Popularne artykuły

Mieli dość spółdzielni. Założyli własną na Jarotach

2012-08-30 15:40:54 (ost. akt: 2012-08-30 14:24:43)

— Hurra! Jesteśmy już wolni! — cieszy się Iwona Możejko, która wczoraj po raz ostatni przekroczyła progi Spółdzielni Mieszkaniowej "Jaroty". Razem z 9 innymi byłymi lokatorami zdecydowała się z niej wystąpić i założyć własną spółdzielnię: Spółdzielnię Mieszkaniową "Jasna". Nowy prezes Leszek Bogacz będzie pracował społecznie.

Skrzyknęli się, by wspólnie walczyć ze spółdzielnią. Dlaczego? Bo czują się przez nią oszukiwani. Bo chcą mieć kontrolę nad swoimi pieniędzmi. Dlatego już wcześniej założyli stowarzyszenie Nic o Nas Bez Nas, które pomagało rozwiązywać spółdzielcom ich problemy. Teraz poszli o krok dalej i zdecydowali się wystąpić z SM "Jaroty". — Uciekamy, bo przez 23 lata łożyliśmy na utrzymanie prezesowskich pensji — tak Iwona Możejko, wiceprezes SM "Jasna", tłumaczy decyzję o wystąpieniu. — Byliśmy okradani, bo płaciliśmy zawyżone czynsze. Wcześniej płaciłam aż 374 zł czynszu za swój lokal, a kiedy zdecydowałam się odejść ze spółdzielni, obniżono go do 150 zł. Tłumaczyli mi, że została obniżona opłata eksploatacyjna. Ale ja w to nie wierzę. Dodatkowo musieliśmy latami czekać na uwłaszczenie swoich lokali.

Wczoraj w siedzibie SM "Jaroty" czworo przedstawicieli SM "Jasna" podpisało dokumenty o podziale ich dotychczasowej spółdzielni i utworzeniu nowej. Spotkanie toczyło się za zamkniętymi dla dziennikarzy drzwiami, ale po kwadransie było już po wszystkim. — Ta spółdzielnia to była dla nas taka zła macocha — ocenia Iwona Możejko.
A Leszek Bogacz, prezes nowej spółdzielni, zapewnia, że teraz będzie już tylko lepiej. — Koszty utrzymania naszych działek są o wiele tańsze, niż wmawiała nam to spółdzielnia "Jaroty". Będziemy opłacali tylko koszty eksploatacyjne. Nie będzie żadnego funduszu remontowego w takiej formie, w jakiej działał on w "Jarotach". Opłacaliśmy go, a nikt nigdy nie wymienił nam nawet głupiej żarówki. Teraz nie będziemy musieli wydawać na to pieniędzy, bo wszystkie naprawy i tak wykonujemy sami.

Leszek Bogacz zapewnia też, że nie będzie konkurował z żadną olsztyńską spółdzielnią, a swoją funkcję będzie pełnił społecznie. — Nie poluję na królewską posadkę prezesa, nie wezmę za pracę ani grosza — zapewnia. — Tak samo będzie działał cały nasz zarząd.

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jasna" jest pierwszą na Warmii i Mazurach i jedną z pierwszych w Polsce, która skorzystała z prawa wydzielenia z ojczystej spółdzielni. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jasna" liczy 10 członków i zarządza 6 działkami użytkowymi razem z lokalami na ich terenie. Jeśli ktoś chciałby do niej dołączyć, zarząd zapewnia, że rozważy propozycję.

edy

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze 161 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. Anka #841508 | 83.9.*.* 09-10-2012 01:32

  Alicjo nie boisz się ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Alicja #841506 | 83.9.*.* 09-10-2012 01:30

  Czy się boję? Jakoś nie bardzo. Jestem już wiekowa i mogę odejść. Nie chcę żyć w kraju, w którym prawo nie działa bo prezes spółdzielni może kupić sędziego i prokuratora za moje własne pieniądze przeciwko mnie. I nie ma dla tej sprawy ratunku od dołu aż po samą górę, bo za bezkarnością sędziów i prokuratorów stoi solidarność korporacji zawodowej. Ćwiczyli mnie na różne sposoby. Prezes straszył mnie kiedyś na zebraniu grupy członkowskiej, że zadzwoni do dyrektora mojego zakładu. Odpowiedziałam wtedy, że jestem dorosła i jeśli liczy na to, że mój szef przełoży mnie przez kolano i spierze mi siedzenie, to jest w błędzie. Na wszelkie sposoby zarząd próbował podważać wiarygodność tego co mówię. Kiedy prokuratura uwaliła wszystkie zarzuty stawiane zarządowi najpierw powiesili moje nazwisko na stronie internetowej spółdzielni opatrzone komentarzem, że bezpodstawnie szkaluję dobre imię zarządu a potem wytoczyli mi proces o naruszenie dóbr osobistych, który przegrałam bo sitwa korporacji zawodowej w nosie miała prawo. Potem były ze dwie prowokacje, którymi usiłowali zdobyć dowody na to, że pozwolę się umoczyć. W jednej z nich udział brał funkcjonariusz służb specjalnych, ale chyba chciał mi pomóc, bo niby przypadkiem pokazał mi legitymację. Od samego dzień dobry mój mózg wysyłał mi sygnały ostrzegawcze, że to kolejna próba prowokacji. Kiedy i to nie pomogło chwycili się jeszcze jednego sposobu, usiłowali złamać mnie jako matkę. Prokurator, któremu stawiałam zarzuty próbował sfingować zarzuty karne pod adresem mojego dziecka. Po moim mieszkaniu, pod moją nieobecność ( był tylko niepełnosprawny małżonek) biegały psy tropiące i szukały narkotyków. Nic nie znaleźli ale do protokołu wpisali, że pies zaznaczył ślad przy szafce meblościanki. Zapomnieli tylko napisać, że w tej szafce syn trzymał kleje i rozpuszczalniki do modelarstwa. To mnie doprowadziło do białej wręcz gorączki. Złapałam za słuchawkę i zadzwoniłam do tego gówniarza, który mi przysłał do domu ekipę od narkotyków, żeby przekazał swojemu starszemu koledze, że jeśli jeszcze raz spróbuje takiej metody to nie ręczę za siebie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Alicja #841504 | 83.9.*.* 09-10-2012 01:28

  Czynności zaskarżyłam, a wszystkie próby złamania mnie w wysłałam do Rzecznika Praw Obywatelskich. Rzecznik oficjalnie odpisał mi ble, ble, ale wiem, że podjął działania nieoficjalne. Podobno w Warszawie była z tego powodu kurzawa. Zarząd zdjął moje nazwisko ze strony internetowej. Od tej pory mam spokój, ale przyznacie, że sposoby, którymi mnie ćwiczyli przypominały metody stosowane niegdyś przez NKWD. Tylko mnie nie tłukli i do mnie nie strzelali.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. I #824163 | 83.9.*.* 23-09-2012 14:02

  Podpisz petycję : Petycjeonline.pl Apel do posłów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. I #824161 | 83.9.*.* 23-09-2012 14:00

  Panie A.C. to nie jest dziwne umorzenie przez prokuraturę sprawy.Zacznijmy rzeczy nazywać po imieniu.To jest celowe,zamierzone umorzenie przez kolegów sprawy.I to nie było próbą zamiatania sprawy pod dywan.TO JEST WRZUCENIE SPRAWY POD DYWAN!Już wcześniej zastępca prokuratora generalnego mówił(Gaz.Wyb.)że nigdzie nie widział takiej korupcji jak w Olsztynie.Dzięki czemu prezes SM"Jaroty"trzyma w garści lobby prokuratorskie.KIEDY SPRAWA TRAFI NA WOKANDĘ? (Sklepikarz zatrudni pracownika w niedzielę-grozi mu kara 30tys.zł).DECYDENCI "JAROT"WZIĘLI WIĘCEJ NIŻ KOSZTOWAŁO,OD 2002r.NIE INFORMOWALI,NIE ROZLICZALI NA BIEŻĄCO WŁAŚCICIELI SPÓŁDZIELNI O ZDUBLOWANYCH NADPŁATACH.Dopiero,gdy inicj."Nic o nas bez nas"upomniała się 15.12.2011r.o uprowadzone ponad 8 mln.zł(na Walne Zgromadzenie 30.12.2011r.)Nasi pracownicy,których utrzymujemy(w comiesięcznych czynszach)zaczęli oddawać,już oddane.Pisma TR... Zobacz więcej: http://olsztyn.wm.pl/98051,Czuja-sie-osz ukiwani-przez-spoldzielnie-Walcza-o-swoj e-prawa.html#ixzz27IDy03cy

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 6. Gość #819093 | 83.9.*.* 19-09-2012 12:46

  Zobacz: temidacontrasm.info

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 7. Zamienił stryjek..... #818996 | 83.9.*.* 19-09-2012 11:19

  Sędzia W. Hajduk po śląskich "zasługach" antyczłonkowskich w spółdzielni mieszkaniowej przez ministra Gowina wskoczył na stanowisko stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości - Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości. Cóż on w sprawach spółdzielczych może promować jak nie środowisko lobby złych prezesów? Czy minister Gowin wiedział, co uczynił? Znowu będzie miał spóźniona reakcje , jak w Amber Gold? Kto mu podsunął tego podsekretarza? Czy "dokonania" sędziowskie" W. Hajduka w sprawach spółdzielczych są w jego aktach personalnych? Jak wymieniać kadry, to na lepszy model! Zobacz więcej: http://olsztyn.wm.pl/98051,Czuja-sie-osz ukiwani-przez-spoldzielnie-Walcza-o-swoj e-prawa.html#ixzz26uDMKsie

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 8. Informacje #817775 | 83.9.*.* 18-09-2012 10:46

  Szanowny Panie Ministrze Nieuprawnione zatrzymanie naszych postępowań procesowych na okres bez mała dwóch lat, to ze strony sądów nadużycie przysługujących im uprawnień w intencji udaremnienia należnych nam roszczeń. Czterema wyrokami już bowiem Sąd Najwyższy orzekł, iż wyrok Trybunału z dn. 15 lipca 2009r w spr. K 64/07 nie pozbawił najemcy budynku zakładowego, przekazanego nieodpłatnie do spółdzielni mieszkaniowej, roszczenia o przeniesienie na jego rzecz odrębnej własności najmowanego lokalu mieszkalnego ( wyroki - z dn. 8 stycznia 2010r w spr. sygn. akt IV CSK 292/09, z dn. 29 września 2010 w spr. sygn. akt V CSK 49/10 oraz z dn. 26 stycznia 2011r. w spr. sygn. akt V CSK 366/10 a także z dn. 16 listopada 2011 w spr. sygn. akt V CSK 524/10 ) Śląski Wymiar Sprawiedliwości bezprawnie zatrzymał nasze postępowania (nasze wypowiedzi nr 331 i 332 na niniejszym forum) po to, abyśmy przed instancją najwyższą nie mogli dochodzić naszych roszczeń. Z tego też względu utrzymujemy, że było to ze strony Wymiaru Sprawiedliwości świadome działanie zmierzające do udaremnienia przysługujących nam uprawnień. Ponieważ autorem projektu nieuprawnionego zawieszenia naszych procesów jest Prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach, Sędzia Wojciech Hajduk (jako pierwszy zawiesił postępowanie i z racji pełnionej funkcji wpływał w naszej ocenie na podwładnych) domagamy się odwołania Sędziego Wojciecha Hajduka z powierzonej mu funkcji Prezesa Sądu oraz wszczęcia postępowania dyscyplinarnego celem złożenie Pana Sędziego z urzędu. Zarzuty dyscyplinarne sformułowane zostały w naszych wypowiedziach nr 297 i 425. Nie może tak bowiem być w demokratycznym państwie prawa, aby źródłem bezprawia był organ władzy publicznej powołany do strzeżenia prawa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 9. Informacje #817765 | 83.9.*.* 18-09-2012 10:33

  ACJE Komunikat personalny 2012-09-17 W związku z dzisiejszymi doniesieniami medialnymi, dotyczącymi odwołania ze stanowiska Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Grzegorza Wałejko, informujemy, że Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin w dniu 24 lipca 2012 r. złożył na ręce Prezesa Rady Ministrów - Donalda Tuska wniosek o odwołanie Grzegorza Wałejko z zajmowanego stanowiska. Premier jednocześnie podjął decyzję o powołaniu z dniem 18 września 2012 r. sędziego Wojciecha Hajduka na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 10. TRÓJMIASTO #815055 | 79.185.*.* 16-09-2012 04:12

  Poseł Borowczak do odstrzału!

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 11. Skorumpowany Borowczak? #814342 | 79.185.*.* 15-09-2012 10:54

  Jak może wspólnota, czyli część spółdzielni otrzymać według posła Borowczaka CAŁOŚĆ majątku spółdzielni?!!! Odpowiednio przypadającą nań część oczywiście tak, ale nie cały majątek SM! Analogicznie jak się to ma w obecnie obowiązującym prawie przy podziale spółdzielni celem wyodrębnienia nowej z jej części - "znawca" spółdzielczości poseł Borowczak nie wie o tym? Więc niech nie gada byle czego! W prowincjonalnym dla postoczniowego "światowca" Olsztynie w SM Jaroty niedawno mimo utrudnień prezesów doszło w końcu do takiego podziału i powstała SM Jasna!!! Przy tym rzecz zasadnicza, a spaprana w dotychczasowych ustawach spółdzielczych - czyje są SM? Otóż poseł żarliwy obrońca swojackich wokółprezesowskich "spółdzielców" powinien wiedzieć, że od 1995 roku prawnie MAJĄTEK SM JEST PRYWATNĄ WŁASNOŚCIĄ CZŁONKÓW!!! Niestety w praktyce doszło do kołchozowego praktykowania! Szczegóły wyjaśni posłowi posłanka Lidia Staroń, z tego samego klubu PO co J. Borowczak, niech się zgłosi do prawdziwego znawcy tematu! Czas najwyższy właśnie w nowelizacji ustaw tę kwestię bardzo dokładnie określić i realnie przywrócić podmiotowe usytuowanie właśnie właścicielskie członkom SM oraz właścicielom wyodrębnionych lokali!

  Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 12. Posłowie dbają o obywateli?! #810331 | 37.31.*.* 12-09-2012 10:00

  W szczególności o kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego - zbyt wielu werbalnie! Siebie oczywiście uważają za owych prawdziwych obywateli godnych bursztynowych korzyści z ozłoceniem dokładnie Gold? Zwykli obywatele któraś z katolickich posłanek kiedyś nazwała szczerze przypadkowym społeczeństwem - i ta nadal mają: wolność, równość, braterstwo kochanie, jak w Watykanie? Tylko kasa i ziemskie przywileje płynie w jedną stronę...

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 13. S.O.S #810330 | 83.9.*.* 12-09-2012 10:00

  P.Poseł Staroń jesteśmy z Panią.Gratulujemy odwagi! active less than 1 minute ago (Skomentuj) SPRZEDALI NAS! p.Kołodziej,Trybuś,Durka.Można zapytać za ile? Załóżmy,że zmienili zdanie z innych powodów.Po bezsennej nocy,podjęli decyzję.Na jaką cholerę motłoch ma rozliczać WIELKICH prezesów(właścicieli darmowych koryt).Członkowie spółdzielni mieszkaniowych mają siedzieć CICHO są tylko po to by płacić.Macie rację kretyńskie pomysły p.posłowie -zarządzać spółdzielnią zgodnie z prawem,kara dla złodzieja,rzetelna informacja,uchwały na stronach internetu,mieszkanie własnością TYLKO właściciela,prezes wybierany przez WZ na kadencję (nie dożywotnio)itd. PRAWDA,CZY FAŁSZ? W Polsce rządzi mafia?Po co chodzicie do kościoła-pokazać nową drogą kreację? A może modlicie się o to,by pomóc najniżej uposażonym (płacimy zawyżone czynsze)utrzymujemy rozpasane zarządy SM. W następnych wyborach wystawimy Wam odpowiedni rachunek!

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 14. KTO PODA NAM POMOCNA DŁOŃ? #810318 | 83.9.*.* 12-09-2012 09:48

  Usiłujemy wesprzeć Panią Poseł Lidię Staroń w szukaniu w Klubie Parlamentarnym PO Posłów gotowych podpisać projekt ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jej autorstwa w miejsce tych, którzy nas sprzedali. Z pytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się do Posłanki Beaty Bublewicz z Olsztyna oraz Posła Borysa Budki z Zabrza. Nie będziemy komentować wyników tych rozmów, ponieważ nie są jeszcze zakończone. Mamy bowiem nadzieję, że nasi rozmówcy zmienią zdanie. Pani poseł informuje, że aby przywrócić projekt na ścieżkę legislacyjną musi zebrać od nowa 15 podpisów. Będziemy na bieżąco komentować wyniki jej starań w tej sprawie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 15. Spółdzielczo-podobne SM #810250 | 83.9.*.* 12-09-2012 09:06

  Zbyt często spółdzielnie mieszkaniowe mają tyle wspólnego z prawdziwą spółdzielczością, co parówki wieprzowe z mięsem ze świni, syrop owocowy z owocami - sztuczność i ohyda! Z tą różnicą, że producenci tamtych artykułów spożywczych o składzie cudeńka informują na etykiecie, natomiast decydenci spółdzielczy nie bawią się w taką szczerość - u nich zawsze czysta 100% spółdzielczość, jak mięsność wyrobów mięso-podobnych! Są oczywiście i prawdziwie spółdzielczo nastawieni decydenci SM, niestety wiele wskazuje na to, że w mniejszości. Zobacz więcej: http://olsztyn.wm.pl/98051,Czuja-sie-osz ukiwani-przez-spoldzielnie-Walcza-o-swoj e-prawa.html#ixzz26EkGo9VR

  Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 16. Jak u Łukaszenki? #810018 | 188.146.*.* 11-09-2012 22:45

  Na Białorusi także jest parlament, sąd najwyższy, milicja, prokuratura z nazwy niezależna jak nad Wisłą itp. organy państwowe podejmujące "słuszne" usłużnie działania, ubrane /nieraz ubabrane?/ w niby prawne formułki! Spółdzielnie także bywają niby-spółdzielcze przy całej obudowie formalno-prawnej, a zaciemnianej zwłaszcza w dowolnej realizacji?!

  Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 17. APEL DO POSŁÓW #810001 | 83.9.*.* 11-09-2012 22:25

  https://docs.google.com/open?id=1vVxLgLB 5p4HNcHUN41hUprgxzukEicjljyNU_MVLWaFzF1n ZSq9aHPyEnl3m

  Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 18. PiS zwrot o 180 stopni! #809440 | 46.205.*.* 11-09-2012 14:00

  Sprzedawczyki czy gracze?! SLD - cofka do głębokiego PRL-u. Ich obecne projekty są zdecydowanie antyczłonkowskie, a wyraźnie na rękę prezesowskiego lobby pragnącego traktować nadal spółdzielnie mieszkaniowe jak swe łukaszenkowskie folwarki!!! Obydwa ugrupowania także wnoszą tzw. swoje projekty ustaw spółdzielczych, aby zamieszać i storpedować dla gry politycznej najlepszy, choć nie doskonały projekt Pani L. Staroń z PO! w 2007 to PiS-owscy posłowie bardziej parli na ówczesne bardzo korzystne zmiany w USM, a teraz się wypierają wręcz tamtych poglądów?! Honoru i wstydu nie mają?

  Ocena komentarza: warty uwagi (30) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 19. Nie jest źle. #809011 | 83.9.*.* 11-09-2012 00:22

  Taki właśnie jest prawdziwy obraz naszej sytuacji. Odmienić go może tylko nasza pełna mobilizacja. Opinia społeczna to instrument, który posiada moc potężnego nacisku na decyzje władzy. Jeśli nie będziemy w stanie go wykorzystać Mafia Spółdzielcza wygra z nami poraz kolejny. Zwracam się więc z propozycją do wszystkich stron internetowych, które zajmują się sprawami z życia codziennego spółdzielni mieszkaniowych aby pobrały z naszej witryny Apel do Posłów na Sejm RP , zawiesiły go u siebie i zachęciły swoich użytkowników do składania pod nim podpisów na stronach internetowych, na których go opublikowaliśmy http://www.petycjeonli ne.com/apel_do_posow_na_sejm_rp http:// www.petycjeonline.pl/petycja/apel-do-par lamentarzystow-rp-w-sprawie-europeizacji -polskich-spoldzielni-mieszkaniowych/971 Tekst Apelu został przekazany do Biura Poselskiego Posłanki Lidii Staroń. Pani Poseł zdeklarowała się doręczyć go wszystkim Posłom w Sejmie. Teraz od naszej tylko inicjatywy zależy czy propozycje korzystnych dla nas rozwiązań ustawowych zostaną wprowadzone

  Ocena komentarza: warty uwagi (28) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 20. Nie jest źle. #809006 | 83.9.*.* 11-09-2012 00:16

  PiS-owska propozycja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych nie jest nawet namiastką noweli z 2007r., którą PiS wprowadził niemal rewolucyjne zmiany w naszej ustawie. Przez pięć lat Mafia Spółdzielcza, którą w języku urzędowym określa się terminem Lobby Spółdzielczego, wykosiła z tej noweli wszystkie dokładnie przywileje służące racji naszego stanu. Największymi sprzymierzeńcami naszej Mafii w demolowaniu osiągnięć noweli ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z 2007 były organy najwyższej władzy sądowniczej w naszym kraju oraz sejm. Ostatnim wyczynem Trybunału Konstytucyjnego, który miał miejsce tuż przed wakacyjną przerwą, jest uchylenie przepisu pozwalającego na darmowe prowadzenie przez członków spółdzielni procesu o prawo do własności mieszkania, a ostatnim popisem Sądu Najwyższego jest majowy wyrok utrzymujący w mocy Zebrania Przedstawicieli Członków, który pogłaskał prezesów po główkach za bezczelne zlekceważenie ustawowego obowiązku wprowadzenia w spółdzielni Walnego Zgromadzenia Członków. Z inicjatywy Sejmu 9 czerwca ubiegłego roku wyleciał z ustawy prawo spółdzielcze artykuł 267a nakładający na prezesów odpowiedzialność karną za szkodę wyrządzoną spółdzielni a z inspiracji Senatu 27 lipca w tego roku wykoszone zostało prawo spółdzielni do zasiedzenia gruntu pod budynkiem oraz przepisy chroniące członka spółdzielni przed hipoteką z tytułu kredytu zaciągnięto przez spółdzielnię na jego budynek lub inny budynek. O tym ostatnim wydarzeniu media okropnie ściemniają mącąc w głowach opinii publicznej celem zatarcia obrazu ustawodawcy działającego na szkodę potężnej grupy społecznej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 21. Nie jest źle. #809004 | 83.9.*.* 11-09-2012 00:12

  Może wyjdziemy z tego dołka, który zafundowało nam troje posłów PO wycofując swoje poparcie dla projektu Posłanki Lidii Staroń. Pani Poseł nie zamierza się poddać. Będzie się starać o zdobycie brakującego jednego podpisu po to, żeby przywrócić projekt na ścieżkę procesu legislacyjnego. Jesteśmy ciekawi, kto z posłów Platformy poda nam rękę. Kibicujemy więc. Z uwagi na zamieszanie, które pojawiło się w sprawie proces legislacji projektów ustaw spółdzielczych rozpocznie się dopiero pod koniec września. Wzywam środowisko wszystkich członków spółdzielni mieszkaniowych. Odłóżmy preferencje polityczne w naszej sprawie, bo one mogą nas tylko podzielić a przez to osłabić. W naszych sprawach, do tej pory decydującą rolę odgrywało dwóch aktorów sceny politycznej : PiS i PO. Aktualna sytuacja polityczna wskazuje, że w ani jednej z tych frakcji parlamentarnych nie mamy przewagi jeśli idzie o nasz interes. Platforma jest podzielona a PiS zawiódł nas zupełnie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (29) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. KRS-GOLD #808946 | 83.9.*.* 10-09-2012 22:32

   Dopomógł im Domagała a ścislej ON i Legionów(zjazd) skąd pochodzi FERDEK dURKE . Tam zadziałał /Krs- Gold/. c Kasiarze dobrze chyba płacili skoro niegodni /po PRZYSIĘDZE/ posłowie sprzeniwierzając się godności w obliczu działań swoich i PO - WIZERUNKU za Judaszowskie srebrniki rakiem wycofali swoje podpisy spod projektu ustawy PO o Spółdzielniach mieszkaniowych .Wyborcy z Katowickiego i Bielska-Białej przypatrzcie się bacznie ich włościom napewno kwitną lub będą kwitnąc boza darmo czynu swojego nie dokonali. Są to napewno ludzie o brudnym sumieniu. A ten Ferdek- Durke niech spada a raczej niech spi.....a !!!!!! do krainy Orwella czyli do folwarku zwierzęcego jako sługa Napoleona. A tego Sgarella-/knura/ Domagałę należy ukamienować albo nasadzić na pal-ołówek.Pamiętajcie że każdy z was zapłaci za swoją nieszczerość i tchórzowstwo. Nawet nie myślcie że lata będziecie mogli lizać buty mafii i różnego rodzaju sitwom władzy i nagle znowu powrócicie do duchowej godności.

   Ocena komentarza: warty uwagi (30) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Słuszne wyodrębnianie! #808872 | 37.30.*.* 10-09-2012 21:46

   Niestety wielu członków nie rozróżnia własnościowego czyli spółdzielczego nadal mieszkania od odrębnej czyli prywatnej własności mieszkańca! Wymyślono owe własnościowe mieszkania po to, aby mieszkańcy płacili dodatkowe krocie do spółdzielni za pozorny wykup czegoś w całości już spłaconego ze środków własnych oraz dzięki wielkiemu wsparciu państwa!!! Teraz jeszcze około tysiąc złotych na mocy tzw. uwłaszczenia za złotówkę i pierwszy krok ku uniezależnieniu się od molocha rządzonego przez ok. 2% elektorat będzie uczyniony!

   Ocena komentarza: warty uwagi (35) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Wieść się roznosi! #808125 | 37.30.*.* 10-09-2012 09:56

   O skutecznym wydzieleniu się małej spółdzielni Jasna z molocha SM Jaroty słychać w całej Polsce! nie chciał prezes mieć nadal tych lokali w swej spółdzielni jako już wyodrębnionych własnościowo, więc nie ma ich już wcale! Sami się uwłaszczą, choć później niż sam prezes na swym mieszkaniu spółdzielczym na mocy zapisu ustawowego brzydko krytykowanego przez niego samego! Różnica polega na tym, ze ci z Jasnego Smerfowa sami ponieśli pełny koszt budowy swych lokali, a mimo to były one nadal własnością spółdzielni /takie mamy cudaczne prawo!!!/. Sami ponosili pełne koszty utrzymania obiektów i remontów, a dodatkowo płacili sporą kasę do SM Jaroty za jakąś eksploatację - czyli byli eksploatowani bez żadnych usług poza trzymaniem ich w zależności od SM-złej macochy. Prezesowskie mieszkanie spółdzielcze zostało wybudowane ze znacznym dofinansowaniem ze środków państwowych, jak olbrzymia większość mieszkań spółdzielczych. Czy "wykupił" przed 2009 rokiem to mieszkanko z lokatorskiego na własnościowe za około 20 000 zł, jak oferował innym członkom SM, a ci zapłacili? Czy za ustawową złotówkę przekształcił je od razu z lokatorskiego na odrębną własność "oszczędzając" sporą kasę wyciągniętą od wielu innych mieszkańców?

   Ocena komentarza: warty uwagi (36) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Trzech do odstrzału ! #807020 | 46.204.*.* 08-09-2012 22:22

   Co "dopomogło" posłom: p.Ewie Kołodziej, p.Aleksandrze Trybuś,p.Zenonowi Durka w zmianie decyzji i wycofaniu swojego poparcia P.Poseł L.Staroń USM ? Komu zależy na tym,żeby w naszym kraju szerzyło się bezprawie? Kosztem bezbronnych,ujarzmionych właścicieli !

   Ocena komentarza: warty uwagi (37) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  5. Do końca świata i jeden dzień dłużej? #806957 | 46.204.*.* 08-09-2012 21:30

   Skończmy z wyzyskiem 12 milionów Polaków! Około 30 proc. dzieci w Neapolu i jego okolicach nie chodzi do szkoły. Oficjalne bezrobocie w regionie sięga 60 proc. Ale edukację i pracę zapewnia tam neapolitańska mafia Kamorra, licząca ponad 100 rodzin oraz 5 tys. tzw. członków honorowych. Rząd w Rzymie wie, że de facto nie sprawuje nad regionem żadnej kontroli. W Polsce na straty spisano znacznie większe połacie kraju - rządzą tam bossowie jednej z najgroźniejszych polskich mafii, prezesi największych spośród około 5 tys. spółdzielni mieszkaniowych. Tak jak szefowie Kamorry są oni nietykalni, bo mogą zaoferować po preferencyjnych cenach - wedle uznania - mieszkania oraz atrakcyjną pracę (w spółdzielczej administracji). "Myślicie, że sędzia czy prokurator nie potrzebują mieszkania?" - miał się zwrócić do grupy chcących go odwołać mieszkańców Tadeusz Stachowski, prezes największej w kraju Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych w Poznaniu (odznaczony przez prezydenta Kwaśniewskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi). Zenon Procyk, prezes SM Pojezierze w Olsztynie, dla prokuratora, sześciu sędziów, prorektora uniwersytetu, członka rady miasta i komendanta policji przeznaczył mieszkania w specjalnym bloku (za metr kwadratowy płacili 1511 zł, czyli mniej więcej 800 zł mniej, niż wynosi cena rynkowa w mieście). Pracujący na zlecenie "Wprost" fotoreporter Kacper Pempel, który 23 lipca zrobił zdjęcia Procykowi, osobie publicznej, został zatrzymany przez wezwaną przez prezesa policję (spisała dane Pempela). Niepokornych lokatorów prezesi wyrzucają ze spółdzielni i próbują skompromitować w oczach lokalnej społeczności. Za wszystkim kryją się gigantyczne pieniądze, bo 12 mln Polaków, lokatorów spółdzielni mieszkaniowych, płaci rocznie około 18 mld zł czynszów! Nie wiedzą, za co dokładnie płacą i dlaczego akurat tyle, bo spółdzielczych kacyków nikt naprawdę nie rozlicza i nie kontroluje - poza związkiem rewizyjnym, do którego sami należą i którego działalność opłacają. Włoskim mafioso grozi przynajmniej więzienie; ich polskim odpowiednikom w spółdzielniach mieszkaniowych - grzywna w wysokości trzech miesięcznych pensji!

   Ocena komentarza: warty uwagi (33) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  6. P.P.Posłowie odetnijcie pępowinę"pijawkom" #806951 | 46.204.*.* 08-09-2012 21:26

   Gra toczy się o pieniądze równe 10 proc. rocznego budżetu Polski, które do dyspozycji mają spółdzielnie mieszkaniowe. Wobec mieszkańców władze SM-ów stosują swoistą omerte, czyli zmowę milczenia. Alfons Łykowski, członek Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zażądał wglądu w jej bilans roczny, by się dowiedzieć, ile zarabia zarząd. – Następnego dnia nie wpuszczono mnie na zebranie członków spółdzielni, a „nieznani sprawcy” grozili na ulicy mi i mojemu koledze – opowiada Łykowski. We wrześniu 2003 r. wyrzucono z Osiedla Młodych 11 członków (m.in. posłankę PiS Annę Borucką-Cieślewicz), po tym jak wygrali w sądzie sprawę o odrzucenie bilansu spółdzielni. – W tej spółdzielni kwitnie kreatywna księgowość. Sądy odrzuciły już bilanse spółdzielni za trzy lata! – wyjaśnia Borucka-Cieślewicz. Prezes Stachowski znalazł sposób na załatanie dziur w budżecie: w połowie 2003 r. spółdzielnia narzuciła lokatorom jednorazową podwyżkę opłat za wodę (w wysokości 100-300 zł), rzekomo konieczną ze względu na błędy w rozliczeniach w poprzednich latach.

   Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  7. P.P.Posłowie proceder będzie trwał? #806945 | 46.204.*.* 08-09-2012 21:23

   Krzysztof Gosławski, prezes warszawskiej SM Wyżyny, z naruszeniem statutu przewidującego, iż SM Wyżyny zajmuje się wyłącznie budownictwem wielorodzinnym – wybudował też dla siebie dom jednorodzinny, a rada nadzorcza przyznała mu rabat w należnościach wobec spółdzielni w wysokości 71,9 tys. zł (w rezultacie zapłacił za dom znacznie mniej niż szarzy członkowie spółdzielni za mieszkania w blokach). SM im. Ignacego Paderewskiego w Katowicach, kierowana przez Elżbietę Zadróż, tworzy „fundusz kosztów ogólnych” lub „fundusz niedoboru planowanego” (sic!). W biurze zarządu tej spółdzielni (4 tys. członków) pracuje ponad 60 osób. Zygmunt Władyka, ekonomista i jeden z członków spółdzielni, szacuje, że zatrudnia ona dwukrotnie więcej pracowników, niż potrzebuje, na czym traci 500 tys. zł rocznie. Nawet z niewielkich spółdzielni da się coś „wycisnąć”. - Była prezes oddała kotłownię wybudowaną z pieniędzy lokatorów miejscowemu zakładowi ciepłowniczemu. Czy to zbieg okoliczności, że niedługo potem kupiła sobie dom? – pytają Marian Mróz i Aleksander Kłak, mieszkańcy SM w Grodkowie. Kolejnego prezesa (już byłego) oskarżają o przywłaszczenie 20 tys. zł ze spółdzielczej kasy

   Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  8. Proceder będzie trwał??? #806938 | 46.204.*.* 08-09-2012 21:16

   Zarządy spółdzielni skrzętnie skrywają swoje rachunki, by nie wyszło na jaw, że z pieniędzy mieszkańców utrzymują się rodziny prezesów spółdzielni i setki ich znajomych. Ustawione przetargi, mieszkania za półdarmo dla znajomych, tworzenie niepotrzebnych etatów – to katalog środków dostępnych szefom SM-ów. Według grupy lokatorów SM Pojezierze, domagającej się usunięcia Procyka, powolny prezesowi zarząd i rada nadzorcza naraziły spółdzielnię na stratę około 1,2 mln zł przy przetargu na wymianę podzielników ciepła (wygrała go firma, której przedstawicielem był szef rady nadzorczej spółdzielni; jej podzielniki kosztowały 53,5 zł, a oferowane przez konkurenta nowocześniejsze urządzenia – 35 zł) oraz 2 mln zł z powodu przydzielania mieszkań po zaniżonych cenach „znajomym królika”. Takie mieszkanie – z „odzysku” po wyrzuconych ze spółdzielni lokatorach – otrzymał m.in. były komendant policji w Olsztynie. Krzysztof Gosławski, prezes warszawskiej SM Wyżyny, z naruszeniem statutu przewidującego, iż SM Wyżyny zajmuje się wyłącznie budownictwem wielorodzinnym – wybudował też dla siebie dom jednorodzinny, a rada nadzorcza przyznała mu rabat w należnościach wobec spółdzielni w wysokości 71,9 tys. zł (w rezultacie zapłacił za dom znacznie mniej niż szarzy członkowie spółdzielni za mieszkania w blokach) Zobacz więcej: http://olsztyn.wm.pl/98051,Czuja-sie-osz ukiwani-przez-spoldzielnie-Walcza-o-swoj e-prawa.html#ixzz25uIIleHa

   Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  9. Tak długo bezkarni #805994 | 37.30.*.* 07-09-2012 18:14

   prezesi i rady nadzorcze, aż przyjdzie spora część członków na walne! Wobec ułożonych układzików decydenckich na przekonanie sensownymi argumentami w postępowaniu wewnątrzspółdzielczym nie ma szans, lepiej pisać na Berdyczów! Na tzw. organa ścigania nie ma co liczyć, choć działają w imieniu RP i nawet w interesie prawa - czyjego? NIK od 1995 r. też zNIKa ze spraw spółdzielczych. Parlamentarzyści zajęci i partyjnymi grami, z rzadka obywatelami! Zostajemy sami, no może z nieco poprawionymi ustawami. Świadomość spółdzielcza ogółu członków niska, a ukształtowana perfidną praktyką informacyjną decydentów spółdzielczych - wobec nich mieszkaniec ma być maluczki, cichy a pokornego ... portfela!!! W kierunku podnoszenia tej świadomości z kolan, ze swoistego letargu należy podejmować możliwe działania oddolne. Decydenci i tzw. działacze już myślą o rozstawieniu personalnym nowych wyborów na wiosnę 2013 w SM Jaroty.

   Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  10. S.O.S do POSŁÓW #805241 | 83.21.*.* 06-09-2012 22:40

   http://www.petycjeonline.com/signatures/ apel_do_posow_na_sejm_rp/

   Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  11. I #803351 | 83.21.*.* 05-09-2012 17:51

   Prezesi,wiedząc,że lustrację przeprowadzą koledzy po fachu,mogli bezkarnie członków spółdzielni(właścicieli) lekceważyć,dezinformować,okradać i zaszczuwać.Czy bezkarnie? Zobacz więcej: http://olsztyn.wm.pl/98051,Czuja-sie-osz ukiwani-przez-spoldzielnie-Walcza-o-swoj e-prawa.html#ixzz25bwjeIum

   Ocena komentarza: warty uwagi (33) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  12. A po co konsultować z mieszkańcami?! #802721 | 37.31.*.* 05-09-2012 09:03

   Oni są od płacenia. Resztą zajmie się grono około-prezesowskie. Przez uzgadnianie z członkami i mieszkańcami mieliby oni te remonty, które są potrzebne faktycznie, tańsze znacznie a z dobrych materiałów. Dla przykładu spaprane ocieplenie budynków dawno byłoby zakończone, a tak bezmyślnie i złośliwe zostało sporo okienek nie wymienionych /klatki schodowe i piwnice/ mimo dysponowania nadwyżką dostępnych środków na wiele budynków z tajnymi dla mieszkańców kredytami i premiami budżetowymi!!! Nie daj Boże, by mieszkańcy poczuli się współgospodarzami swego mienia, swego budynku, nieruchomości!!! Wymądrzać be się mogli biorąc swoje sprawy w swoje ręce za przykładem SM Jasna na Smerfowie! Jak nazwa wskazuje, spółdzielnia mieszkaniowa to wspólnota wąskiego grona prezesów i działaczy, ewentualnie plus 2% stały elektorat na walnych do przyklepania jedynie słusznych uchwał, nawet sprzecznych z prawem.

   Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  13. Prezesi miękkie buły! #802562 | 77.253.*.* 04-09-2012 23:00

   Dziennikarzy się wystraszyli przy przekazywaniu dokumentacji zarządowi nowej SM Jasna - po jej wydzieleniu się z łapek władców?! A tacy gadatliwi o SM Jasna kiedy indziej, jazgotliwie a zawile oczywiście. Jeszcze naczelny swej gadzetki da głos i w tej sprawie, musi odreagować porażkę z jednobarwną flagą.

   Ocena komentarza: warty uwagi (30) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  14. super sprawa #802540 | 95.160.*.* 04-09-2012 22:28

   Teraz tylko zróbcie spotkanie uchwalcie uwłaszczenie gruntów , spółdzielnie w cholerę rozwiążcie załóżcie wspólnote i po sprawie. A pieski s.m.Jaroty mordki w kubeł zasrane gnoje ! Ludzie obudżcie sie i bierzcie los w swoje rece !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Jak zwykle bez mieszkańców! #801535 | 87.205.*.* 04-09-2012 08:52

    Spóźniony rozmyślenie a bezpodstawnie plan remontów został "opracowany" w odniesieniu do poszczególnych budynków bez opinii mieszkańców, w tym zwłaszcza tych, którzy są właścicielami wyodrębnionych lokali!!! Ci także pod tym względem to półniewolnicy prezesów?! Albowiem żyjemy w wolnym kraju- wolnym od zwyczajnej lokalnej tu demokracji? Dla przykładu na Wańkowicza 10 robią coś wbrew uchwale walnego, czyli uwalonego tak zebrania sprzed roku! A co im kto zrobi, demokratom niby-spółdzielczym?! Jak w kołchozie? Nie tylko przy Wańkowicza prezesi i rada niby nadzorcza mają gdzieś postulaty mieszkańców.

    Ocena komentarza: warty uwagi (32) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Jak zwykle bez kwot! #801515 | 87.205.*.* 04-09-2012 08:28

    Prezes Wałecki w swym spóźnionym opasłym materiale w gadzetce SM Jaroty "zapomniał" jak zwykle podać obok robót remontowych ich już ustalony po przetargach koszt!!! Ryczałtowy, czyli niezmienny, chyba że dojdzie jakiś aneksik lub kary umowne. Zdaniem zadufanych prezesów ta wiedza nie jest przeznaczona dla ogółu mieszkańców - za dużo by i za wcześnie wiedzieli?! Sieczka informacyjna, bo obszerna a treściowo zwyczajowo dziurawa!

    Ocena komentarza: warty uwagi (33) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Przedwojski za późno! #801505 | 87.205.*.* 04-09-2012 08:19

    Dopiero w dwa miesiące po walnym zgromadzeniu opublikował w swej gadzetce SM Jaroty sprawozdanie, które powinno być powszechnie znane na długo przed zebraniem!!! To jego swoiste pojmowanie niezwłoczności zwanej łrzetelnością w stylu "musztarda po obiedzie"! Tak realizuje informowanie ściśle zgodnie z prawem: które to prawo redaktorze nadnaczelny makulatury tak właśnie nakazuje informować spółdzielców?!

    Ocena komentarza: warty uwagi (32) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   4. Na długo przed walnym! #799185 | 178.180.*.* 02-09-2012 08:05

    Sprawozdania powinny być na długo przed walnym dostępne w biurach, na str0nie internetowej i jako wkładki włożone do gazetki, a ta - do każdego mieszkania SM! niezwłocznie po napisaniu materiału, a nie po zebraniu, jak to czyni z publikacją prezio w SM Jaroty! I w całości! Zwłaszcza pełny protokół tzw. pełnej /luk!/ z lustracji, wraz z kompletem bardzo ciekawych załączników!!! Brak rzetelnej informacji świadczy o zamiarze ukrycie owych luk! Na walnym uczestnicy maja ocenić znane im materiały, a nie fragmenciki doraźnie usłyszane przez łaskawych decydentów dozowane! Potem żelazny elektorat pracowniczo - funkcyjny "głosuje" bezmyślnie, nawet za uchwałami sprzecznymi z prawem, ale zgodne z ruchem głosującego na podwyższeniu prezesa. Informator z niego herbu "musztarda po obiedzie"!

    Ocena komentarza: warty uwagi (38) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   5. Przedwojski BEE o wspólnotach! #799183 | 178.180.*.* 02-09-2012 08:02

    Przedwojski BEE o wspólnotach! Wedle jego łże-logiki mniej znaczy więcej i na odwrót!Oczywiście nie brzydzi się zarządzaniem wspólnotami mieszkaniowymi. Sam potrafi je generować jako quasi-deweloper! A jaki tam przymilnie kulturalny, tańszy od spółdzielczych zasobów. Nie wymyślił jeszcze tytułu dla koncesjonowanych patryjotów - chorąży wspólnoty? Białoczerwona stać się może jednobarwnym farfoclem, jak na jego balkonie w okolicach Święta Odrodzenia Polski. Jak na nieskomplikowanego osobnika przystało.

    Ocena komentarza: warty uwagi (34) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   6. Wielu członków nie wie! #799174 | 188.147.*.* 02-09-2012 07:48

    Nie pojmują o różnicy pomiędzy spółdzielczym własnościowym mieszkaniem a odrębną własnością!!! Tak zostali ukształtowani informacyjnie! Prezes Przedwojski i ktoś jeszcze wiedział dawno i przekształcił za "złotówkę" na mocy nie lubianej ustawy Staroniowej, a krytykowanej w brudnej propagandzie zawzięcie! Czy prezes i jego dobrze poinformowani zapłacili grube tysiące za tzw. "wykup" z lokatorskiego na własnościowe, tak ochoczo oferowany nięświadomym mieszkańcom, że ?wykupują mieszkanie w całości spłacone? Od spółdzielni, której są prywatnymi właścicielami? Tacy sprytni w wyciąganiu cudzej kasy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (30) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   7. BRAWO SM JASNA Olsztyn! #799170 | 188.146.*.* 02-09-2012 07:37

    Jesteście definitywnie wolni od cwaniaków rządzących władczo prezesów SM Jaroty!!! Mimo złośliwego przedłużania i wymyślania coraz to "nowych" przeszkód przez prezesów z przedłożeniem przez nich na walne uchwały nieważnej z mocy prawa /co ciemny spółdzielczo swojacki elektorat bezmyślnie oczywiście uchwalił zamiast uwalić!/ !!! Władcy ze swoimi 2% są do pokonania, a powinno to być zwyczajne, kulturalne zgodne z prawem i z elementarną uczciwością rozstanie! Wasz przykład okaże się owocnie zaraźliwy dla innych członków SM. Niestety to konieczne przy takim jak w Jarotach zarządzaniu spółdzielnią.

    Ocena komentarza: warty uwagi (33) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   8. Wiceprezesi zaniemówili! #799168 | 188.146.*.* 02-09-2012 07:33

    Pod nieobecność guru nie mieli dziennikarzom nic do powiedzenia podczas rozliczania się z nową SM Jasna!!! Nawet świetlicy a tym bardziej swych gabinetów nie udostępnili mediom! Tacy otwarci, transparentni - jak ich puste treściowo transparenty na hecy zwanej manifestacją w obronie spółdzielczości i ...? No właśnie czego? Stchórzyli kontaktu z mediami jak miękkie buły, podobnie jak kilka lat temu gdy Przedwojski odmówił udziału w medialnym spotkaniu z osamotnionymi mieszkańcami budynków z zostawionymi na zimę rusztowaniami pod oknami w ramach spapranego ocieplania ich budynków! Pewnie wtedy wzniósł swą ulubioną jednobarwną flagę zamiast biało-czerwonej?!

    Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Utrudniali prezesi, nie SM! #799164 | 178.182.*.* 02-09-2012 07:27

     Nie spółdzielnia utrudniała! Cudaczne lub niezgodne z prawem przeszkody w wydzieleniu się SM Jasna z SM Jaroty stawiał prezes i jego dwoje zastępców wraz z bezmyślnie głosującym za swym dyrygentem 2% swojacki elektorat na walnych! Dopiero sąd "musiał" skorygować bezprawną uchwałę z czerwca 2011! Spółdzielnia, to ogół członków, a ci nie uczestniczyli w tym procederze. Dziurawe ustawy spółdzielcze i ich zbyt często tendencyjnie przymilna dla decydentów praktyka pozawalają na bezkarność prezesów i członków rad nadzorczych w świadomym jego łamaniu! Jak w Amber Gold - oby do czasu sensownej nowelizacji ustaw, a wcześniej do "przebudzenia" organów ścigania - także jak po fakcie w Amber Gold. Potem obłudni cwaniacy będą bronić rzekomo spółdzielczych miejsc pracy, a naprawdę stołków i władzy, władzy dla władzy i dla kasy!

     Ocena komentarza: warty uwagi (30) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. Jak w aferze Amber Gold? #799154 | 188.147.*.* 02-09-2012 06:39

     Zbyt późno, bo po dawno sygnalizowanych faktach i zaniechaniach organy ścigania zajmą się odgórnie przynaglone bardziej obiektywnie po wielu latach łaskawie traktowanymi spółdzielczymi "sprawkami"? A to umorzonko prokuratorskie, a to sądowe oddalenie bądź delikatniusie dla prezesów orzeczenie...! Wszystko w imieniu Najjaśniejszej RP, gdzie nieraz bywa ciemno nawet pod latarnią, choćby świeciła złotym blaskiem - dla zwykłych obywateli jakoś z tombakową poświatą? Zobacz więcej: http://olsztyn.wm.pl/98051,Czuja-sie-osz ukiwani-przez-spoldzielnie-Walcza-o-swoj e-prawa.html#ixzz25Hf095MO

     Ocena komentarza: warty uwagi (31) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    3. Apel do mieszk.w całej RP #799064 | 83.9.*.* 01-09-2012 23:40

     Apelujemy do środowiska spółdzielczego w całym kraju. Zmobilizujcie siebie i swoich bliskich i znajomych. Utwórzmy Ogólnopolski Ruch Społeczny na Rzecz Europeizacji Polskich Spółdzielni Mieszkaniowych przez złożenie podpisu pod apelem do Sejmu RP o wyłączenie z polskiego ustawodawstwa takich dziwolągów jak spółdzielcze lokatorskie i spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu oraz stosunek najmu w spółdzielniach mieszkaniowych powstałych z zakładowych budynków mieszkalnych. Takie dziwolągi w europejskim ustawodawstwie zupełnie nie są znane. Od Waszej tylko aktywności zależy, czy korzystne dla Was zmiany zostaną wprowadzone przez Waszych wybrańców. Dla każdego posła, bez wyjątku, opinia publiczna jest ważną wskazówką, z którą się poważnie liczy.

     Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    4. Nowe zasady w nowelizacji. #799046 | 178.181.*.* 01-09-2012 23:26

     W projekcie ustawy SM współautorstwa Posłanki Staroń jest novum przewidujące rozliczenie z majątku wspólnego spółdzielni na rzecze powstającej wspólnoty mieszkaniowej, a nie tylko, jak dotąd - dla wydzielającej się małej SM!!! Oczywiście krajowe czapy i ich prezesowsko - funkcyjne zaplecze będzie przeciw takim rozwiązaniom! Przy okazji wychodzi na jaw, jak pustym prawnie w praktyce stał się zapis z 1995 roku o tym, ze majątek spółdzielni jest PRYWATNĄ własnością członków! Na starcie członek nie ma określonego nawet mgliście stanu majątku na niego przypadającego, podobnie w trakcie trwania członkostwa! Własność prywatna to ponoć rzecz święta, a przy wykreślaniu z członkostwa /niezależnie od przyczyn/ były członek nie otrzymuje nic z tego niby-majatku wspólnego!!! Tylko przy podziale spółdzielni coś tam prezesi oszczędnie rzucą jakiś okrawek. To jest podstawowa kwestia do jasnego uregulowania ustawowego, bez możliwości dowolnego interpretowania przez nadal władczych prezesów.

     Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    5. Prokuratura nie dojrzała? #799034 | 178.181.*.* 01-09-2012 23:17

     Jeśli prokuratura nie dojrzała /na razie/ przekrętu spółdzielczego na około 10 milionów zł nadpłat za ocieplenie budynków, to tym bardziej nie dopatrzy się marnych 300 zł razy powiedzmy 200 za sugerowane członkostwo rodzinne!!! Przyjmie bezkrytycznie wersję prezesów, niewinnych jak lelija? Potwierdzi w imieniu RP kłamstwo wciskając, że to prawda, chyba ta objawiona? Dopiero na odgórne"odkrywcze" od Seremeta połajanki prokurator wróci do realiów z "łolsztyńsko-towarzyskiej" bajki?! Jak w aferze Amber Gold?

     Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    6. Roman P. zasmrodził znów! #799031 | 178.182.*.* 01-09-2012 23:13

     Jak naczelny redaktor i smrodliwie dość często piszący felietonista kadzi w swoim stylu w nowym numerku gadzino-podobnej gazetki. Uprawia obrzydłą propagandę skierowaną personalnie przeciw Posłance Staroń udając, że nie wie o co chodzi. Faktycznie jest to przygotowanie do jazgotu o niemile widzianej nowelizacji ustaw spółdzielczych. Mimo krytyki sam skwapliwie skorzystał z uwłaszczenia za złotówkę! Ot, cały przewrotny mono-złośliwy "tfurca". Używa szpiclowej terminologii o donosach, jakby sam doskonale znał takie praktyki. Pozdrowienia dla niby redakcji wymienionej w stopce piśmidła.

     Ocena komentarza: warty uwagi (27) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    7. Roman P. nie napisał! #799029 | 188.147.*.* 01-09-2012 23:10

     Kogo wyznaczono czy "wybrano" jako przedstawicieli M Jaroty na zlot w Legionowie zwany przedkongresowym? Od dawna to było przygotowywane, a w gadziej gazetce cisza! Jak zwykle o wielu ważnych terminowo sprawach. Kiedy6 i kto oraz kogo "wyznaczył" na tę imprezę? Jakie instrukcje od ogółu członków mieli ci niby-delegaci? Pewnie od samego bossa? Zlot swojaków powinien już odbyć się w Legionowie 31 sierpnia. Po fakcie, jak to ma w antyczłonkowskim zwyczaju członków przez niby gazetkę poinformuje prezes?

     Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    8. TEMIDA #799028 | 95.160.*.* 01-09-2012 23:10

     GRATULUJEMY grupie 10 członków SM Jaroty skuteczności w działaniu. Prezes wybudował lokale użytkowe, sprzedał ludziom spółdzielcze własnościowe prawo do tych lokali i nie chciał przekształcić im posiadanego prawa w pełną własność. To się mu urwali inną drogą. I dobrze zrobili, bo kto to widział, żeby przedsiębiorca, który kupił lokal na własność, musiał od niego dalej płacić czynsz. Prezesowi oczywiście w to graj, bo nie dość, że mu koszty budowy zapłacili to przez ponad dwadzieścia lat czynsz od nich kasował. W czynszu brał na fundusz remontowy a remonty musieli sobie sami robić. Takich niewolników to prezesy za Boga nie chcą ze spółdzielni wypuścić. Cieszymy się z Iwonką i resztą grupy, że ich batalia zakończyła się takim wspaniałym sukcesem i zachęcamy innych, żeby brali przykład. Życzymy odważnym powodzenia.

     Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    9. Albo Europa, albo Białoruś! #799025 | 188.146.*.* 01-09-2012 23:07

     Dość już tego smrodliwego a fałszywego piekiełka spółdzielczego w nadwiślańskim wydaniu!

     Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    10. Bez obaw normalnych prezesów! #799021 | 178.182.*.* 01-09-2012 23:03

     Nowelizacja ustaw spółdzielczych autorstwa posłów PO wraz ze stosownymi poprawkami ością we łbach tych cwaniaków, którzy spółdzielnię traktują jak swój folwark, a spółdzielców jak dojne krowy! Nowelizacja ustaw konieczna w kierunku faktycznie podmiotowej roli ogółu i każdego członka oraz właściciela lokali! Najwyższa pora, aby parlamentarzyści zdecydowali słusznie w słusznej społecznie sprawie. Inaczej lepiej wprowadzić ustawodawstwo białoruskie - będzie przynajmniej zgodne z obecnymi realiami!

     Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    11. Sami swoi jawności się boją! #799010 | 213.158.*.* 01-09-2012 22:53

     Redaktor Przedwojski nie ujawnił w swej ulotkowej prop-gadzinówce informacji o przygotowywanym od dawna zjeździe przedkongresowym - z racji utajniania raczej sabatu na 31 sierpnia w Legionowie. Gdzieś tam wybrano "delegatów" - prezesów, gdzie indziej nie bawiono się w karykaturę demokracji i sam siebie delegat wyznaczy? Prawie 300 zł za udział plus koszty utrzymania+plus zwrot "delegowania" zapłacą spółdzielcy ie wiedząc kto i tym bardziej co tam miał i powiedział w ich rzekomo imieniu! SM w Legionowie nie ma co robić dla swych mieszkańców, skoro usłużnie wyręcza KRS i KZR w przygotowaniu zlotu? Tamtejszy prezes zwietrzył szansę na wskoczenie na funkcję do krajowej czapy? Pewnie członkowie z Legionowa przez aklamację zaakceptowali to nie swoje wydarzenie? Zebrali się tłumnie wdzięczni z powitaniem kandydatów na delegatów? NIKT się nie pojawił z kwiatkami, flagą z chlebem i solą - no właśnie!

     Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    12. Apel do mieszk. w całej RP #798649 | 83.9.*.* 01-09-2012 17:09

     Zgodnie ze statystyką prowadzoną przez Krajową Radę Spółdzielczą w Polsce jest 3489 spółdzielni mieszkaniowych. Ile te spółdzielnie mają razem lokali mieszkalnych i ile w nich mieszka ludzi, nikt nie wie, bo takich informacji nie podaje się do publicznej wiadomości, żeby nie budować poczucia więzi pomiędzy członkami spółdzielni mieszkaniowych. Z szacunków wynika, że w polskich spółdzielniach mieszka ok. 13 milionów Polaków. My mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych stanowimy więc ⅓ polskiego społeczeństwa i prawie 50% ELEKTORATU posiadającego prawa wyborcze. Tą ogromną rzekę ludzi trzyma w garści 12 tysięcy prezesów, którzy rządzą spółdzielniami mieszkaniowymi w Polsce i bez skrupułów okradają nas metodą bezpodstawnego podrażania kosztów eksploatacji naszych mieszkań oraz metodą wysuwania nieuzasadnionych roszczeń dotyczących wpłat z tytułu wkładu budowlanego. Żądania prezesów dotyczące wkładów są zwykle wyższe od kosztów poniesionych przez spółdzielnie na budowę naszych lokali . Wszyscy przecież wiedzą, że te mieszkania są nasze, bo prezesi wybudowali je za nasze pieniądze. Jeśli lokale, w których mieszkamy wybudowane zostały za nasze pieniądze, to dlaczego one do tej pory nie są naszą własnością? Nie są, bo oprócz samych prezesów znaczna część elity politycznej w naszym kraju, która ma wpływ na treść prawa określającego zasady funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych w Polsce, jest zainteresowana tym, żeby prezesi dalej nas okradali. Wniosek z tego prosty, z bezpodstawnie wyciąganych z naszych kieszeni pieniędzy żyją dostatnio członkowie frakcji parlamentarnych, które robią wszystko aby dotychczasowe zasady funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych nie zmieniły się przypadkiem na nasza korzyść.

     Ocena komentarza: warty uwagi (24) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    13. Apel do mieszk.SM w całej RP #798648 | 83.9.*.* 01-09-2012 17:06

     Prawo spółdzielcze jest kartą przetargową, po którą sięga każda opcja polityczna przejmująca ster władzy w naszym państwie. I trudno się dziwić, bo jesteśmy znaczącą grupą wyborców, którą warto mieć po swojej stronie. Taka sytuacja ma miejsce i teraz. Z zamrażarki sejmowej wyciągnięte zostały w kwietniu br. dwa projekty prawa spółdzielczego, które wywołały niemal histerię prezesów spółdzielni mieszkaniowych i ich politycznych popleczników. W wyniku tej histerii na ścieżkę legislacyjną swoje projekty ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (bo ta nas interesuje przede wszystkim) puściły oprócz PO także SLD i PiS. Poddaliśmy je wszystkie szczegółowej ocenie i wg nas projekt PiS-u to bezkresny bubel, który niczego korzystnego dla nas nie wnosi do aktualnego stanu prawnego a projekt SLD nie tylko utrwala dotychczasowy stan rzeczy ale wręcz cofa nasze uprawnienia przyklepując kołchozowe zasady rządzące prawem spółdzielczym. Najkorzystniejsza dla społeczności spółdzielców jest propozycja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych autorstwa posłanki Lidii Staroń, a ponieważ nie jest to projekt zabezpieczający w sposób doskonały nasz podstawowy interes jakim jest prawo do własności lokali, które wybudowane zostały za nasze pieniądze, w liście skierowanym do Pani Poseł zamierzamy zaproponować poprawki do jej projektu i powierzyć Pani Poseł misję wprowadzenia proponowanych przez nas zapisów na ścieżkę legislacyjną procedowanego prawa spółdzielczego

     Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    14. Apel do mieszk.w całej RP #798641 | 83.9.*.* 01-09-2012 17:01

     Zaproponujemy zapisy w wyniku których : Wszystkie lokale w spółdzielniach mieszkaniowych, które nie są jeszcze własnością mieszkających w nich członków spółdzielni lub najemców byłych mieszkań zakładowych przekształcą się w ich odrębną własność z mocy ustawy, która ma być wprowadzona przez sejm, Każdy prezes spółdzielni, członek rady nadzorczej, pełnomocnik lub likwidator będzie odpowiadał swoim osobistym majątkiem za szkodę wyrządzoną spółdzielni ( czyli nam bo spółdzielnia to my). Szkoda może być dochodzona przez każdego członka spółdzielni na drodze procesu cywilnego. Każda z w/w osób będzie też podlegała odpowiedzialności przewidzianej przez kodeks postępowania karnego, Każdy członek spółdzielni będzie miał prawo dostępu do każdego dokumentu spółdzielni, Każda spółdzielnia będzie miała bezwzględny obowiązek prowadzenia strony internetowej i udostępniania na niej swoim członkom uchwał wszystkich organów i innych ważnych dla jej funkcjonowania dokumentów oraz wszystkich materiałów przewidzianych pod obrady walnego, Sąd rejestrowy będzie miał obowiązek sprawdzania zgodności z prawem statutu spółdzielni i wszystkich jego zmian zgłoszonych do Krajowego Rejestru Sądowego.

     Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

     1. Apel do mieszk.SM w całej RP #798636 | 83.9.*.* 01-09-2012 16:59

      Aby proponowane przez nas zmiany w aktualnym porządku prawnym miały szanse na wprowadzenie ich przez Sejm, środowisko członków spółdzielni musi się zmobilizować. W sejmie mieliśmy do tej pory trzech rzeczników naszego interesu. Byli to poseł Grzegorz Tobiszowski (PiS), posłanka Gabriela Masłowska (PiS) oraz posłanka Lidia Staroń (PO). Dwóch pierwszych nabrało wody w usta, czyli nas opuściło. Została nam niestrudzona Pani Poseł Lidia Storoń. Jej projekt to szafot na wszechwładzę prezesów a połączony z naszymi poprawkami uruchomi potężne siły w naszym kraju, które będą stawiały mu opór. Dlatego bez naszego powszechnego wsparcia Pani Poseł nie będzie w stanie zapewnić mu powodzenia. Po weekendzie w naszej witrynie i w innych witrynach zajmujących się sprawami spółdzielczymi opublikowany zostanie list otwarty do posłów wszystkich frakcji parlamentarnych z apelem o wsparcie projektu Pani Poseł Lidii Staroń i proponowanych do niego naszych poprawek. Pod listem będziemy zbierać w formie elektronicznej Wasze podpisy. Trzeba będzie wpisać imię nazwisko, miasto i adres meilowy. Z jednego adresu meilowego będą mogli podpisać się wszyscy dorośli członkowie rodziny. Ci, którzy nie mają dostępu do internetu będą mogą skorzystać z adresów meilowych dzieci, wnuków i innych bliskich.

      Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     2. he he #798629 | 89.228.*.* 01-09-2012 16:50

      Reszta naiwniaków widocznie uwielbia składać się hojnie na utrzymanie całego rodzinno-kolesiowego towarzystwa wzajemnej adoracji bujającego się w spółdzielni na koszt spółdzielców z preziem na czele i jego niewyobrażalną pensją miesięcznie :)

      Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

      1. Apel do mieszk.w całej RP #798626 | 83.9.*.* 01-09-2012 16:45

       Apelujemy do środowiska spółdzielczego w całym kraju. Zmobilizujcie siebie i swoich bliskich i znajomych. Utwórzmy Ogólnopolski Ruch Społeczny na Rzecz Europeizacji Polskich Spółdzielni Mieszkaniowych przez złożenie podpisu pod apelem do Sejmu RP o wyłączenie z polskiego ustawodawstwa takich dziwolągów jak spółdzielcze lokatorskie i spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu oraz stosunek najmu w spółdzielniach mieszkaniowych powstałych z zakładowych budynków mieszkalnych. Takie dziwolągi w europejskim ustawodawstwie zupełnie nie są znane. Od Waszej tylko aktywności zależy, czy korzystne dla Was zmiany zostaną wprowadzone przez Waszych wybrańców. Dla każdego posła, bez wyjątku, opinia publiczna jest ważną wskazówką, z którą się poważnie liczy.

       Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      2. Do Janusza spółdzielcy. #798459 | 178.182.*.* 01-09-2012 13:27

       Jeśliś spółdzielca i nie rozumiesz, co to jest podział spółdzielni, to zasługujesz na millerowskie określenie o granicy pomiędzy temperaturami dodatnimi a ujemnymi, to żaden z Ciebie spółdzielca! Czyli niekompetentny urobiony na niezorientowanego w podstawowych kwestiach członek, mile widziany przez decydentów, albo pozorant udający niewiedzę a kadzący za swym guru. Czy J. wie, co to statut, i ustawy spółdzielcze? Może na walnych tak samo bezwiednie głosuje za uchwałami zarządu, nawet sprzecznymi z prawem? Gratulacje.

       Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      3. do marii #798374 | 89.228.*.* 01-09-2012 11:43

       Ty Marysiu jeszcze tu napisz jak oszczędzasz na opłatach eksploatacyjnych windowanych przez twoich preziów i funduszach remontowych za które nic nie robią. To już tu ubawisz tą agitacją na amen na kilometr śmierdzisz tym towarzystwem wzajemnej adoracji które się pasie przy tym spółdzielczym korytku, a tu się udziela z prymitywną propagandą

       Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      4. Obserwator #798322 | 88.156.*.* 01-09-2012 10:54

       Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Radosnym twórcom świetlanej nowości dedykuję coś z życia: Pewien Gość wsławił się nawoływaniem narodu do nie płacenia pewnych obowiązujących powszechnie należności. Naród Go posłuchał i nawet ulokował na swym czele. I wtedy okazało się, że trzeba za coś to wszystko utrzymać. Teraz Gość wzywa swych wyborców do ...

      5. Ludzie listy piszą #798314 | 83.9.*.* 01-09-2012 10:41

       "Wkrótce smród spółdzielczy z RP poleci pod Kaukaz". Pani Iwono Dziękuję za pamięć . Robię swoje i to bardzo konsekwentnie . Już nawet rozpisałem wszystkie działania , które mam wyjaśniać . To mnie mobilizuje . Pod następującymi pozycjami widnieją następujące zapisy : 25. - Przękręty sądowe - pomówienia Jaroty 26. - Przekręty sądowe - czynsz Jaroty - koszty komornicze Draba 26. -Wniosek do prokuratury - Przedwojski i spółka - fałszywe zeznania w sądzie i preparowanie materiałów do sądu - bezprawne wyrzucanie ludzi z mieszkań - oszustwa przy rozliczaniu elementów czynszu - korupcja - budynek po policji na Barcza i sprawa dociepleń - rażące błędy w inwestycjach MPEC - sprawa dociepleń budynków - inwestycje z funduszu remontowego - łamanie prawa spółdzielczego i nieważność uchwał i statu Jednocześnie podejmę działania organizacyjne aby go ze spółdzielni wyrzucić na zbitą mordę . Tyle jestem winien ludziom .Kolejność działań jest taka , żeby żadna prokuratura ani sąd NIE ZAMIOTŁY TEGO POD DYWAN Ze spółdzielni zostałem wyrzucony nie za długi tylko za szkodzenie spółdzielni . W wypowiedziach prasowaych podbno żle się wypowiadałem o działaniach jaśnie pana Romana P. , a to psuło wizerunek spółdzielni .

       Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      6. sherlock holmes #798060 | 188.146.*.* 31-08-2012 22:53

       Barter. To nazwa transakcji bezgotówkowej. Towar za towar z pominięciem podatków. W SM Jaroty barterem zostawało się członkiem spółdzielni z tytułu zatrudnienia. Kosztowało to 300 zł (dane sprzed 3 lat) i w najbliższym miesiącu (kwartale, czy kiedy to tam dogodnie wypadło), dostawało się premię uznaniową. Pracownik lub nawet członek rady (wszystko jedno jakiej, nawet osiedlowej) za wciągnięcie męża, żony, dziecka mieszkających w jednym mieszkaniu też dostawał premię lub inny ekwiwalent. Tyle razy 300 zł, ilu członków przysporzył. To jest nawet ujęte w jakimś statucie, czy regulaminie. MAM TĘ BIBUŁĘ W PEŁNYM ZAKRESIE. Wszyscy więc „członkowie” zatrudnieni nie mieszkający oraz członkowie zatrudnieni mieszkający i ich liczne rodziny będące „członkami”, to lipa opłacona premiami od zarządu. My to wszystko wiemy i nie dziwimy się, gdy na Walne Zgromadzenie gremialnie zwozi się ludzi na wózkach, którzy śpiąc wytrzymują do ostatniego głosowania o 3 rano. Te wózki mam na zdjęciach, a o barterze poinformowała mnie jedna z „niezainteresowanych”. Za to zresztą od ręki wyleciała z rady. Powoduje mną troska; jak się będzie rozliczać dywidendy dla tych wszystkich ROZMAITYCH członków, gdy zaczną odchodzić do wspólnot, na emeryturę, czy wieczny odpoczynek. Wy – JASNA i Panie Bogacz – dajcie nam odpowiedź. Prokuratorowi też powiedzcie.

       Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      7. tyr #798011 | 213.158.*.* 31-08-2012 22:00

       Pardon,że się powtarzam. To był komentarz do jakiejś marii, która miała za złe p. Bogaczowi działalność charytatywną na rzecz żony. Chcę i powinnam jednak powiedzieć głośniej: „Charytatywna praca, to najgorsze, co nas może spotkać”. Ty, Maria, masz dobrze w głowie?! Ty jesteś socjopatką. I w islamie, i w judaizmie, i - rzekomo - w katolicyzmie jałmużna jest OBOWIĄZKIEM wiernego. Dla mnie - ateistki - czynienie dobra za darmo, to najwyższy zaszczyt. A tobie charytatywna praca jawi się jako zło? No, chyba, że pracujesz w spółdzielczości mieszkaniowej - za pieniądze oczywiście. Ale u was tam panuje jakaś nowa religia.

       Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      8. tyr cd. #797959 | 178.182.*.* 31-08-2012 21:25

       Pan B. Owoc został wyrzucony z członkostwa w SM Jaroty za minimalne długi czynszowe, zresztą przed posiedzeniem rady mającej zatwierdzić życzenie Przedwojskiego, spłacone. Dostał tylko kopa i żadnego rozliczenia z tytułu członkostwa. Maria Raszkiewicz, nieudolna i leniwa administratorka osiedla Nagórki, wcześniej kierownik działu inwestycji w zasobach spółdzielni NIE MIESZKA. Jest jednak jej członkiem, choć zarząd i rada nadzorcza jakieś 10 lat temu nosiła się z zamiarem wyrzucenia jej dyscyplinarnie na trawę za gmeranie przy przetargach. Pan O. płacił czynsze jakieś 10 lat i wyleciał z niczym, bo zabrakło mu na uiszczenie paru "czynszy". Pani R. nigdy złotówki we wspólne dobro nie włożyła, czyniła zło i dla spółdzielni (inwestycje) i lokatorom (brud, geszefty na prywatnym majątku, lekceważenie petentów i długo by jeszcze). Pan O. wyszedł ze spółdzielni bez grosza, pani R. kiedy wreszcie odejdzie na DAWNO "zasłużoną" emeryturę, ma prawo do dywidendy. Ktoś zapyta, dlaczego tak? To jest prawo Przedwojskiego: sam jak prosił o zatrudnienie, skamlał, że nie ma na sukienkę studniówkową dla córki; Raszkiewicz - po wpadce przy przetargach – skamlała, że ma troje dzieci na utrzymaniu. Wystarczy więc, by swój na swego trafił i choć nie skamlą zgodnie, to w obecnym stanie SM Jaroty Raszkiewicz dywidenda się należy, a Owocowi się nie należała. Hydrozagadka. Niech ktoś to prześledzi. Najlepiej prokurator.

       Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      9. tyr #797956 | 213.158.*.* 31-08-2012 21:23

       Po ile dostaliście dywidendy? A po ile dostali lub dostaną „członkowie” tylko zatrudnieni bez związku lokalowego idąc na emeryturę (w co nie wierzę, bo wszystkie dziadki zostają od ręki na nowo zatrudnione) lub spadkobiercy po najdłuższym życiu "zatrudnionych członków? cdn

       Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

      10. Maria #797581 | 178.36.*.* 31-08-2012 14:47

       nie mów mi pani jestem panem Romanem i nie tylko pracuję w SM ale jestem jej wiceprezesem. Prezesując mam bardzo dużo czasu w pracy i tak sobie siedzę i normalizuję dyskusje w sprawach spółdzielczych. Przecież żadna babcia Maria ze spółdzielni nic by nie napisała tak dobrze jak ja. Tym bardziej, że te babcie nie mają głowy i pieniędzy do komputerów i internetu.

       Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

       1. do marii ponownie #797562 | 88.156.*.* 31-08-2012 14:37

        Odnoszę wrażenie, że Pani albo pracuje w SJ, stąd te tendencyjne teksty, albo nie rozumie Pani o czym ja wcześniej pisałem. Nikt nie neguje konieczności opłat na fundusz remontowy. Jednak jej wysokość powinna być adekwatna do potrzeb. Kwota 1 zł/m2 jest zawyżona. Powtarzam: rocznie tylko moja klatka płaci tylko na fundusz około 18 tys zł, a cały budynek z trzema klatkami około 50 tys zł. Np ocieplenie zostało u mnie zrobione około 2006 roku. Od tamtej pory zebraliśmy około 25000 tys zł. Oprócz wymiany żarówek te pieniądze nie zostały wykorzystane. Za ocieplenie SJ uzyskała premie termomodernizacyjne, które zostały skwapliwie ukryte przez kilka lat. Więc jaką mamy właściwie sytuację: premie za ocieplenie ukrywane, przez ostatnich siedem lat mamy na fundusz (i każdy inny budynek) po około 25 tys zł, które są trzymane bezpodstawnie na kontach SJ, za co SJ ma dodatkowe profity w postaci odsetek. Te pieniądze to są na prawdę moje, Pani, każdego członka SJ a nie prezesa, czy rady nadzorczej. Ja nie jestem przeciw spółdzielniom, jestem za jawnością, dostępem do danych i pełną kontrolą. Teraz jest hucpa, szwindel i oszustwo z naciąganym prawem.

        Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

        1. maria chodor #797516 | 178.36.*.* 31-08-2012 13:54

         Chodor przestań znowu wymyślać sobie bohaterów. Tym razem jesteś kobietą Marią. Kim będziesz następnym razem: syrenką, konikiem polnym, a może kwiatem na łące?

         Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        2. tyrolska #797449 | 213.158.*.* 31-08-2012 12:56

         Brawo „Jasna”. Gratuluję! Co do Wańkowicza 22, to prezesi W. i P. zrobili taki trick, że sami od siebie przejęli notarialnie lokal nr2 – sklep nie wykupiony wcześniej przez użytkowników. Duży sklep (dziś papierniczy, „mydło i powidło” oraz optyk w jednym) zapłacony był przez pierwszych lokatorów domu i wliczony w koszta budowy całego obiektu. WYNAJMOWANY UŻYTKOWNIKOM MIAŁ POMNIEJSZAĆ KOSZTY EKSPLOATACJI CAŁEJ POSESJI. Znienacka para Wałecki i Przedwojski w tydzień po załatwieniu z Ratuszem(Małkowski) wykupu ziemi (opłata 2712 zł, bonifikata 24 405 zł) odstąpiła lokal parze Wałecki, Przedwojski (dow. księga wieczysta założona 30.08.2006r. notariusz Anna Urniaż). Ten trick spowodował, że raz spłacone przez 24 lokatorów mienie zostało przejęte przez „spółdzielnię” i teraz jest „mieniem spółdzielni”, a nie tych, którzy faktycznie za nie zapłacili. Zamiast więc pomniejszać nasze koszta eksploatacji POWIĘKSZA JE O KOSZTA UTRZYMANIA TEGO „MIENIA SPÓŁDZIELNI”. Stało się to wszystko poza plecami lokatorów, szefem Rady nadzorczej był ten sam, co dziś Krzysztof Iwulski, nauczyciel w zawodówce przy Paderewskiego. Będę pilnie śledzić losy tego lokalu, komu, kiedy i za ile spółdzielnia sprzeda go jako mienie spółdzielni. Zostaliśmy „przekręceni” w biały dzień przez prezesów za akceptacją rady nadzorczej. Jest powód do niepokoju, bowiem tak właśnie bez przetargu za 1 mln został sprzedany budynek na rogu Sikorskiego i Synów Pułku pani Teresie Malec(obecnie szkoła TWP), jak również klub „Muza” ul. Barcza przedsiębiorcy Skórze, który to przedsiębiorca otrzymał jeszcze dotacje unijne na rozbudowę. Obecnie jest tam nauka jazdy. Oba te duże obiekty były wkalkulowane w koszta budowy mieszkań SM JAROTY . Moralnie naganna jest zwłaszcza ta druga transakcja. Pozbawiono Nagórki bazy kulturalnej, jednocześnie dodając do czynszu opłaty na kulturę i zwalniając instruktorów. Przypominam, że odpowiedzialnym „za kulturę” mianował się Przedwojski.

         Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

         1. Janusz #797428 | 46.171.*.* 31-08-2012 12:42

          Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jak można w ogóle wystąpić ze spółdzielni i założyć własną?

          1. W 2009r.prezes się uwłaszczył. #797378 | 83.9.*.* 31-08-2012 12:02

           Za złotówkę według krytykowanej przez niego zażarcie ustawy Staroniowej, a tym ze Smerfowa, którzy wybudowali lokale w całości za swoje pieniądze przez szereg at uniemożliwiał uwłaszczenie. Chodziło mu o prestekst do wyssania dodtkowej kasy za grunt, który spółdzielnia otrzymała od miasta a to od państwa za darmo! Sam za swój grunt zapłacił grosze no proszę! Tam, gdzie czuł interes zadbał o rychły wykup gruntu od miasta z bonifikatą przyznana przez rozrywkowego ratuszowego prezydenta w błyskawicznym tempie 2-tygodni /Wańkowicza 22 dla przykładu, wiele lat temu/. Taki potrafi być wybiórczo zapobiegliwy.

           Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          2. Utrudniali prezesi nie SM. #797376 | 83.9.*.* 31-08-2012 11:59

           Nie spółdzielnia utrudniała! Cudaczne lub niezgodne z prawem przeszkody w wydzieleniu się SM Jasna z SM Jaroty stawiał prezes i jego dwoje zastępców wraz z bezmyślnie głosującym za swym dyrygentem 2% swojacki elektorat na walnych! Dopiero sąd "musiał" skorygować bezprawną uchwałę z czerwca 2011! Spółdzielnia, to ogół członków, a ci nie uczestniczyli w tym procederze. Dziurawe ustawy spółdzielcze i ich zbyt często tendencyjnie przymilna dla decydentów praktyka pozawalają na bezkarność prezesów i członków rad nadzorczych w świadomym jego łamaniu! Jak w Amber Gold - oby do czasu sensownej nowelizacji ustaw, a wcześniej do "przebudzenia" organów ścigania - także jak po fakcie w Amber Gold. Potem obłudni cwaniacy będą bronić rzekomo spółdzielczych miejsc pracy, a naprawdę stołków i władzy, władzy dla władzy i dla kasy!

           Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          3. Wiceprezesi zaniemówili #797371 | 83.9.*.* 31-08-2012 11:56

           Pod nieobecność guru nie mieli dziennikarzom nic do powiedzenia podczas rozliczania się z nową SM Jasna!!! Nawet świetlicy a tym bardziej swych gabinetów nie udostępnili mediom! Tacy otwarci, transparentni - jak ich puste treściowo transparenty na hecy zwanej manifestacją w obronie spółdzielczości i ...? No właśnie czego?

           Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          4. Brawo "Jasna" #797369 | 83.9.*.* 31-08-2012 11:53

           Jesteście definitywnie wolni od cwaniaków rządzących władczo SM Jaroty!!! Mimo złośliwego przedłużania i wymyślania coraz to "nowych" przeszkód przez prezesów z przedłożeniem przez nich na walne uchwały nieważnej z mocy prawa /co ciemny spółdzielczo swojacki elektorat bezmyślnie oczywiście uchwalił zamiast uwalić!/ !!! Władcy ze swoimi 2% są do pokonania, a powinno to być zwyczajne, kulturalne zgodne z prawem i z elementarną uczciwością rozstanie! Wasz przykład okaże się owocnie zaraźliwy dla innych członków SM. niestety to konieczne przy takim jak w Jarotach zarządzaniu spółdzielnią

           Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

          5. Lutosław Poniewodzki #797309 | 83.28.*.* 31-08-2012 11:06

           Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Głupcy jeszcze zatęsknicie za spółdzielniami, kto wam ogarnie to wszystko jak nie sprawnie działająca spółdzielnia i jej zarząd? Pamiętajcie w kupie siła! Nie dajcie się zmanipulować podżegaczom, którzy marzą o dorwaniu się do koryta.

           1. kkkkkkkkkkkkkk #797307 | 80.53.*.* 31-08-2012 11:04

            Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Zastanawiające jest to że jeżeli Spółdzielnie są do niczego to dlaczego grupka kilku osób nie założyła wspólnoty mieszkaniowej. Założyli kolejną społdzielnię . Pewnie mają ochotę na profity z tego tytuło. Można się pochwalić jestem w radzie nadzorczej Spółdzielni albo jestem prezesem Spółdzielni. Napoczątku będą pracować za darmo ale później będą brać pieniądze jak zobaczą że odpowiadają całym swoim majątkiem za podjęte decyzje.

            1. maria #797282 | 83.11.*.* 31-08-2012 10:44

             Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Co do opłat za mieszkanie. Fundusz remontowy jest narzucony - zależnie od wielkości mieszkania - siła wyższa. Ale cała reszta zależy od nas . Ja oszczędzam, np przykręcam grzejniki w zimę ja wychodzimy do pracy itp. Niby nic ale za płacę mniej niż moja sąsiadka (ona 1 os a ja trzy - ten sam metraż). No a poza tym nie mieszkam w 70 metrowym mieszkaniu - bo mnie nie stać tylko w 45 metrowym. Najłatwiej narzekać. Realia są jakie są . Jak mnie nie będzie stać na taki mieszkanie to zamienię na mniejsze. Ale wiem jedno, jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. I dlatego myślę, że wspólnoty czy jakaś tam charytatywna praca - to najgorsze co może nas spotkac.

             1. do marii #797254 | 195.116.*.* 31-08-2012 10:17

              I jeszcze jedno bardzo dobrze żę płaci Pani mniej za mieszkanie tylko chwalić taką SM znam też osoby które należą do SM Radykajny i są bardzo zadowoleni bo SM jest mała i oni też mniej płacą za mieszkania

              Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

              1. do marii #797249 | 195.116.*.* 31-08-2012 10:14

               Ja też mieszkam na Pieczewie, mam przed blokiem stare, krzywe płytki chodnikowe na których gromadzi sie woda gdy tylko deszcz nieźle popada. Widzę jak dzieci potykaja się na tym chodniku i co z tego że mi blok ocieplili skoro moje mieszkanie zostało obciążone taką kwotą za to ocieplenie że bym ociepliła dwa domki jednorodzinne o pow. użytkowej 130 m2. A klatka schodowa nie była malowana już 13 lat i na moje pytanie kiedy SMJaroty ją odmaluja usłyszałam że musimy najpierw spłacić ocieplenie budynku!!!!! skandal Zamontowali nam przed klatkami światło na czujki które się bez przerwy psują i trzeba zgłaszać usterki a co za tym idzie ?? - każdą usługę doliczają nam do kosztów utrzymania nieruchomości więc my mieszkańcy musimy teraz płacić za ten ich bubel remontowy. Długo bym mogła jeszcze wymieniać, a tylko dodam że płacę 468 zł czynszu + 181,5 zł funduszu remontowego na 2 -osobową rodzinę . To jest Olsztytn do cholery, ja nie miszkam w Monachium gdszie zarobki są większe a utrzymanie mieszkania tańsze!!!!!!!!!!Trzeba mieć znajomych za granicą i posłuchać to się trochę oczy otworzą gdzie my żyjemy i na co sie godzimy. A każdy przejaw walki o swoje dobro jest komentowane jako pieniactwo!! gratuluję zaściankowi

               Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

               1. do marii jeszcze raz #797222 | 88.156.*.* 31-08-2012 09:58

                Nie znam ludzi, którzy się odłączyli od SJ. Ale jeśli po odłączeniu płacą dwa razy mniej, to mamy raczej do czynienia ze zwykłym pragmatyzmem a nie pieniactwem. Moi znajomi z Pojezierza bardzo narzekają, nie na to, że są po remoncie, ale na to, że wszelkie remonty są źle zaplanowane, za późno o nich jest informacja, są b. źle zorganizowane. Mieszkam z kolei na Pieczewie. Ponad 20 lat. Przez ten czas klatka była 2 razy remontowana, a rocznie tylko z naszej klatki przekazujemy na fundusz remontowy około 20 tys zł. Gdzie są te pieniądze? Gdybym miał wszystko tak jak w Pojezierzu to nadal należy mi się informacja ile zarabia prezes, pracownicy, Rada Nadzorcza, bo to ja ich finansuję. To nie jest pieniactwo, to troska o moje własne finanse. Zrzekanie się takiej informacji prowadzi do braku kontroli, do nadużyć i patologii.

                Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

               2. maria #797211 | 83.11.*.* 31-08-2012 09:46

                Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Mieszkam na osiedlu Pojezierze - Kormoran. Opłaty za mieszkanie mam niższe od znajomych mieszkających w poza moim osiedlem. Budynek mam ocieplony , piwnice i klatki wyremontowane (terakoty, światła samozapalające się) polbruki przed budynkiem. Oczywiście są ludzie którzy też narzekają. Ja doceniam to co otrzymuję i nie będę wnikać ile zarabiają prezesi. Jeśli potrafią dobrze gospodarować to należy im się dobre pobory. I jak patrzę że na tak ogromną spółdzielnię jak Jaroty odeszło tylko 10 członków to wyglądają mi po prostu na pieniaczy. Ale każdy ma prawo do swojego zdania i opinii. Pozdrawiam.

                1. do marii #797189 | 88.156.*.* 31-08-2012 09:25

                 Praca będzie, koszty będą ale i kontrola wszystkiego będzie. A teraz? Pójdź do SJ i dowiedz się o cokolwiek...nic Ci nie powiedzą. To Oni zyją z Twoich opłat a nie odwrotnie. Spółdzielnia tak jak każda inna forma organizacyjna jest dobra pod jednym warunkiem, że prowadzą ją uczciwi ludzie i masz możliwość wejrzenia do wszystkiego. Płacisz i masz prawo. Tak samo np. z kapitalizmem. Złodzieje zrobią z kapitalizmu interes złodziejsko-rodzinny - tak jest w Polsce, albo świetnie funkcjonujący i przejrzysty system - tak jest (prawie) w Szwecji. Chcę płacić choćby więcej we Wspólnocie Mieszkaniowej i mieć wszystko pod kontrolą, niż choćby trochę mniej w Spółdzielni, gdzie dla nich jestem intruzem. Nastąpiło pomieszanie pojęć.

                 Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                2. do maria #797177 | 89.228.*.* 31-08-2012 09:16

                 A o czym ty bajasz. O jakich remontach. Przez całe dziesięciolecia ściągane opłaty remontowe i rozdysponowane co najwyżej na wielokrotne ułożeni tego samego chodnika , wszak żadnej innej aktywności nie można się doszukać. Jak ktoś ma fantazję składać się na kosmiczne pensje dla preziów i ich rodzinno-kolesiowe bastiony oraz sponsorować im propagandowe agitacyjne gazetki i inną tego typu działalność "kulturalną" to jego sprawa. Chyba ma za dużo, we wspólnocie opłaty na starcie mniejsze o jedną trzecią albo i o połowę , a i to wystarczy gdy będą racjonalnie rozdysponowane

                 Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                3. maria #797140 | 83.11.*.* 31-08-2012 08:42

                 Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ale mnie rozbawili. Popytajcie znajomych co są we wspólnotach mieszkaniowych. Zaczną się sprawy remontowe, księgowe a może i sądowe (własny członek spółdzielni np nie zgodzi się z tym co robicie i sprawa w sądzie). Wbrew pozorom pracy w takim zarządzie jest naprawdę dużo. jak wynajmiecie zarządcę to dopiero zobaczycie jakie są koszty. ale powodzenia życzę. hahaha

                 1. Godot #797004 | 83.9.*.* 31-08-2012 00:27

                  Tę „wzorową” spółdzielnię od lat lustruje ten sam lustrator, będący równocześnie prezesem ostrowieckiego OTBS: mgr Bohdan Biegański (już 7 razy) i nigdy nie mógł się dopatrzyć łamania prawa przez swojego kolegę prezesa Andrzeja Zielińskiego. Teraz pomaga mu w przekręcie pt.”Podział spółdzielni”, przystępując jako członek oczekujący na budowę lokalu przy ulicy Polnej. Jako lustrator ma pełną świadomość sytuacji spółdzielni! Prezes nie mógł dokonać podziału, bo wszyscy członkowie z Polnej masowo, jednego dnia zrezygnowali z członkostwa i po podziale dotychczasowa spółdzielnia nie miałaby wymaganych prawem 10 członków. http://www.ostrowiecka.pl/os trowiec-swietokrzyski/miasto/5011-hutnik -si-dzieli-kto-zyska-kto-straci Następn a wzorcowa spółdzielnia: http://www.busko.net.pl/ wiadomosci/news.php?id=998 Z Zarządu tej właśnie spółdzielni lustrator Bohdan Biegański dobrał sobie do towarzystwa przy ostatnich dwóch lustracjach SM „Hutnik” dwie panie: wiceprezesa Zarządu Teresę Kwiatkowską i członka Zarządu Bogumiłę Fitowską. !!!SPÓŁDZIELNIE SĄ POZA WSZELKĄ KONTROLĄ !!! W okresie od 27 lutego do 11 maja 2012 roku mgr inż. Bohdan Biegański oraz mgr inż. Andrzej Zieliński przeprowadzali lustrację za lata 2009 -2011 SM Jaroty w Olsztynie u prezesa Przedwojskiego. W okresie od 23 stycznia do 8 marca 2012 roku tenże sam Bohdan Biegański przeprowadzał lustrację u kolegi-lustratora Zielińskiego w SM „Hutnik”. Przez pierwszy tydzień marca prezes Zieliński był równocześnie lustratorem i lustrowanym przez lustratora z którym lustrował inną spółdzielnię!!! Świadczy to dobitnie o obiektywności przeprowadzonej lustracji!!! W tym świetle nie dziwią negatywne wyniki kontroli NIK w OTBS-ie. Przecież prezes OTBS-u – mgr Bohdan Biegański jest zanadto zapracowanym człowiekiem: równocześnie zarządza OTBS-em, robi lustrację w odległym o ponad 400 km Olsztynie i lustrację w SM „Hutnik”. Kto by temu podołał ))) Lustracje to jedna wielka fikcja, to towarzystwo usług wzajemnych! Panowie Posłowie: czas z tym skończyć!

                  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                 2. Jazgot #796991 | 83.9.*.* 30-08-2012 23:55

                  "Jazgot"prezesów,dopiero się zacznie.Zaraz ruszą autokary z "armią prezesów" na manifestacje,oczywiście w obronie zagrożonej likwidacją spółdzielczości.A to za nasze pieniądze zebrane od prezesów w kraju przez A.Domagalskiego (parę milionów zł ?).A PRAWDA JEST INNA,PREZESI BOJĄ SIĘ BO W PROJEKCIE USM JEST ART.55 KTÓRY STANOWI: MANDAT PREZESA WYGASA PO UPŁYWIE 12 M-CY OD DNIA WEJŚCIA USTAWY.Wniosek: Będą bronić swoich "koryt" "darmowych poletek.

                  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                 3. Kraina krętaczy #796989 | 83.9.*.* 30-08-2012 23:49

                  W ostatnich dniach, każdy tytuł prasowy woła: „AMBER GOLD”. I słusznie, bo kradzież, (nazwijmy wreszcie sprawę po imieniu) należy napiętnować i ukarać. Czy jednak rzeczywiście, ci, którzy o tym tak głośno krzyczą, zawsze tak postępują? W aferze, znanej ogólnie, jako „Amber Gold”, ok.1700 osób straciło, a przynajmniej domaga się zwrotu niecałe 112mln złotych. Jak w takim razie nazwać sprawę, gdzie 3, 5 mln osób zostało „skrojonych”(„wydudkanych”, „zrobionych na szaro”,… – i inne synonimy słowa:” okradzionych”) na łączną kwotę ponad 500 MILIARDÓW złotych?!! Budżet Polski na rok 2012, to po stronie przychodów 294 mld, a po stronie wydatków, to 329mld. Jaki ”przekręt” może, więc ponad półtora raza przekraczać roczny dochód takiego, nie małego w końcu, państwa, jakim jest Polska? Wydaje się to niemożliwe, a jednak. Nie na darmo tytuł tego wpisu, jest taki a nie inny. Policzmy: Jest nas spółdzielców w Polsce około 3,5miliona. Każdy z nas ma mieszkanie, o średnim metrażu 55m². Średnio za ten m² zapłaciliśmy spółdzielni 2600zł. A więc : 3,5mln x 55m² x 2,6tys.zł/m² = 500,5 MILIARDÓW ZŁOTYCH POLSKICH Tyle zapłaciliśmy spółdzielniom, kupując od nich towar, jakim jest mieszkanie. A w efekcie, właścicielem tych mieszkań, dalej jest spółdzielnia. Zapłaciliśmy za towar, a jego właścicielem jest pośrednik, który nam to mieszkanie udostępnił. No, nie do końca. Przecież SM przyznała nam prawo „do powietrza” w tych mieszkaniach, czyli „ograniczone prawo rzeczowe”, nazywane czy to lokatorskim, czy własnościowym prawem do lokalu. Łaskawe paniska – no nie?!! „Kudy” tam Marcinowi P. do takiego ”interesu”. Jak iluzoryczne są te prawa, o których piszę wyżej, najlepiej wiedzą Ci, którzy te prawa, po „zadarciu” z prezesem, stracili i nierzadko wcale stracili także z nimi mieszkanie. MIESZKANIE, ZA, KTÓRE ZAPŁACILI. I wcale nie są to jakieś incydentalne, wyjątkowe przypadki. Jakoś o tej aferze w mediach, szczególnie ogólnopolskich, z GW na czele, nie jest zbyt głośno.

                  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                 4. Koniec tyranii #796980 | 83.9.*.* 30-08-2012 23:40

                  .Zbliża się koniec tyranii prezesów SM.Przygotowany przez posłankę L.Staroń projekt ustawy wprowadza wiele ułatwień dla spółdzielców i zakłada prawny kaganiec złym prezesom spółdzielni.Projekt trafi do Sejmu.Łatwiej będzie się uwłaszczyć,nie będzie już opłat u notariusza.Spółdzielcy będą mieli łatwiejszy dostęp do dokumentów-każdy będzie mógł sprawdzić ile zarabia prezes.Projekt ustawy daje więcej praw spółdzielcom.Możliwość zmiany administratora,realny wpływ na zarządzanie,uproszczenie"uwłaszczeń,z mniejszenie opłat w spółdzielni.Wprowadza realną i niezależną kontrolę.daje prawo wyboru co do członkostwa.Każdy będzie sam mógł podjąć decyzję,czy chce być w spółdzielni,czy nie. "Pijawki"drżą ze strachu i szykują się do boju,bo im koryta sprzątną sprzed nosa (kasę,władzę i prawo-prezesa). Zobacz więcej: http://olsztyn.wm.pl/98051,Czuja-sie-osz ukiwani-przez-spoldzielnie-Walcza-o-swoj e-prawa.html#ixzz254HTv9aU

                  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                 5. Richie #796970 | 89.228.*.* 30-08-2012 23:30

                  Spółdzielnie mieszkaniowe to gniazda korupcji i kolesiostwa, ale ich członkowie zasługują na taki układ, bo nie chce się im d... ruszyć, żeby to zmienić. Taki jest nasz naród, że czeka na ktosia, który za niego załatwi jego problemy.

                  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                 6. jarociak #796937 | 88.156.*.* 30-08-2012 22:53

                  nie jedna spoldzielnia w polsce jest do zlikwidowania..rzadowa i ci doradzcy zusoskie itp itd..getto jaroty na zawsze!!!

                  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                 7. bingo #796820 | 89.228.*.* 30-08-2012 21:23

                  Wielkie spółdzielcze bastiony to relikt minionej epoki i już dawno powinno po nich pozostać tylko wspomnienie jak po PGR-ach. Są nieefektywne a ich model działania jest wybitnie nieekonomiczny zwłaszcza dla tych szeregowych spółdzielców którzy te całe bastiony utrzymują nie mając najmniejszego realnego wpływu na ich działanie. W wielkich spółdzielniach zawsze mogą bez trudu preziowie zorganizować sobie potężne pracowniczo-rodzinne grupy wsparcia dzięki którym zagospodarują każde zgromadzenie przy marnej aktywności szeregowych członków którzy nie mają ani czasu na takie przepychanki, ani przekonania że mogą być skuteczne. Tylko mniejsze spółdzielnie zarządzane przez konkurujące ze sobą o klientów wyspecjalizowane podmioty to szansa na efektywne zarządzanie. Obecne postkomunistyczne spółdzielcze bastiony to zaprzeczenie efektywności i racjonalnego zarządzania i to widać niemal wszędzie.

                  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                 8. olsztyniak195 #796755 | 95.160.*.* 30-08-2012 20:38

                  Jeśli prezesem nowej spółdzielni, jest ten sam LB prowadzący firmę specjalizującą się w dociepleniach, słynący z nieusuwaniu usterek i wynikłych niedoróbek, to moje "gratulacje" nowej społdzielni i jesj członkom

                  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

                  1. on #796723 | 46.112.*.* 30-08-2012 20:20

                   Piszcie jakie z jakiego bloku i jakiej ulicy w spółdzielni Jaroty chcielibyście się wydzielić! Jednoczmy się!

                   Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

                   1. meska #796583 | 30-08-2012 18:18

                    "Spółdzielczość" to wciąż mało znana forma działalności w PL (w odróżnieniu od USA i zachodniej Europy). Wielu nawet nie myśli, że mieszkać i oszczędzać można taniej z dala od stada dobrze zarabiających biurokratów.. Między innymi dlatego Banki i rząd próbują zniszczyć SKOKi.

                    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                   2. olx #796579 | 89.228.*.* 30-08-2012 18:15

                    I dobrze zrobili.Ja naleze do zbk mam mieszkanie wlasnosciowe 37 m2 to jest kuchnia i duzy pokoj,blokiem zarzadza wspolnota moj czynsz to ponad 500 zl miesiecznie to jest paranoja

                    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

                    1. JUŻ WAM GUL SKACZE LEŚNE DZIADY??!!! #796575 | 81.190.*.* 30-08-2012 18:13

                     Ludzie odłączajcie się jak najszybciej koniec dorabiania spółdzielni mieszkaniowych TO SĄ PRAWDZIWE PAŃSTWA W PAŃSTWIE. My na os. pojezierze już w przyszłym miesiącu odłączamy się od TYCH PIJAWEK ZE SPÓŁDZIELNI zarabiających GRUBE TYSIĄCE z NASZYCH CZYNSZÓW!!!!!!!!!

                     Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

                    2. lol #796552 | 89.228.*.* 30-08-2012 17:56

                     no super pomysł, tylko ciekawy jestem jak długo pan prezes będzie poświęcał swój czas za friko, zresztą rada nadzorcza to samo... pożyjemy zobaczymy

                     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)