Zwycięstwo zgodnie z planem

2024-04-02 10:59:28(ost. akt: 2024-04-02 11:05:28)

Autor zdjęcia: Emil Marecki

Piłka ręczna\\\ Warmia Energa Olsztyn wygrała 36:28 z Samborem Tczew i ma trzy punkty straty do lidera I ligi. Zwycięstwa odniosły też Jedynka Kodo Morąg oraz Jeziorak Iława. Szczypiorniak Olsztyn zanotował dziewiętnastą porażkę w sezonie.
* Sambor Latocha Agropom Tczew – Warmia Energa Olsztyn 28:36 (13:22)

Bramki dla Warmia Energa: Reichel 3, Safiejko 4, Adamczyk 3, Przysiek 2, Sikorski 1, Zemełka 7, Skiba 1, Kryński 9, Dzido 2, Malewski 4

Warmia Energa Olsztyn cały czas traci trzy punkty do lidera z Koszalina. W 20. kolejce podopieczni Karola Adamowicza udali się na wyjazd do Tczewa, gdzie bez żadnych problemów wygrali z miejscowym zespołem Sambor Latocha Agropom Tczew. Do przerwy olsztynianie prowadzili różnicą 9 trafień i rzucili 22 bramki, po przerwie Warmia Energa trochę spuściła z tonu, ale zwycięstwo nie było ani przez moment zagrożone.
– Wygraliśmy to spotkanie bez wielkich problemów – mówił po meczu Karol Adamowicz, trener Warmii Energa. – Pierwsza połowa wyglądała lepiej w naszym wykonaniu, ponieważ zbudowaliśmy sobie bezpieczną przewagę. W drugiej połowie trochę gorzej funkcjonowała gra w obronie i współpraca obrony z bramkarzem. Wszyscy zawodnicy mieli w tym meczu możliwość zagrać i pokazać się na boisku.

* Aqua-Instal Jeziorak Iława – MKS Grudziądz 36:26 (18:16)

Bramki dla Aqua-Instal Jeziorak: Dembowski 3, Jaworski 4, Klinger 5, Svanberg 3, Kondracki 2, Karol Cichocki 6, Kaper Cichocki 3, Jadanowski 7, Skowroński 3

Aqua-Instal Jeziorak Iława przed własną publicznością zagrał z MKS-em Grudziądz. Iławianie wygrali to spotkanie przekonywającą różnicą bramek. Do 13. minuty mecz był bardzo wyrównany, potem gospodarze wyszli na skromne prowadzenie. Przed rozpoczęciem drugiej połowy wydawało się, że mecz będzie miał podobny przebieg, ale Jeziorak szybko odskoczył rywalom na pięć trafień i spokojnie kontrolował boiskowa rzeczywistość.

* Szczypiorniak Olsztyn – USAR Kwidzyn 18:24 (8:11)

Bramki dla Szczypiorniaka: Kamiński 1, Domagalski 2, Kaczmarek 2, Strączek 8, Wicinek 1, Ostrówka 4

Szczypiorniak Olsztyn doznał 19. porażki w I lidze. Podopieczni Krzysztofa Maciejewskiego przegrali wszystkie spotkania w tym sezonie. Tym razem w Hali Urania ulegli USAR-owi Kwidzyn.

* Jedynka Kodo Morąg – Sparta Oborniki 28:22 (12:12)

Bramki dla Jedynki Kodo: Idzikowski 3, Kozłowski 7, Golks 2, Sowiński 3, Rogala 2, Gierszewski 2, Daćko 6, Jasowicz 2, Dzieniszewski 1

Jedynka Kodo w tym spotkaniu była faworytem, ale do przerwy pachniało niespodzianką, bo morąski zespół do przerwy tylko remisował ze Spartą Oborniki. Po zmianie stron zespół Jedynki Kodo wziął się jednak do roboty i ostatecznie wygrał spotkanie różnicą 6 trafień. Dla gospodarzy było to 12. zwycięstwo w tym sezonie.