Poniedziałek, 27 kwietnia 2015. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Street View w Olsztynie. Auta Google fotografują Olsztyn

2012-05-10 16:05:43 (ost. akt: 2012-05-10 19:32:27)

Autor: Google Street View

Już wkrótce Street View będzie w Olsztynie. W czwartek na ulice Olsztyna wyjechały samochody internetowego giganta firmy Google. Przez lato specjalne urządzenia zamontowane na autach będą robić fotograficzną mapę Olsztyna, które będą dostępne w usłudze Street View. Zdjęcia z poziomu ulicy będziemy mogli zobaczyć w 2013 roku.

Kilkanaście minut po godzinie 11 na adres naszej redakcyjnej skrzynki otrzymaliśmy ciekawe zdjęcie z ulicy Dworcowej w Olsztynie. Na fotografii widać auto Google z kamerami na dachu przesłoniętymi czarną plandeką.

Podobne auta robią fotografie miast do usługi Street View. Nie czekając skontaktowaliśmy się z centralą firmy Google w Polsce, gdzie dowiedzieliśmy się, że rzeczywiście 10 maja Google rozpoczęło fotografowanie ulic Olsztyna.

- Fotografowanie ulic do Street View rozpoczęło się 10 maja i może potrwać nawet do końca lata, jednak trudno nam podać konkretny termin zakończenia zdjęć - wszystko zależy od warunków logistycznych i pogodowych. - Informuje Piotr Zalewski z biura prasowego Google.

Auta Google rozpoczną fotografowanie od ulic znajdujących się najbliżej centrum miasta, później samochody będą przemieszczać się w kierunku obrzeży miasta. Celem Google jest zrobienie zdjęć większości ulic w Olsztynie. Kolejność i tempo wykonywania zdjęć na poszczególnych ulicach będzie w dużej mierze zależało od pogody i ruchu aut w Olsztynie.

Zdjęcia w Olsztynie będziemy wykonywać przez kolejne miesiące. Następnie rozpocznie się czasochłonny proces łączenia zdjęć w panoramy, rozmywania twarzy i tablic rejestracyjnych. wszystko po to by zachować prywatność, co także trwa kilka miesięcy. Zdjęć z Olsztyna na Mapach Google można się spodziewać w 2013 r. - Zapewnia Piotr Zalewski

Podobne auta już rok temu zrobiły fotomapę głównych polskich miast. 22 marca Google opublikowało funkcję Street View w Polsce. Usługa ta pozwala na oglądanie miast z poziomu ulicy, dzięki czemu możemy zobaczyć jak wygląda okolica miejsca do którego zamierzamy się wybrać.

Przez najbliższe miesiące auta Google odwiedzą województwa odwiedzą województwa warmińsko-mazurskie, dolnośląskie, śląskie , podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, kujawsko-pomorskie, mazowieckie, pomorskie, zachodniopomorskie oraz wielkopolskie. W każdym z wymienionych województw odwiedzą co najmniej jedno miasto.

Zdjęcie auta Google robiący zdjęcia do Street View, które zrobił nasz Czytelnik.
Zdjęcie auta Google robiący zdjęcia do Street View, które zrobił nasz Czytelnik.


Czym jest Street View?: Street View jest funkcją Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. W ramach Street View można już oglądać fotografie wykonane w setkach miast na całym świecie, a od 22 marca br. zdjęcia z kilkudziesięciu miejsc z całej Polski.

Miejsca, które są dostępne w Polsce w ramach Street View można oglądać zbliżając Mapy Google do największego poziomu lub przeciągając znajdującą się w lewym górnym rogu mapy ikonę ludzika na podświetlony na niebiesko obrys ulicy.
mor
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze 39 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. "do francuza", Part 2 #754539 | 91.2.*.* 24 lip 2012 01:44

  Francuz ale jesteś śmieszny, żenada

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kokosal #680627 | 81.190.*.* 21 maj 2012 22:31

  no i dowiedzą się wszyscy w szerokim świecie, że my też mamy samochody i kolorowe telewizory. Oczywiście o ile zaraz nie ukradną tych samochodów ;)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do francuza #668705 | 83.6.*.* 11 maj 2012 13:12

  żabę nieświeżą zjadłeś????

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. francuz #668407 | 46.113.*.* 11 maj 2012 10:13

  super bedzie mozna sie posmiac z biedy i "polnishe wirtshaft" HAHAHA, J'aime voisins allemands, wybaczcie za bledy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Nomad #668380 | 84.92.*.* 11 maj 2012 09:54

   Street View, super sprawa! Dobrze ze bedzie rowniez Olsztyn.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (39)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages