celów rekreacyjnych i turystycznych miasto zapłaci nieco ponad 58 mln, Unia Europejska dofinansowała inwestycję kwota prawie 30 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się za dwa lata.

W ramach inwestycji pn. „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie” w obszarze przy ul. Jeziornej oraz ul. Jodłowej wybudowane zostaną:

Obszar D – ul. Jodłowa

1. budowa całorocznej bazy sportów kajakarskich (całoroczny ośrodek sportowo – rekreacyjny z salą ćwiczeń ogólnorozwojowych, ergometrami, zapleczem odnowy biologicznej, siłownią, sauną, wypożyczalnią sprzętu do sportów wodnych i zimowych: kajaki, kanadyjki, smocze łodzie, narty biegowe, rowery, rolki; hangar na sprzęt pływający)

2. budowa całorocznej hali do siatkówki plażowej i salami do squasha z miejscami parkingowymi,

3. budowa obiektu stanowisk sędziowskich z małym zapleczem gastronomicznym na wodzie, tzw. budynek nawodny,

4. budowa urządzeń obsługi sprzętu pływającego (pomosty pływające obsługujące sprzęt z wypożyczalni)

Obszar A – Plaża Miejska

· budowa boisk do siatkówki plażowej,

· wykonanie placu do obsługi imprez sportowych, placów gier i urządzeń sportowych

· budowa wielofunkcyjnego szlaku turystycznego o funkcji pieszej, rowerowej, narciarskiej, wykonanie slipu do wodowania jednostek pływających,

- budowa centrum sportów wodnych i ratownictwa sauny i łaźnie parowe wraz z niezbędnym zapleczem i przebieralniami dla Morsów i uprawiających tzw. „nurkowanie podlodowe, infrastruktura do uprawiania sportów zimowych i wodnych (bojery, łyżwiarstwo),

- budowa zespołu budynków wypożyczalni sprzętu sportowego,

- budowa boisk do siatkówki z budynkami towarzyszącymi,

- wykonanie snowparku,

- budowa parkingu,

- przebudowa i budowa sieci uzbrojenia technicznego: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, mediów w zakresie linii energetycznej i telefonicznej, oświetlenia ulicznego.

Planowany termin rzeczowej realizacji projektu - wrzesień 2014


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (74) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. plażowicz #1119491 | 46.113.*.* 20 cze 2013 10:36

  Dni plażowych jest w sezonie kilka, a jeść trzeba codziennie panie na razie prezydencie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maciuś #1114658 | 178.235.*.* 15 cze 2013 20:18

  i super ,byliśmy chyba ostatnim miastem w regionie ,które nie wykorzystywało atutu jeziora.Niech będzię nowocześnie i z rozmachem ,w końcu skansen mamy w Olsztynku .Zostało też kilka jezior ,które mogą cieszyć dzikością i naturalnością

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. OLSZTYNIANKA #1110913 | 83.9.*.* 12 cze 2013 09:53

  Ławkę na starym Mieście postawcie dla ludzi , długi popłacić , na osiedlach bajzel macie, drogi rozwalone. Trwonienie publicznych pieniędzy.... A co dla domu dziecka zrobiliście, ... CZYM KIERUJĄ UCHWAŁY RADY MIASTA NA CELE PUBLICZNE ?????

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ta #1095276 | 79.189.*.* 25 maj 2013 19:00

  Już dawno to trzeba było zrobić , bo jesteśmy 10 lat za murzynami.Ale najważniejsza jest obwodnica i niech miasto zacznie ją budować a nie robić spychoterapi.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Misia #1062236 | 31.11.*.* 21 kwi 2013 18:49

  Nie Nie nie!!!!!!! Nie chcę żadnej rozbudowy!!!! Teraz jest dziko, pięknie, boje się, że zabudują, wybetonują te pola dookoła, te lasy zielone. Rozpacz straszna będzie :(

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (74)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages