Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Brak parkingów. Jak rozwiązać problem? Postawić zakaz

2013-03-12 18:24:19 (ost. akt: 2013-03-12 18:34:39)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Każdy kierowca, który chociaż raz przyjechał do któregokolwiek ze szpitali przy al. Wojska Polskiego wie, że zaparkowanie tam auta graniczy z cudem. Problem jest palący, bo do placówek przyjeżdżają chorzy niemal z całego województwa.

Koszmar trwa aż do skrzyżowania z al. Sybiraków. Nie ma gdzie zaparkować, a przez zastawione chodniki nasi pracownicy mają problem z wyjazdem z terenu szpitala — tłumaczy Andrzej Kołakowski, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie. Podobny problem dotyczy również Polikliniki.

Władze szpitala postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i wystąpiły do ratusza z wnioskiem o zamontowanie w okolicach wyjazdu ze szpitala barierek (teraz nie ma tam zakazu zatrzymywania się).

Jest szansa, że wkrótce problem zniknie. — Podjęto decyzję, że na tym odcinku zamiast barierek stanie znak zakazu parkowania. Będzie to rozwiązanie na próbę. Zobaczymy, czy kierowcy będą stosować się do oznaczenia — mówi Paweł Pliszka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Skarżą się również rowerzyści, którzy nie mogą bezpiecznie korzystać ze ścieżek rowerowych. Tam kierowcy również urządzają sobie dziki parking. A niektórzy stawiają swoje samochody nawet na pobliskim przystanku autobusowym. S

Strażnicy, chociaż mandaty powinni wypisywać kierowcom na potęgę, robią to sporadycznie. — Większość tych osób stanowią chorzy zgłaszający się do szpitali. Staramy się nie karać, ale jedynie pouczać. Niestety, nie przynosi to efektu — mówi Jarosław Lipiński, zastępca komendanta straży miejskiej w Olsztynie.

Ratunkiem wydaje się być budowa nowych miejsc parkingowych, ale te szybko nie powstaną. Przypomnijmy, że parkingi uwzględnione zostały przy planowanej przebudowie al. Sybiraków.

rb

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (78) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. adg #1234378 | 37.109.*.* 2 lis 2013 02:18

  Najlepsze rozwiązanie to przy wszystkich drogach wjazdowych do Olsztyna postawić znak zakazu wjazdu... a po każdym skrzyżowaniu ponowić znak zakazu wjazdu i oczywiście zakaz zatrzymywania się. Problem będzie rozwiązany;) Tylko jeszcze strażnicy miejscy muszą obstawić wszystkie główne ulice i wlepiać mandaty. Ciekawe, czy olsztyn stanie się wtedy najbogatszym miastem w Polsce, czy najbardziej wyludnionem. Za pomysł poproszę standardową stawkę pro-cyk ;)/

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. allensteiner #1022444 | 88.156.*.* 14 mar 2013 10:05

  Kiedyś, jak brakowało w sklepach mięsa, to dostarczano jeszcze mniej. Podobnie dziś z miejscami parkingowymi. Bo to jest sposób bardzo skuteczny.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. marta #1022155 | 83.20.*.* 13 mar 2013 23:15

  Do polikliniki ludzie z całego województwa przyjeżdżają, a miejsc parkingowych brak! A może ja coś przegapiłam i to jakiś nowy program mających na celu zwiększenie ilości pasażerów w PKS? "Po 6 chemioterapii bilet gratis"? Nie wiem czy śmiać się czy płakać..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. nikbzyk #1021819 | 89.228.*.* 13 mar 2013 20:19

  Cytuję uchwałę rady miasta Pucka: "Finansowanie Straży Miejskiej odbywa się w ramach środków przeznaczonych przez Radę Miasta w budżecie Gminy". Czyżby w Olsztynie było inaczej?.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Do "NIKBZYK" #1021678 | 89.228.*.* 13 mar 2013 18:24

  Jaka kasa SM? Coś Ci się chyba przewróciło pod sufitem. Wszelkie wpływy z mandatów wpływają do kasy Ratusza, więc o co Ci kaman łepku?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (78)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages