Czwartek, 26 listopada 2015. Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Drogowcy chcą pomóc pieszym. Będzie kładka dla pieszych?

2013-02-08 13:03:03 (ost. akt: 2013-02-08 13:02:19)

Autor: MZDiM

Drogowcy przymierzają się do budowy kładki przez Łynę. Miałaby powstać w rejonie ul. Knosały, co zdecydowanie ułatwiłoby pieszym przeprawę przez rzekę.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia MZDiM zamknął chodnik na moście św. Jakuba, po wschodniej stronie od strony ul. Knosały. Pieszym został do dyspozycji co prawda drugi chodnik, ale żeby się na niego dostać, trzeba przejść przez jezdnie i odstać swoje na światłach. >>>Zamknięte przejście przez most św. Jakuba

Piesi nie chcą nadkładać drogi. Część z nich omija bariery i usiłuje przejść na drugą stronę zamkniętym chodnikiem, a nawet jezdnią. Oba manewry są niebezpieczne. Po ulicy jeżdżą samochody, a pod zamkniętym chodnikiem czai się dziura, której nie widać z zewnątrz. Żeby ja zobaczyć, trzeba wejść pod most.

MZDiM przygotowuje teraz postępowanie przetargowe w sprawie kładki. — Liczymy, że zakończy się w pierwszym kwartale — mówi Paweł Pliszka, rzecznik MZDiM.

MZDiM sfinansuje projekt kładki, zaś koszt jej wykonania poniosą właściciele sieci gazowej i wodociągowej, bo kładka budowana jest także po to, by w związku ze złym stanem mostu wyprowadzić obie instalacje poza jego obręb.

Mariusz Jaźwiński
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. buduja #984427 | 178.36.*.* 11 lut 2013 09:08

  U nas budują tylko nie to co trzeba,na co komu nowa galeria czy warmia towers ,jak ludzie i tak kasy nie mają,a na turystów nie ma co liczyć oni i tak do nas to tylko przejazdem,mniejsze miasteczka typu Ostróda,Mragowo ,Mikołajki są lepiej zorganizowane niz Olsztyn.Pootwieraja nowe centra handlowe,i co z tego jak po roku zrobią sie lokale do wynajęcia.My nic ciekawego nie mamy Olsztyn nie ma nic z atrakcji nowe centra mozna podziwiac w Warszawie.Stolica Jezior hehe koń by się usmiał,u nas nie ma porządnego lokalu gdzie smaczną rybke moznabyłoby zjesć.Nowy PREZYDENT,nowa władza by się przydała,ZŁAmcie zasady głosujcie na tych ,którzy tego najmniej się Spodziewają,a zobaczycie jak Oni będą sie starac !!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Giorgi #983731 | 83.24.*.* 10 lut 2013 15:46

  A kto uświadomić budowniczym galerii warminskiej jak sie zabezpiecza prawidłowo wyjazd z budowy !! Na razie z radością i bezkarnoscia zasrywaja ulice błotem. Zamiast udawać ze sprzątają i tracić pieniądze zafundowali by sobie my nie do kół. Koszt dużo mniejszy niż ewentualne mandaty. No chyba ze wizjoner spod Lubawy zabroni policji je wystawiać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sam #983657 | 213.77.*.* 10 lut 2013 14:51

  No i proszę wrócił Gustek i od razu zmiany no i co niedowiarki on zrobi porządek.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. q-ku #982507 | 81.190.*.* 9 lut 2013 11:27

  TAK się to robi - drogie prowincjonalne władze Olsztyna, patrzcie i się uczcie: http://www.infoinwest.pl/newsletter/ze-s wiata-architektury/art,70,kladka-dla-pie szych-rzeszow.html

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. q-ku #982500 | 81.190.*.* 9 lut 2013 11:22

  a kiedy kładka koło Alfy? miasto pozwoliło zbudować to centrum bez zmuszenia go do budowy przejścia podziemnego, to niech teraz jakoś to naprawi..... porządna kładka, windy dla wózków i będzie jak w cywilizowanych miastach

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (16)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages